Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tele van a hócipőm a párom...

Tele van a hócipőm a párom anyukájával és nevelőapukájával, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt és tulajdonképpen nem velem van bajuk,hanem a párommal,de ez az egész kihat lassan a kapcsolatunkra is.

Tény,hogy anno elb.szta a sulit,úgyhogy ezért csak érettségije van,így megértem,hogy emiatt csalódtak benne. DE mára megjött az esze és mégis folyamatosan csak cseszegetik mindenért. Miután a munkahelyén,ahol 60ennyimennyiezer Ft-ért dolgozott egy hónapban veszélyes körülmények között,nem fizették ki és ezért kilépett,elkezdett iskolába járni munkaügyön keresztül,hogy meglegyen a szakmája. Folyamatosan leszólják otthon,elvárják,hogy erőn felül igenis adjon haza a családi kasszába a pici kis támogatásként járó 30 ezer Ft-jából,pedig ugyanúgy neki is vannak szükséges kiadásai(buszpénz,előfizetés). Ennek ellenére mindig próbálja hazaadni majdnem a fele összeget. Ugyanúgy,amikor dolgozott,akkor is le szerették volna nyúlni az összes fizetését,merthogy adjon haza. Közben meg cseszegették,hogy mikor költözik már el.


Nem azt mondom,hogy nem jogosan kérnek el tőle pénzt,ha van neki. De ezt valahogy úgy adják elő,hogy soha semennyi nem elég,miközben ezzel gátolják az önállósodását,bár küldenék is el konkrétan a p.csába. Minden ház körüli munkát vele végeztettek el és amikor megcsinálta,egy köszönöm nem hagyta el a szájukat,sőt,inkább keresték,mibe tudnak belekötni. Emellett van egy ugyancsak felnőttkorú öccse,aki szintén tanul,dolgozott is,de tőle semmit nem kértek soha... Csak hogy értsétek,hogy tényleg mintha a páromat csak azért tartanák,hogy legyen kit lehúzni.

Mindig udvarias és kedves vagyok velük,ha ottvagyok. Igaz,nem tartunk hatalmas nagy traccspartikat,de egyszerűen már-már félek hozzájuk szólni,mert mindennel bajuk van,mindig rossz a kedvük.

Viszont egy ideje párom nevelőapukája engem is elkezdett szidni,vagy legalábbis,ha párommal veszekszik többesszámot használ(gondolom rám érti) és azt mondja,mondjuk legalább a szemembe és nem a hátam mögött,hogy én is egy élősködő vagyok,ő tart el(kéthetente 1 hétvégét ott alszok...megjegyzem,azt elfelejtette,hogy a pasim télen kb 2 hónapot szinte itt élt nálunk...azonkívül,hogy ő is sok hétvégét itt töltött) JA,de az öccse barátnője heti 5 napot ottvan,egy rossz szó nincs róla. Egyébként szeretem a csajt,meg a párom öccseit is,csak rosszulesik,hogy minket megkülönböztetnek tőlük,negatív irányban.

Egyébként én most végeztem egy OKJ-s képzést és most felvételizek egyetemre,úgyhogy nem tartanám magam semmittevőnek,igenis keményen dolgozok azért,amit el akarok érni.

Feszültek vagyunk mindketten és mint utólag hallottam,a szavaimat kedves apósjelölt mind a visszájára fordítottan adta elő,mert próbáltam beszélni vele kedvesen és én idióta úgy láttam,hogy értékelte,mert úgy tett. Gondoltam rá,hogy beszélek velük,de úgy érzem nem lehet beleszólásom. Eddig nyugtatgattam a páromat,de mostmár hogy nyugtassam,ha nálam is elszakadt a cérna?


2013. ápr. 16. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom én, saját hibámból tanulva, ha a szűlők miatt stresz van akkor a párunkkal ne legyen! Párodnak is jól esne ha te úgyanúgy kedves lennél vele, hogy megnyugvást találjon! Neki kell beszélnie a szüleivel.
2013. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó,feszültek egy frászt...Nekem már a szakítás is megfordult a fejemben,mert számomra ez a család elviselhetetlen...
2013. ápr. 16. 21:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudja megbeszélni. Nem tudom,hogy magyarázzam el... a nevelőapuja egy szemellenzős ki-ha-én-nem tuskó,akinek csak a saját igaza létezik. Anyuka meg inkább ad igazat a családfőnek,hogy legalább őt ne szekálja széjjel.
2013. ápr. 16. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Nincs mit tenni, a párod mostohaapja ráunt a párodra nagyon es mar rég, es ezen semmi nem tud változtatni.

Emiatt teged is un, mert hozzátartozol a párodhoz es ugy érzi nincs köze hozzátok, toronyóra láncostól se volna elég.

Ezt kell megemészteni, és megértem, hogy nehéz, mert párod. az apjat, te meg apósodat látnád benne, de csak egy gonosz idegen számotokra.

Itt a párod anyja volna az , aki megvédhetné fiát, ö a kulcsfigura, de sajnos nem úgy néz ki, hogy tigrismama lenne.

2013. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,anyuka egy ideig védte is a fiát,csak gyengék az idegei,úgyhogy inkább behódolt és hagyta,hogy telebeszéljék a fejét. Pedig eleinte még partner volt.
2013. ápr. 16. 22:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Tehat ö tipikus mostohaapa, de a párod ezert nem hibás ezért ö jobban szenved mint te.

Most ha te is belerúgsz még rosszabb lesz neki.

Ö ezt nehezen tudja elfogadni h ö nem tartozik már a családjába és talán nem is tartozott soha.

2013. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Abszolút tipikus. Konkrétan azért bántja már gyerekkorától fogva páromat,mert ő az egyetlen gyerek,aki nem akarta apának nevezni,miután belépett a családba(ezt többször sérelmezte),mert volt már annyi idős,hogy ne felejtse el,ki a vérszerinti apja(aki egyébként nagyon rendes és jófej).
2013. ápr. 16. 22:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Párodnak nem ártana lemenni diákmunkára, hogy be tudjon adni a közös kasszába. Hétvégén, iskolaidőn kívül simán dolgozhatna valamennyit.
2013. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor mire vártok töle?

Egy embertöl, aki beleköt mindenbe, csakhogy haragudhasson rátok?

Szerintem már nincs mit várni , maholnap kirúg titeket konkrétan.

Sajnálom a párod es mindenkit akinek ilyen szülei vannak

2013. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mint említettem,munkaügyön keresztül jár,így nem diák... Ha előre tudja,hogy szabad lesz 1-1 hétköznapja,mert nincs bent tanár,akkor talán el tud menni az apukája főnökéhez dolgozni,ha épp kell plusz munkaerő,de ez nagyon ritkán jön össze! Azt hiszed,nem próbálkozik mindennel?
2013. ápr. 16. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!