Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a gyereketek...

Mit szólnátok ha a gyereketek magához venne a sajátja mellé egy kamaszt? Nem felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Fiamék magukhoz vették a kisunokám osztálytársát. Eddig is sokat volt náluk, mert zűrös gyerekkora volt. Én is sajnálom, szegény nem tehet semmiről, de szerintem felelőtlenség egy 12 évest beengedni a házukba (eddig is annak tartottam), ki tudja milyen lesz pár év múlva, milyen példát mutat az unokámnak. Aki egy nagyon rendes gyerek, jól van nevelve. Míg a másik alapvető dolgokat még csak nem is ismert, míg a menyem meg nem tanította neki. Tudom én, hogy szép dolog más baját is a nyakunkba venni, de nem hinném, hogy átgondolták kellően.
2013. ápr. 16. 13:01
1 2
 1/15 zabmester ***** válasza:
100%
Szerintem meg ebbe nem kell beleszólni, felnőtt emberek, az ő döntésük. És szép dolog tőlük, hogy ezt teszik. Ha eddig is sokat volt náluk, akkor valószínűleg már kötődik hozzájuk valamennyire. Az unokádra meg, ha eddig nem volt rossz hatással, akkor nem hinném, hogy most lenne, hiszen mint írtad, eddig is sokat volt vele.
2013. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Remélem a pokolban fogod végezni te szívtelen vén banya!
2013. ápr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig -szerinted is- jó szülők voltak, akkor nem hinném hogy most nem gondolták át a helyzet súlyosságát. Biztos többször átrágták, meggondolták a dolgot. Max veled ezt nem osztották meg:)
2013. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nemes tett. Neked meg nincs beleszólásod. Gyorsan be fog illeszkedni, nyugodj meg.
2013. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: Túl sok közöd nincs hozzá, hogy a felnőtt, tizenéves gyereket nevelő emberek kit és hogyan fogadnak be a családjukba.

Másrészt, ha ez nagyon zavar téged, akkor szépen, normális hangnemben velük kell ezt megbeszélni, nem pedig egy anonim oldalon gyűjtögetni az együttérző kommenteket.


Egyáltalán honnan veszed, hogy enm gondolták át? Honnan veszed, hogy rossz hatással lesz az unokádra? Ismered egyáltalán azt a gyereket? Mit tudsz egyáltalán a helyzetről?


Én inkább örülnék annak, hogy olyan gyerekem van, aki hajlandó a saját kényelmét feláldozva segíteni egy rászoruló gyereken.

2013. ápr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Te bezzeg átgondoltad kellően. Tudod, aki egy embert megment, az a világot menti meg, u.h. szerintem maradj ki ebből és add meg az esélyt, hogy ha már a fiadból is rendesebb ember lett mint belőled, akkor rendes embert nevel abból a gyerekből is.
2013. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szép dolog volt tőlük, mivel előtte már sokat volt náluk a kisgyerek, gondolom felelősségteljesen döntöttek és alaposan átgondolták, mibe vágnak bele.

Ha olyan szépen van nevelve a saját gyerekük, biztosan ügyelni fog a menyed arra is, hogy a másik kisfiú is elsajátítsa az értékeket és neki is megtanítja mindazt, ami szükséges a mindennapi élethez. Ez az ő döntésük, neked pedig ha tetszik, ha nem, el kell szépen fogadnod!

2013. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem azért volt már jó sok példa mikor az a kutya harapott meg akinek csontot adtál. Nem törvényszerű, de a saját vérét nem tudja leküzdeni az ember. Volt már rá példa a családban. Rokonomék is elfogadtak egy alkoholista családból származó vejt, befogadták, fiukként bántak vele ők is, mégis a végén ők féltek a saját házukban! Nem akarok általánosítani, de sokszor előfordul!

Nem szívtelen vagyok, egyszerűen féltem őket, az unokámat. Az hogy most viselkedik nem jelent semmit.

2013. ápr. 16. 13:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem volt rá rossz hatással, akkor nem értem, hogy a későbbiekben miért lenne ez probléma.
2013. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én örülnék, mert én is sokat gondolkoztam az örökbefogadáson, de végül sajnos nem tettem meg. Ezenkívül a gyereket is mostantól unokámnak tekinteném. Ki tudja miken ment keresztül, egy kis nagymamai kényeztetés biztos segítene rajta, h összeszedje magát és normális tagja legyen a családnak.
2013. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!