Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az iskolába 4-est kapok...

Ha az iskolába 4-est kapok otthon mindig nagyon leszidnak: ordítoznak büntetés stb. Mit tudnék tenni? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés
Alsóban és 5.-ben mindig kitűnő voltam de azért nehezebb a 6. mint az alsó de ők nem értik meg. mindig jól leordítanak de hát akárhogy is megtanulok nem tudok mindig 5-öst kapni. Ez már nagyon kikészít néha azon is gondolkodtam, hogy egy pár napra eltűnök de ezt kivertem a fejemből.

2013. ápr. 25. 19:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Engem is leordítottak mindig, de hát ez van, végül is jól is érettségiztem, összesen egy 4-essel. Van, amikor nincs igazuk, de azért a motiváció meglesz, hidd el. Nem kell belebetegedni, csak próbálj meg odafigyelni, mert ha már most 4-eseket viszel haza, akkor gimiben elég nehéz dolgod lesz, tapasztalatból mondom.
2013. ápr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Jó, hogy kiverted a fejedből. Nincs igazuk, hogy ordítoznak. Ha nyugodt a légkör (de csak akkor) próbáld meg megbeszélni: olyan nehéz, hogyha nem sikerül valami, csak 4-esre, akkor így kiabáltok velem, fáj, ijesztő.. Én is ötöst akartam, készültem is, de nem mindig sikerül.. Nektek sem sikerül minden úgy, ahogy tervezitek. Ilyesmit.
2013. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
5%
Ha 5.-ben sikerült 5-re állnod, akkor most is sikerülne, ha akarnád.7-ben még egy jegyet akarsz rontani?szerintem csak kicsit kéne meghúznod most, és megint menne az 5-ös.Hajrá, ne add fel.
2013. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
A szüleid hanyas tanulók voltak?Egyáltalán elvégezték-e a 8 általánost?
2013. ápr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk senki sem egy észlény, a matek pl egyikünknek se az erőssége. én egész életemben 3,5 körüli tanuló voltam, szóval ha egy szint alá nem mész le akkor nem lesz gond.
2013. ápr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha a 4-es ennyire kiveri a biztosítékot, hozz 3-ast.
2013. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
5 Talán a gyereket búzditani kéne, hogy a maximumot hozza ki magából nem a saját szintedre húzni.
2013. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%
Szüleid maximalisták és azt akarják hogy te is az legyél. Őszonte leszek, ezt nem tartom helyesnek. Én azt mondom tanuljon a gyerek de egyben gyerek is maradjon, és ne egy könyv moly. Annak idején örültem volna a 4-es átlagnak. A szüleimnek soha nem okozott gondot ha rossz jegyet vittem haza, csak azt mondták javítsam ki. Nem voltam soha nyomás alatt és nem kellett gyomor görccsel haza mennem egyhármas miatt. Ezért pedig hálás vagyok. Nem is értem a szülőket, miért hiszik azt hogy a gyerek attól lesz jobb tanuló ha ők is nyomás alatt tartják őket. Nem lehet mindig ugyan úgy teljesíteni ez lehetetlen. Mondd el a szüleidnek őszintén hogy te nagyon igyekszel de emberből vagy és néha elfáradsz nem tudsz úgy teljesíteni attől meg nem leszel jobb a bántanak.
2013. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Vígasztaljon a tudat, hogy ha egyszer becsülettel magukba néznének, akkor soha többet nem lennének ilyen rohadt állatok. Sokan nem tudják, ez a törvény szerint is bántalmazás. Lehet, hogy pár napot tényleg nyaralhatnál valahol, talán rájöhetnének, hogy ők meg se közelítik a négyes szintet. Csak elég necc megoldani a tanulást.


Talán elég elmondani még hangosabban, hogy "tudom, nem kell tájékoztatnod, igyekszem, erre volt most elég, fejezd be, semmi szükség erre"

2013. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

7-es: valószínűleg te még nem hallottál arról, hogy a gyerek képességeit nem a jegyei határozzák meg. legalábbis sok esetben nem egyenesen arányos a kettő. hiába bukdácsoltam matekból 3-asra leérettségizem. soha sem tudtam irodalmi műveket elemezni, mégis 4-es lett az érettségim.


a sors meg úgy hozta, hogy egészségügyben tanulok(illetve már végezni fogok) a létező legnehezebb legösszetettebb szakon.

2013. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!