Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ez a jó megoldás,...

Tényleg ez a jó megoldás, hogy eltitkolják?

Figyelt kérdés
Apámnak egy ideje fájdalmai vannak(közeleg a 60 felé), volt már velük orvosnál stb. Amikor megkérdezem mindig szüleimtől, hogy mit mondott az orvos akkor mindig elég kitérő választ adnak, letudják egy "semmi különös, hasgörcs, illetve egy gyulladás van apád belében stb". Mindig azt mondják, h majd elmúlik, még infúziót is kapott, amiben "vitaminok" voltak. Nem hiszek nekik, már rekerestem, a szerekre amit szedett és arra következtetek, h rákja van. (nem a google diagnózis). Szerintetek miért nem mondják el?

2013. ápr. 21. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Lehet hogy semmi komoly nincs..és ezért,vagy mert esetleg túl fiatalnak tartanak
2013. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
12%

Hány éves vagy?

Szerintem csak megakarnak védeni,mert szeretnek és nem akarják , hogy fájjon neked.

Kkérdezzd meg őket,beszélj velük.Lehet nem is rák hanem valami más és te csak eszed magad rajta.

2013. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Velem ugyanezt csinálták. Amikor apámnak agyvérzése volt azt csak akkor tudtam meg, amikor felhívtam őket és rákérdeztem, hogy van. Ja hogy mellékesen volt egy agyvérzése.. Kösz hogy szóltatok két héttel később.

Még ma is ezen kapom őket, amikor apám állapota rosszabbodik. Anyám nem akar válaszolni, nem tér ki részletekre. Én arra gyanakszom az én esetemben, hogy ő ezeket a dolgokat nem tudja súlyuknál fogva kezelni. Számára elképzelhetetlen a legrosszabb eset bekövetkezése, ezért próbálja átugorni a dolgot, mintha meg sem történt volna. A saját szüleit 2 éven belül veszítette el, amit sosem hevert ki teljesen.

2013. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

1. Ne kombinálj..Lehet hogy tényleg semmi olyan baja nincs ami miatt aggódnod kéne

2. Ismered a mondást? Amiről nem tudok az nem fáj!

Minél később tudod meg a való igazságot annál több ideig élvezheted azt a boldogságot amikor még azt hitted minden rendben van..

3. Sokszor magának a betegnek is jót tesz ha a családtagok nem úgy kezelik mintha élőhalott lenne.

2013. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem biztos, hogy tényleg súlyos betegsége van.

Ha konkrét a gyanúd, és tényleg tudni akarod mi a helyzet, kérdezz rá konkrétan, hogy rákos megbetegedésben szenved-e vagy sem.

De sok más is lehet, így inkább ne aggódj.

2013. ápr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. valamelyikőköt kérdezte: 15 éves vagyok

de mért gondolják azt, h fiatal vagyok hozzá, lassan inkább hozzászokom a családbeli halálesetekhez, mert már csak 1 nagyszülőm él.

2013. ápr. 21. 22:03
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

Azért, mert 15 éves vagy, még gyerek!!! A férjem 16 volt, mikor meghalt az anyukája, neki sem mondták meg mi a baja konkrétan...

Sőt! Nekem 23 évesen sem mondták meg a kórházban(!), hogy mi baja volt apunak, csak amikor már konkrétan rákérdeztem, és nem bírtak kibújni az egyenes válasz elől.

2013. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen már nem annyira kisgyerek, hogy ne tudja felfogni a dolgokat. Én 13 voltam, amikor apukám először rákos volt, és 17 éves, amikor kiújult nála és abba sajnos bele is halt.


Soha, egy percig sem titkolóztak előttem, nem is tudnám megbocsátani édesanyámnak, ha ezt tette volna.



Kérdező: ülj le a szüleiddel, és mondd el nekik, hogy bár 15 éves vagy csak, de tudni akarod, hogy mi folyik apukád körül, tudod a korodnak megfelelően kezelni, de tudnod KELL! És kívánom, hogy tényleg csak gyulladás legyen!

2013. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 éves voltam, amikor a nagypapám meghalt hasnyálmirigyrákban. Nem titkolták előlem a szüleim, mert így vagy úgy, de kiderült volna, hiszen elég sokat beszéltek róla a két nagytesómmal is és látogatni is mindig mentünk, így könnyebben tudtuk kezelni a helyzetet szerintem. Több, mint egy éve meg nagymamám halt meg, na nála nem igazán tudni miben, rosszul volt, bement kórházba, ott legyengült, tüdőgyulladása is lett, a végén már képzelődött, nem ismert meg minket, azt hitte valami régi barátai vagyunk, nagyjából 3-4hét volt az egész folyamat, de tudtuk, hogy meg fog halni, mert folyamatosan rosszabbodott.


Ülj le a szüleiddel, mondd meg nekik, hogy kész vagy arra, hogy elmondják mi a probléma, nem vagy már kisgyerek, akinek csak annyit kell mondani majd később, hogy fent van az angyalok között stb, tudod mi a betegség, esetleg milyen kimenetelei lehetnek de szeretnéd tudni, hogy mi van, mert fontos számodra Édesapád. Így talán elfogják mondani.

2013. ápr. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ennyi informaciobol nehez megallapitani, de ez nem csak rak lehet. Lehetseges, hogy ok sem tudnak pontosat. Crohn-betegseget, colitis ulcerosat nezted mar? Ennyi tunetbol az is lehet. Ezt immunszupressziv gyogyszerekkel kezelik, csakugy, mint a raknal. Ez autoimmun betegseg, a gyogyszerek csokkentik az immunrendszer mukodeset. Csak azert irom, mert en Crohnos vagyok, es 4 (!) evbe telt, mig diagnosztizaltak, de most is ott tartunk, hogy hat erre hasonlit leginkabb, de kicsit mas. Addig kitero valaszokat kaptam, pl. balra van tolodva a verkepem es hasonlok. Ilyesmi gyogyszereket szed apukad?
2013. ápr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!