Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy apám meggondol...

Mit tegyek hogy apám meggondolja magát?

Figyelt kérdés
Van egy barátom aki cigány. Mi meg nem vagyunk azok.És apámat zavarja az hogy ő cigány. De nem érti meg hogy én kezdem őt megszeretni. Apa azt mondja hogy kitagad és többé ne nevezzem őt apámnak. Mit tehetnék én ezzel a dologgal?meg szeretném őt győzni arról hogy nem minden cigány olyan rosssz.
2009. szept. 21. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

esetek 98%ban azt mondom,hogy csináld amit jónak látsz...

ez a maradék 2%ba tartozik...hallgass apukádra

2009. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Hozd össze valami cigány értelmiségivel, képviselővel, vagy beszélj neki a kultúrális gyökereikről. Sokan, még a cigányok közül is azt hiszik, hogy "sehonnaniak", pedig értékes a múltjuk és csoda, hogy vannak és nem asszimilálódtak.

Ma tanultam, hogy pl. a lovári panzh (pánzs) szó, ami 5-öt jelent, az valójában Pandzsániáról kapta a nevét, ahol ma is a legtöbben élnek és más néven az 5 folyó országának nevezik.

Szóval tanítsd! Ne haragudj rá, a zsigereiben van az előítélet, meg akar védeni, mert a "pici lánya" vagy! Szeretettel, higgadtan, tisztelettel állj hozzá, hogy ő is nyisson!

Sok sikert!

2009. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

de miért? azért mert cigány? egy cigány ha kell jobban tud szeretni mint bárki más.


MIÉRT GONDOLOD EZT?kérlek válaszolj!!!!!!!

2009. szept. 21. 20:25
 4/18 A kérdező kommentje:
első írónak mondtam
2009. szept. 21. 20:27
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy vele nincs is baj, de nagyon alaposan nézd meg a családját, mielőtt bármi komolyabb is lenne. Nem tudom, hány éves vagy, de láttam én a volt osztálytársam nővérét (a fiú mindig járt iskolába, 3-4-es tanuló volt), és általános iskola után középiskolába már nem engedték, most 20 éves lehet kb a lány, és gyakran látom egy 4-5 éves gyerekkel, aki valószínűleg az övé. Ha bekerülsz egy cigány családba, el fogják várni tőled, hogy tizenévesen gyereket szülj, aztán szolgálhatod ki a fiút élete végéig. Arról pedig még nem is beszéltem, hogy ha esetleg szakítani szeretnél vele, és ő nem akar, akkor számíthatsz rá, hogy erőszakkal fog maga mellett tartani ő is, meg a családja is. Nem mondom én, hogy minden cigány család ilyen, de 90% igen. Szóval jól nézd meg azt a családot!
2009. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
szomszédom!!én 16 ő 15. ez számít?
2009. szept. 21. 20:32
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én cigány lány vagyok, nah jó..anyukám cigány. Soha nem volt roma barátom és nem is szeretnék, épp elég, hogy látom, hogyan viselkednek a nőkkel a környezetemben. Persze nem akarok általánosítani, de a barátaim mindig azt mondják, hogy különleges vagyok egyetemre járok, viszonylag jó munkám van stb. És azt őszintén mondom neked, hogy még SOHA nem találkoztam normális cigány fiúval...bár lehet én mozgom rossz körökben:D persze lehet, hogy a te párod a kivétel...

DE azért figyelj rá.

2009. szept. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne. Hagyd a francba. Ne akarj magadnak problémát, egy normális kapcsolat is zűrös legtöbbször, hát ha még cigány-magyar a kapcsoalt. Azt mondom semmiképpen sem! Hallgass ránk, halgass apádra, mind azt mondjuk, akkor lehet benne valami.
2009. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%
20:30-as azért ne nem teljesen igaz amit írsz.
2009. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

a 20:30as leirt mindent helyettem...

nem rasszizmus,csupán tapasztalat

2009. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!