Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném megváltoztatni a...

Szeretném megváltoztatni a vezetéknevem, de a családom teljesen ki van akadva. Szerintetek jogos? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Férjhez mentem és szeretném felvenni a férjem nevét, de nem úgy hogy Xné Y Valaki, hanem úgy hogy az Y-t (az eredeti vezetéknevem) elhagyom és simán X Valaki leszek.

Egyrészt nagyon hosszú a jelenlegi vezetéknevem + a keresztnevem is, így ha felvenném még elé úgy, hogy Xné vagy esetleg kötőjellel X-X Valaki lenne, akkor brutálisan hosszú lenne, szóval ez esélytelen.

Másrészt egyáltalán nem szeretem a saját vezetéknevem, hosszú, kemény és nyers hangzású, nem is illik össze sem a keresztnevemmel sem a személyiségemmel.


Teljesen meg vannak ezen botránkozva, pláne a nagyszülők, már kitagadással is fenyegetőznek. Ez azért már nem normális, nem? Hogyan enyhítsem meg őket szerintetek?


2013. ápr. 7. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy, az embert nem a neve teszi azzá, aki. Ha te jobban érzed magad az új neveddel, úgy érzed, jobban érvényesülsz vele, akkor hajrá.
2013. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Neked már a férjed a családod. A régi családnak már nincs joga beleszólni az életedbe. Különben is ,ha neked így tetszik akkor válts!
2013. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
elárulod mi a vezetékneved? Kíváncsivá tettél. :-)
2013. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Valahol a nagyszülőket is meg kell érteni. Ők nem ebben a világban voltak fiatalok, és neki úgy jön le mintha őket már megvetnéd.
2013. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
1%

Miért nem veszed fel kötőjellel aztán akkor nincs vita.

Én is csodálkozok azon aki így veszi fel. Kovács Anna anyukája Kovács Piroska mintha lány fejel lenne gyereke.

De ez egyéni vélemény.

2013. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedezd meg toluk, hogy szerintuk mi a kulonbseg akozott, ha te, mint Kovacs Eva osszehazasodsz Szabo Peterrel es Szabo Peterne vagy Szabo Eva leszel....
2013. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#3, elküldtem priviben. :)

#5, leírtam hogy miért nem veszem fel kötőjellel. Ha úgy tenném 38 karakteres lenne a nevem, azt meg aztán pláne nem akarom! :)

2013. ápr. 7. 14:04
 8/18 anonim ***** válasza:
4%
Nyugtasd meg őket, hogy felvetted. Gondolom nem kérik el a személyidet....
2013. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

8!

Az eskuvon az esketes utan az anyakonyvezeto a hazas neven szolitja a part:)

2013. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért pont a nagyszüleid vannak ezen kiakadva, mikor az ő korosztályukban szinte mindenki felvette a férje nevét -né módon :)

Én is gondolkodtam ezen a megoldáson, mivel kötőjeles módon vagy né plusz az én teljes nevem nem lett volna jó, mivel nagyon hasonló a vezetéknevünk. Végül megmaradtam a sajátomnál, nem vettem fel simán az övét, de a családom egyáltalán nem szólt bele mit csináljak. Nem is értem a családodat :)

2013. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!