Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit választanál a szüleidet...

Kit választanál a szüleidet vagy a barátodat?

Figyelt kérdés
27 éves magyar lány vagyok. Irodán dolgozok és mellette levelezőn jogi egyetemre járok. Barátom anyai részről cigány. Nem mondom,hogy mindig tisztességes életet élt,volt egy ügye amiért pénzbírságra ítélték. Az már pár évvel ezelőtt volt azóta sokat változott. Szüleim nem engedik, hogy vele legyek. Szó szerint tiltják. Munka után tesómat küldik értem és jönnöm kell haza és utána már sehova nem mehetek el. Döntenem kell, hogy vagy őket vagy barátomat választom. Tudom, hogy barátom nem volt egy szent, de én hiszem, hogy már megváltozott és, hogy boldogan élhetnék vele. 1 éve vagyok vele titokban szüleim csak most tudták meg és tiltanak. Az elmúlt egy év nem volt könnyű sok hazudozás volt itthon, de a kapcsolatunk barátommal csak egyre erősebb lett. Amugy egszer már 15-18 éves korom között mi együtt voltunk szintén titokban. Utána sajnos megszakadt a kapcsolat, de most egy éve újra együtt és most minden sokkal jobb. Ti mit tennétek a helyemben? Otthon maradnál a szülőkkel és az ő kedvükért szakítanál a barátoddal vagy pedig a barátoddal összeköltöznél?
2013. ápr. 6. 20:42
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Én se hagyom, hogy nagyon beleszóljanak ezért vannak a folyamatos viták. Szeretném azt is, hogy a családommal is megmaradjon a jó kapcsolatom, de viszont úgy gondolom 27 évesen össze is költözhetnék a barátommal. Ha nem úgy alakul ahogy gondoltam akkor meg elmegyek albérletbe. Nagyon sokan mások is szakítanak meg elválnak, miért ne tehetném meg én is akkor amikor úgy érezzük, hogy már nem szeretnénk? A gondom, hogy szeretem a családomat is nagyon és nem tudok választani egyszerűen.
2013. ápr. 6. 20:55
 12/30 anonim ***** válasza:
Pattanj le otthonról mert az ősöknek belóg a lóláb ha 27 évesen NEM ENGEDNEK sehová! Nem normálisak az biztos!
2013. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%
Van egy félcigány barátod, akinek már volt baja a rendőrséggel, már régebben voltatok együtt, de már akkor sem működött igazán. És te megkérdezed, hogy kit választanánk, ezt a pasit vagy a családunkat? Egyértelműen a család! Nekem ilyen múlttal meg származással nem kellene pasi.
2013. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
63%
Ja mellesleg itt többségben olyan anyukák vannak, akik szintén korlátozzák a gyerekeiket kortól függetlenül ahogy láthatod a lepontozásban is, szóval a többségtől ne várj értelmes választ, mert itt nagyrészük szerint teljesen normális akár az 50 éves gyereküket is korlátozni és megtiltani neki dolgokat! ;)
2013. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
61%

Nézd Kérdező, a helyzet az, hogy fel kellene nőnöd... aki 27 évesen eltűri a szüleitől a "Munka után tesómat küldik értem és jönnöm kell haza és utána már sehova nem mehetek el." attitűdöt, arra azt kell mondanom, hogy az érzelmi intelligenciája valahol a 12 éves kornál járhat, mert ezt én már 16 évesen sem tűrtem volna el, egy percig se.


Ezen túl javaslom, hogy kezeld teljesen külön a szüleiddel való, és a barátoddal való kapcsolatodat, a szüleidet döbbentsd rá, hogy nagykorú vagy, és a világon semmi beleszólásuk abba, hogy mikor hova mégy és kivel létesítesz kapcsolatot. Ez egy dolog, független az adott sráctól.

A másik tök külön dolog meg, hogy a pároddal meg döntsétek el, hogy mi legyen a kapcsolatotok jövője...

2013. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
46%

Utolsónál a pont! :) Valószínűleg a szüleid is megbékélnének, ha egy normális, komoly, jól szituált, büntetlen előéletű pasit választanál magad mellé. :)

Én is úgy féltem a gyerekeimet a kisebbségtől, mint a tűztől! Különleges képességük van behálózni az embereket és kihasználni őket.

2013. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Utolsó alatt a 14-re gondoltam :)
2013. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
49%

Jaj!! Mindig a származás!! Kíváncsi vagyok hogy futball huligánok között hány cigány van, és hány "magyar"??


Nem védeni akarom őket, de a cigók között is vannak rendes emberek!

2013. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
43%

Ha csak barát, akkor a a szüleimet-családomat. Ha élettárs, férj, akkor őt, mert már Ő a család.


24N

2013. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%
Cigányok között is van rendes, de ez nem az, hiszen már büntették is. Ez nem téma.
2013. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!