Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hazamennétek ennyi pénzért,...

Ti hazamennétek ennyi pénzért, csak hogy az anyukátok mellett legyetek Anyák napján?

Figyelt kérdés
Erasmus diák vagyok, szeptember óta külföldön vagyok, csak Karácsonyra mentem haza. Mint olyan állandóan iszonyú csóró vagyok, dolgozom is itt kint, hogy legyen pénzem kifizetni a lakbért, keveset eszem, stb. Pár napja kaptam egy smst hogy tanulmányi ösztöndíjat is kaptam az erasmus ösztöndíj mellé. Erre egyáltalán nem számítottam, szóval mint nem bekalkulált pénz azon gondolkozom, hogy könnyen jött, könnyen megy, hazamegyek Anyák napjára. Mit gondoltok? Tudom hogy az anyukám iszonyú boldog lenne, ha vasárnap csak úgy hazaállítanék egy csokor virággal...De ugye a dolog egyáltalán nem olcsó, lévén, hogy anyák napja 3 nap múlva van, nekem a munka miatt (még ha a suliból lógok is) keményen be van határozva, hogy melyik nap melyik órájában repülhetek, és mikor kell visszajönnöm, tehát kb 5 napra mennék (abból 2 az utazós nap...) 70 ezer forintból. Tudom, hogy az én pénzem, és nekem kell döntenem, csak érdekelnek az átlagvélemények. Iszonyatosan szeretem az anyukámat, és a szülinapján sem voltam otthon, plusz apum szülinapján sem, és tesómén sem leszek előreláthatólag, névnapokat is totál kihagytam... viszont ez ugye nagyon sok pénz, na. Mit gondoltok?
2013. máj. 2. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ahhoz mérten döntenék hogy mikor jönnék amúgy haza. Már nyáron? Akkor szerintem nem jönnék.
2013. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Valóban. Ez iszonyúan sok pénz. Nem lehet könnyű egyszerre lógni a suliból, esetleg még a munkából is.Úgy gondolom, édesanyádnak igazán szép anyák napi ajándék, hogy bejelented a tanulmányi ösztöndíjadat. Boldog és büszke lesz rád. Ünnepelni, akár az elmaradottakat is ráérsz majd akkor, ha szünet lesz.Mindent be tudsz pótolni, ha akarsz. Persze azért bármilyen messze is vagy édfesanyádtól, valamilyen módon köszöntsd fel anyák napján.
2013. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Én nem mennék,főképp hogy kajára sincs sok pénzed.


Rendelj neki egy csokor virágot,van vrágküldő szolgálat,átutalni is lehet az árát.

szerintem anyukád is boldogabb lenne ha több pénzed maradna kajára (normális anya legalábbis tuti)

2013. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem anyukádnak az a legnagyobb ajándék ha jól érzed magad. Ez elég sok pénz, így, hogy kajára is alig marad pénzed inkább költsd magadra szerintem, nem hiszem, hogy örülne anyukád ha tudja, hogy ennyit költöttél miatta miközben bőven tudnád másra is.
2013. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hazamennék, de nem lenne jó döntés. Inkább tedd félre azt a pénzt, hidd el, lesz még neki helye.
2013. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Repülőjegyre ez nem túl drága. Én a helyedben mennék. Anyukád nagyon boldog lenne, ahogy írnád.
2013. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék. Te most azért vagy ott, hogy tanulj, minél többet, ezzel megalapozva a jövődet. Gondolom, nyáron úgyis mész haza. Hîvd fel telefonon, meséld el neki az ösztöndíjat, örülni fog. Amúgy szerintem csak honvágyad van. Bírd ki, barátkozz, építs kapcsolatokat. Csak akkor éri meg, hogy kimentél.
2013. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Még nem döntöttem, minden nap nézem a repjegyeket, ha esetleg last minute-ben nagyon lemenne az ára, akkor megveszem, ha nem, maradok. Csak azért rossz, mert egyszer már kihagytam egy anyák napját, éltem már egy évig Spanyolországban, ez már a második év, hogy nem vagyok otthon... Tesóm otthon van, de ő teljesen más mint én, és én borzasztóan anyás vagyok. Ő meg amúgy is fiú. Meg idősebb. Az mégsem ugyanaz. :) De mindegy, gondolkodom még. Köszönöm a válaszokat:)
2013. máj. 3. 00:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttél, kérdező? :)
2013. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hazamentem:) De úgy, hogy szombat délután 3kor foglaltam le végül a repjegyet (óránként néztem kb, hogy csökken-e az ára), 8kor mentem dolgozni, ahol reggel 6kor végeztem, de elkéredzkedtem 5kor, egy pajtim értem jött és kivitt a reptérre a melóhelyről, mert 7kor indult a gép....:D De nagyon nagyon jól sikerült, mert egyedül a tesóm tudta hogy hazamegyek, anyuék meg pont kivitték a kutyát sétálni, tesóm ment velük, és közben folyamatosan smseztünk, hogy hol vannak, aztán én egyszer csak mentem szembe velük. :D Soha nem fogom elfelejteni anyukám arcát :D:D:D:D
2013. jún. 1. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!