Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig normális az, hogy a...

Meddig normális az, hogy a szülők egyengetik gyerekük életét?

Figyelt kérdés
A szituáció a következő: Párom majdnem 30 éves én pár évvel vagyok nála idősebb. Nekem van 2 gyerekem neki nincs. A szülők erre hivatkozva ki nem állhatnak. Több, mint 2 éve vagyunk együtt, eddig egyszer találkoztunk. A párom sokszor nem meri elmondani nekik mik a tervei, mert fél a reakciójuktól.( a napokban elmondta nekik egy közös tervünket és fel voltak háborodva, ők erről miért nem tudnak?) Tudni kell én vagyok az első komoly kapcsolata és eddig a szüleivel élt. Én megértem, hogy féltik a fiúkat ettől a helyzettől, nem is kell engem szeretni, de őt miért nem hagyják élni? Én nem megyek oda, de legalább ha a párom menni akar ne piszkálják már folyton. Mi a véleményetek erről? Várom a szülők és a sorstársaim véleményét is,akik hasonló cipőben járnak!
2013. ápr. 3. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

tipikus anyuci pici fia eset.... hidd el egyik barátnő se jó a szülöknek mert elveszik a drága pici fiucskájukat...


választhatsz vagy lépsz vagy viselsz... mert hogy ha őt annyira hude nagyon zavarná a dolog akkor már rég lépett volna. de nem fog, mert túl kényelmes...

2013. ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy nem tetszik nekik, hogy nekem van gyerekem, de ha mi szeretjük egymást, és én nem zaklatom őket, akkor miért nem fogadják már el végre? A páromat nagyon bántja a dolog, mert mindkét oldalt szereti, és ő csak őrlődik...Nem tudom, hogy segíthetnék neki. Szerintem nem normális ez, de ő mindig kikéri a véleményüket mindenben. Persze hallgassa meg, de a szülőknek szerintem nem kellene megsértődni, azért mert nem úgy van ahogy ők akarták..
2013. ápr. 3. 18:59
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem szeretnek a barátom nevelőszülei, pedig csak 17 évesek vagyunk... Sokszor keresztbe tettek már nekünk, programokat kellett lemondanunk miattuk, pedig én mindent megtettem: órák hosszat játszottam a 2 éves kisfiukkal kérés nélkül, amikor a városban lett volna a helyem, a barátnőim fellépésén nézőként. Nem volt nyűg, jól éreztem magam ott, de a barátnőim előtt már nem, amikor elmondtam a miértjét. Ha ott hagytam volna őket én lettem volna a sz*r, szemét... Én már beletörődtem. Kitartást kívánok!
2013. ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Meglehet, hogy ezért is még nem volt kapcsolata.
2013. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én történetemet írtad volna le. Annyi különbséggel hogy én annak idején 28 évesen 1 gyerekes anyuka voltam, és a páromnak 21 évesen én voltam az első komoly kapcsolata.

Az apja sosem fogadott el, szerinte én tönkre akarom tenni a fia életét. Érdekes módon az anyukájának nem volt kifogása, szerinte tudja mit csinál a fia, így ő mindig támogatta a döntéseiben.

De az apja Soha. Sajnos emiatt csúnyán össze is kaptak, és a párom úgy döntött elköltözik hozzám. Engem az apja csúnyán le akart járatni. Még a gyerekem iskolájába is bement hogy az igazgatónak elmondja hogy én mint anyuka fiatal fiúkra vadászok, és intézkedjen a gyámügy a fiam érdekében. (hál istenek csak nekem mondta el a diri, és a gyámügy sem foglalkozott semmi pletykával)

2 év harag után az apja megkérte a fiát hogy látogassa meg, és ha akarja vihet engem is. Arra a kérdésre hogy bocsánatot akar-e tőlem kérni, a válasza az volt, hogy soha, és nem fog sosem megkedvelni, mert tudja tönkre teszem a fia életét. A találkozóra nem ment el a párom, és soha többé nem láttuk őt. Nem sokkal később meghalt. Ennek már 13 éve. Mi 10 éve boldog házasok vagyunk. Anyósom ma is egy tündéri nő, és nagyon szeretem, érzem ő is szeret minket. Hál istenek az előző házasságomból született fiamat ugyanolyan unokának tekinti mint a lányomat.. Végül is a fiával együtt neveltük közösen a gyerekeket.

Hát én így jártam..

2013. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülő a halála napjáig szülő marad. Ezt Te is tudod, hiszen vannak gyerekeid. Ez persze nem azt jelenti, hogy beleszólhatnak a felnőtt gyerekük döntéseibe, csak azt akarom ezzel mondani, hogy nyilván a legjobbat akarják neki és az még önmagában nem baj, hogy törődnek vele. Gondolom félelmeik vannak a kialakult helyzettel kapcsolatban. Ezek akár reális félelmek is lehetnek, hiszen beláthatod, hogy nem ez a legideálisabb felállás, ami nálatok van. Szerintem ha szeretitek egymást és hosszú távon terveztek együtt akkor a párodnak kellene tisztázni velük, hogy mi a problémájuk. Nekem van néhány tippem, de bármi más is lehet (pl. fogsz-e neki gyereket szülni, talán ez a leggyakrabban felmerülő kérdés ilyen helyzetben)
2013. ápr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt, az anyuka 1 èv után elkezdte a hülyesègeit mert látta, hogy komoly lesz a kapcsolat ès èn elveszem a pici fiát. Nagyon sok szenvedès kellett mire rájött, hogy itt csak õ tehet rendet, mert amìg meghallgatja addig nincs èrtelme. Ennek 5 ève, akkor õ elköltözött hozzánk, anyós azóta is teper, csak az ember nem felejt egykönnyen...ezt csak a pàrod teheti helyre ,amìg õ nem akarja igazán hiába szenvedsz, te csak az "ellenbeszèlõ" maradsz.
2013. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyáltalán nem az anyuci pici fia eset, ahogy többen írták. Valószínűleg azzal van bajuk, hogy egy idősebb, 2 gyerekes nő vagy. Az anyuci pici fia problámánál bárkivel gondja van az anyósjelöltnek.
2013. ápr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A cipő nálam is hasonló.

Azzal a különbséggel, hogy a párom még anyuci pártján áll mindenben, és az általa vélt igazságokat kell hallgatnom.

Most két hetes a közös gyerekünk, és szenvedek a helyzettől.

Én hülye visszaköltöztettem anyukához. Mert a legutolsó mondata az volt, hogy a nagyobbik gyerekem miatt, mivel őt most neki kell iskolába vinni egy órával kevesebbet tud aludni. Ma este focimeccset néztek egyébként a haverjánál.

Az ebből adódóan kieső alvásidő nem jelent problémát.

Tök elegem van mindenkiből.

Elköltözöm a városból és magam mögött hagyok mindent. Én itt tartok.

2013. ápr. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha fiatalabb lennél és gyerektelen,akkor is lenne baj veled.

Vagy bárkivel aki nő és kezd a kicsifiukkal.

2013. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!