Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülés után törődni kell a...

Szülés után törődni kell a férjjel?

Figyelt kérdés

Ez így jogos kijelentés, nyilván nem szűnik meg a férj-feleség státusz sem, de mi a helyzet velem? Mindenki mondja, hogy nem szabad elhanyagolni az újdonsült apukát, a frissen szült nő azért tegyen a kedvére, hallgassa meg, kényeztesse, stb...

De a frissen szült nőknek ez miért nem jár? Úgy értem nekik is van elég bajuk (mmint feladatuk, nyilván nem szó szerint kell a baj szót érteni), mégis ritkán hallom csak, hogy az apukákat arra biztatják, hogy hallgasd meg a feleséged, kényeztesd, adj neki szabadidőt, stb..

Vagy csak én mozgok rossz közegben?

Vagy ami még rosszabb, én vagyok rosszul összerakva?

Szerintem egy nőnek is ugyanolyan fontos, hogy szülés után is nőként legyen kezelve, nem csak háztartási robotként, nevelőként, anyatejadó állomásként funkcionáljon és persze ezek mellett lesse a férje kedvét.

Én is örülnék az udvarlásnak most is, miért csak nekem kell adni magamból?

Eredetileg nem is az én fejemből pattant ki az "osztódási" ötlet, persze nem bánom kicsit sem, csuda édes kiscsajszi boldogít bennünket, de azért szerintem nem "csak" anya vagyok és hű szolgája uramnak....


2013. ápr. 25. 00:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Ilyet még sose hallottam. Én lazán elvárnám, hogy körülöttem forogjon a világ egy kicsit :D Jó, hát ez lehet, hogy túlzás, de nyilván a férjnek is törődnie kell Veled... Jobban, mint fordítva, mert azért elég sok hormonális és lelki és érzelmi dolog érheti az újdonsült anyát, nem mindenki lesz automatikusan boldog és kiegyensúlyozott meditatív állapotban... De alapvetően mindkét fél foglalkozzon a másikkal, azért volnának együtt. De ilyenkor nyilván sok energiát leköt a gyermek, sokszor pihenni sem tud az ember, nemhogy a másik kedvét keresni... Nehéz idők tudnak lenni ezek, nem csoda, hogy sok házasság megromlik a gyerek születése után. Ha nem elég stabil a kapcsolat és csak azt nézik a felek, mit kapnak, akkor széttörhet a buborék...


Nekem már aludnom kéne ilyenkor, remélem, nem voltam túl okoskodó vagy mit tudom én...

2013. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azért ezt hangsúlyozzák ki, mert az úgymond "alap", hogy Anyára jobban oda kell figyelni. Inkább apát szokták hanyagolni és Anya és Baba körül forog a világ. Amúgy teljesen jogos a felvetésed, de szerintem ennyi a magyarázat.
2013. ápr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
5%

Ha az apuka beáldoza magát lelki, fizikai anyagi szinten ha erre nem hajlandó menyen amere lát...

ritkán hozzonak össze jól menő vállalkozást a legtöbb apuka a gyerek után járó pénzekből tengödik.

2013. ápr. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
63%
Az apák lelkülete ilyenkor nebáncsvirághoz hasonlatossá válik:D Ennek megfelelően kell velük törődni:D Kitartás:)
2013. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Sok pasi gyerek marad, ezért féltékeny a saját gyerekére. Igényli ő is hogy oda figyeljenek rá. Valahogy meg kell oldani. Bevonni a pici ellátásába. Talán akkor sikerül, ha közösen oldjátok meg.Ha mindent egyedül csinálsz, az problémához vezet.
2013. ápr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

nem azt mondom h KELL törődni vele hanem azt h nem szabad ELHANYAGOLNI

ált ebbe a hibába esnek az első gyerekes anyukák (na jó van aki a többedig gyerek után is)


be kell vonni a baba körüli dolgokba akár együtt is csinálhatjátok - esti séta

beszélgess vele és ne csak és kizárólag a gyerekről - kérdezz rá mi volt a munkahelyén

1-1x küld el sörözni a kollégáival -- nagyon hálásak ezért hidd el :-)

kérd a segítségét h érezze hasznos -- ezzel neked is könyebb lesz


szal nálam ezek beváltak - mert h apuka nem azt érzi h a baba mögé került hanem h ö is nagyon fontos annak ellenére h gyerek lett és h a nő nem lett csak anya és a férfi csak apa


remélem érted mait írtam :-)

2013. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Azert mert a pici szuletese utan hajlamos a no csak anyakentvfunkcionalni, nokent elvarja hogy nokent kezeljek es anyakent, de a nehany ilyen no (van ismeros is sajnos) megszunt felesegnek vagy tarsnak erezni magat. Figyelmeztetnek hogy ne menj at robotba hanem maradj tars es no is. Ne csak anya.

Amugy van olyan ferfi is akit kifejezetten megvisel, hogy a baba szuletesevel o hatterbe van es a baba az anya elso gondolata nem a tarsa. A sorrend megvaltozik.

2013. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
47%

Ez neked még kérdés? Aztán csodálkozol, ha elhagy, ha megcsal, ha elválik, vagy inni kezd, mert elmagányosodott egy kapcsolatban?


Természetesen, hogy törődni kell vele! Egy férj TÁRS, nem csak gyerekgyártó és pénzhazalapátoló kézikészülék.

2013. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

Ezt soha nem értettem. Nincs gyerekem, nem is akarok, de egy újszülött és egy felnőtt férfi közül az újszülött az, aki képtelen az önellátásra. "Bevonni a gyerek körüli teendőkbe" a nagytesókat szokták, nem az apákat. Apának, anyának egyaránt feladata életben tartani a kicsit.


És ha apának jár a sörözés, anyának is, nem?

2013. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, hogy OFF-ot írok, de az az érdekes, hogy mikor elképzelem magunkat kisbabával (22 évesek vagyunk a barátommal, de már tervezzük pár év múlva a dolgot :)) akkor mindig azt látom, hogy apa kezében van a baba, együtt visszük sétálni, együtt fürdetjük, egyikünk videózik, a másik megpróbálja rávenni valami viccesre :) na mindegy csak azt tartom furának, hogy azok az anyukák, akik kisajátítják a babát, nem látják vajon, hogy milyen szép ez?


[link]


[link]


[link]


Komolyan, szerintem szebb látvány, mint egy anyuka és a gyereke :) apukámat is láttam, ahogy unokatesóm 2 éves fiát viszi a kertbe, hogy megmutassa miket csinál, és megfogta apa hatalmas kisujját, komolyan majdnem bekönnyeztem :) meg hogy szinte mindenkitől félt a gyerek, de apától egyáltalán nem :)

2013. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!