Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Délszlávoknál létezik ez a...

Délszlávoknál létezik ez a vezetéknév és keresztnév?

Figyelt kérdés

Nađovič vagy Nađović esetleg Nadjovič stb szal ezek.


És ezt a keresztnevet használják? -> Benjamin


(Szerbia, Bosznia, Horvátország)



2013. máj. 5. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem kimondottan

rákerestem neten, valódi vezetéknévként csak 1 találatot siketült kiböngésznem

ami hangzásra hasonló, az a Nađaković - főként horvátok használják, azzal azért számolnod kell

de ha fontos neked, hogy a jelentése megmaradjon a vezetéknevednek, akkor Velikić

A Benjamin meg naggggggyon nem jellemző, legalábbis Szerbiára, a horvátok talán valamivel nemzetközibbek, de ők is inkább a szláv neveket használják, Boszniában meg aztán végképp

2013. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jah akkor a Nagy vezetéknév : veliković ? Miért, ezt használják?


Egyébként a Benedek az hülyén hangzik, meg azt téll nem használják...azt hittem a Benjamint használják azért...

2013. máj. 5. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Nedovic-al van egy híres szerb kosaras.

[link]


A Benjaminról meg annyit, hogy nem egy tipikus szerb (horvát stb) keresztnév. Viszont nagyon sok egykori délszláv él az usában, ausztráliában. Ott gondolom nem ritka hogy ilyen keresztnevet adnak a gyereknek.

2013. máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

a Nedović azért egészen más, mint a Nađović...

és igen, a Velikić és Veliković vezetéknevek gyakoriak és használatosak

2013. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hááát azt hittem használatos a Benjamin..de a gondolom a Bence megfelelője a Benedek lenne az meg hülyén hangzik....
2013. máj. 5. 10:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom Mo.-n magyaros átírással (Velikovics, ha már van kárnics meg ilyenek) nem lehet megváltoztatni a nevet.
2013. máj. 5. 10:25
 7/7 anonim válasza:
73%

Én vajdasági vagyok.


A szerbek nem használnak olyan neveket, amelyek IČ (ics) vagy VIČ (vics)-re végződnek. Ilyen neveket csak a szlovénok, bunyevácok, esetleg azok a magyarok használnak akik rendelkeznek szláv felmenőkkel. A horvátok és a szerbek csak az IĆ (ity) és VIĆ (vity) neveket használják. Benjamin (héber eredetű név) csak a magyarok között szokás használni, néha előfordul a horvátoknál is, a szerbeknél nem fordul elő. Szlovéniát nem tudom, de szerintem ott is előfordulhat.

Tehát ha az illető neve Nađovič vagy Nađović Benjamin, akkor ő egy magyar és szláv felmenőkkel is rendelkezik, mivel a neve a Nagyból jön, és a vezetéknév végződést valószinüleg a könnyebb megmaradás végett Jugoszláviában vagy pedig a szláv családba való beházasodás végett jöhet létre.

2013. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!