Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az, hogy egy nőt tisztel e a...

Az, hogy egy nőt tisztel e a férje azon múlik, hogy ezt ki tudja e vívni magának, vagy pedig a férj természetén múlik és ha nem tiszteli a feleségét akkor lépni kell a házasságból?

Figyelt kérdés

Nagy szerelemnek indult a kapcsolatunk ezelőtt 14 éve .

Pár éve viszont a férjem elkezdett velem tiszteletlenül beszélni,hazugságai derültek ki ,interneten ismerkedett,ahol lehetséges találkáról írt a nőnek ,persze amennyire amatőr volt úgy felejtette a gépet ,mert felugrott mellőle.

Magamat vádoltam akkoriban,hogy biztosan én nem csinálok valamit jól és azért kacsingat másfelé,igyekeztem méginkább ráfigyelni .

Nyilvánvaló jeleket fedeztem fel arra vonatkozóan ,hogy már nem szerelmes belém,alig van köztünk együttlét,ebben az évben idáig kb 1x volt,de azt gondoltam,hogy a szerelem elmúltával is lehet szépen ,tisztelve egymást együttélnünk és szépen nevelnünk a két gyerekünket.


Képzettebb vagyok mint ő , nála előfordul,hogy hónapokig semmi munkája nincsen,leginkább én tartom fent a családunkat anyagilag is.

Mégsem tisztel ,tegnap például úgy jellemzett engem,hogy "A tyúk eszeddel nem tudsz gondolkodni " ...hozzáteszem,hogy világ életemben jeles tanuló voltam és diplomás vagyok ,ő pedig szakmunkásképzőt végzett,de persze ez nálam nem volt szempont ,mivel a szüleim is egyszerű ,dolgos,rendes emberek .


Nagyon el vagyok keseredve ...most jött el talán a pillanat ,hogy ideje elválni,vagy próbáljam a fogaimat összeszorítva tűrni ,hogy megaláznak ,sem tiszteletet,sem szeretetet ,sem pláne szerelmet nem kapok...már nem vitatkozom vele,meg sem próbálom meggyőzni,nem várom tőle,hogy megvígasztal ha szükségem van rá ha szomorú vagyok valami miatt,megtanultam,hogy tőle nem várhatok semmit azon kívűl,hogy a gyerekekkel foglakozik,szereti őket,a gyerekek miatt mit tegyek ?


2013. ápr. 27. 13:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Lépj ki a házasságból. Már csak azért is, mert az irasodbol egyértelműen látszik, hogy a szíved melyen ezt akarod, csak megerositesert jöttél ide.
2013. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én lépnék a helyedben. Sokkal jobb egy boldog elvált szülő, mint egy boldogtalan család. A gyerekek is elfogadnák ezt a helyzetet. Egy idő után biztosan. Semmivel se jobb, hogy téged is boldogtalannak látnak, és az se, hogy látják, hogy az apjuk miként beszél veled.


Ha az anyagiak nem gond(és ahogy nézem nem), akkor ne habozz.

2013. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A szívem mélyén ,hogy a válást akarom e ?


Nem :( , soha nem akartam ezt !

Nagyon elkeserítő ,hogy milyen sok mindenben voltam elnéző ,toleráns ,csak hogy fent tartsam ez a házasságot,úgy gondoltam ,hogy úgy leszünk majd mint az én szüleim akik mai napig tisztelik,szeretik még egymást 39 év után is .


Annyiszor vártam azt,hogy majd megbánja ha csúnyán beszélt velem és bocsánatot kér utólag,volt egy eset amikor egy peres ügye volt folyamatban és kértem,hogy esküdjön meg az életemre,hogy igazat mond e,képes volt megesküdni ,majd kiderült,hogy hazudott...

Aztán egy másik alkalommal sürgősen kórházba kellett volna mennem ,nagyon rosszul voltam és abban az állapotban nem mertem vezetni ,megkértem,hogy vigyen be a kórházba ,éjszaka volt amikor szóltam neki,annyit válaszolt ,hogy "Biztosan jól telezabáltad magadat,hagyjál aludni" -mint kiderült valós volt a fájdalmam és meg is műtöttek,azóta sem tudom elfelejteni neki hogy akkor úgy viselkdett velem!

2013. ápr. 27. 13:36
 4/19 anonim ***** válasza:

Persze az ember nem akarja, de így alakult es olyan érzésem van, h ezt te is tudod es azt is tudod, h neked is jobb lesz így.

A korhazas sztorihoz annyit fuznek hozza, h meg egy vadidegent is bevinnek ha megkerne, nem hogy a páromat. Ferjed orbitális nagy bunkó!

2013. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem az a kérdés, hogy mi történt eddig, hanem hogy ki merted mondani, hogy neked ez így kevés, sőt, rossz és megalázó! A valódi kérdés pedig az, hogy így akarod -e leélni az életed hátralevő részét??? Mert szerintem mindenki megérdemli a boldogságot, de ha nem is találja meg, legalább a nyugalmat. Ez az ember nem csak nem szerelmes beléd, de nem is szeret egyáltalán. Aki szeret, aggódik. Az, hogy nem foglalkozik a fájdalmaddal, érzéseiddel, szomorúságoddal, hazudik neked és más felé kacsingat épp elég jele annak, hogy nem szeret. Vedd észre és lépj a saját érdekedben! Ő nem fogja a javadat akarni, ebben a helyzetben a saját érdekeidet Te magad képviseled. A gyerekekre fogott döglődő házasságok meg semmit nem érnek, és biztos vagyok abban is, hogy a gyerekeknek többet árt a szülei boldogtalansága, mint amennyit a közös lakcím használ. Én 15 évesen kértem anyámat, hogy hagyja ott apámat, de nem tette meg, mert jaj, mi lesz velünk. Még most is vele van, üvöltenek naphosszat, a tiszteletem pedig egy életre elvesztette mindkettő, mert gyávának és üresnek látom őket. 30 éves vagyok, de megfogadtam, hogy megalkudni, szomorkodni és feszültségben élni nem fogok soha. Az nem élet. Neked sem.
2013. ápr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Én azért nem tennék még pontot az i-re, bár itt mindig mindenkinek ez az első, de szerintem tizen akárhány év márcsak a saját lelked miatt is megéri azt, hogy az utolsó pillanatig erőlködjél.

Próbálj vele beszélgetni a közös életetekről, hogy neki mik a tervei, mondd el neki, hogy ez neked kevés és nagyon megbánt minden egyes ilyen beszólásával. Kérdezd meg a véleményét a válás lehetőségéről.

Szerintem ennyit még megér a házasságotok, azért ha ilyen komoly kérdéseket teszel fel neki, akkor a válaszokból lehet következtetni arra, hogy merre érdemes lépned! A lényeg, hogy mindezt nyugodt közegben igyekezz megbeszélni vele, amikor nem szólhat közbe senki és amikor éppen nem halál ideges valami miatt.

2013. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

ez nem egyszerű tiszteletlenség, hanem égbekiáltó suttyóság, amit a kórházas történetben leművelt a férjed. OMG, nekem valaki ilyet mondana, sztem kitenném a lakásból azzal a mozdulattal.

sztem fel sem fogja, h mekkora szemét volt anno. szégyellje magát.


lehet, h azért csinálja ezt, h te add be a válást. miközben ő kacsintgat kifelé (netes randik és hasonlók)


a helyedben ezt nem tűrném sokáig.

2013. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Csak lenne egy konkrét pont ...hogy eddig és tovább már nem szabad csinálni ,nagyon félek kimondani ,hogy ennyi ,vége ,nincs tovább .


Mindig félek attól,hogy később még megbánom ,mert mi van ha egyszer rájön,hogy milyen értékes és szerethető vagyok és tisztelni fog mégis.

2013. ápr. 27. 13:50
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tehát még ő idegeskedjen azon, hogy jó időben meri-e megkérdezni, hogy ugyan ennyi év után miért is szarsz a fejemre? Nem hiszem. Én amint megtudtam a hülyeségeit, az asztalra tettem, és ott ülve vártam rá, pont nem érdekelt, milyen napja van. Beszéltünk akár akart, akár nem. Elváltunk. Nem pazaroltam több évet az életemből, mint amennyit feltétlenül szükséges volt. Mire várjon? Hogy ha szívet szaggatóan beszél, akkor újra elkezdi szeretni? Ennyire nem lehet felnőtt nőként naív valaki. Ha nem akar válni, az akkor is kiderül, ha nem keresi a kegyét. De erre menyni esélyt látsz az elmeséltek alapján?
2013. ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
...persze nagy valószínűséggel sosem lesz így !
2013. ápr. 27. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!