Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy a barátom...

Mit tegyek hogy a barátom anyukája megkedveljen?

Figyelt kérdés
igazából nem utál, csak furcsának tart mert ritkán szólalok meg és ezért komolynak tart.de nem is kedvel.hogyan viselkedjek h szimpatikus legyek neki?
2009. szept. 29. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy legyél önmagad. Ha nem kedvel magadért akkor sosem fog.
2009. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Az én anyukám sem jön ki a bátyám barátnőjével, pont azért, mert meg se szólal. Egy mosoly sem hagyja el az arcát. Ha beszélünk hozzá, néz ki a semmibe. Mi pedig nem egy olyan család vagyunk ahol a némaságot toleráljuk, mi ilyenek vagyunk, nem szeretjük a csöndet, mert nálunk a némaság annak a jele hogy az illető rosszul érzi magát, és nem akar köztünk lenni. Ezért van konfliktus is. Ha vigyorogna meg dumálna velünk, és nem peregne le róla minden szó amit hozzá intézünk, nem lenne semmi baj :)
2009. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Add önmagad,és próbálj meg feloldódni.Ha csendes vagy,azon nehéz változtatnod,de azért néha kezdeményezhetsz beszélgetést.Nem muszály,hogy sokat fecsegj,de azért kommunikálhatsz velük,nehogy ridegnek érezzenek,vagy lenézőnek.Mondjuk én speciel azt nem értem,hogy sokan miért nem tudják megérteni és elfogadnia azt,hogy nem mindenki egyforma,van,aki cserfes,és van,aki csendesebb.Másrészt nyilván idegen környezetben nehezebb feloldódni,mint otthon.Szóval,azért megtörheted a jeget,de ha látod rajtuk,hogy nem tolerálják a természetedet,akkor kár a gőzért.Ha valaki nem kedvel,az akkor sem fog,ha fejen állsz.
2009. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Na ez az a gondolkozás amit sürgősen felejtsél el!

Szeresd a barástodat te pedig olyan legyél amilyen vagy. Hidd el nem kifizetődő egy számodra idegen ember kedvére tenni pláne úgy, hogy fogalmad sincs mi tetszik neki. Fogadjon el ő, hiszen te szereted a fiát. Ez a lényeg nem?

Tapasztalatból írom amit írok. Én is próbáltam megfelelni és mégis talált anyósom hibát mindenben.

Hidd el , aki eleve ilyen az nem lesz más!

Ha tisztelet tudó vagy az bőven elég. Onnantól kezdve nincs értelme többet gondolkodni ezen.

Minek? Mi értelme?

2009. szept. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Igen,végül is erre azt írhatná válaszul a kérdező,hogy ő meg nem olyan családból jött,ahol nem tolerálták a másikat.Sosem értettem,miért kell bántani valakit azért,mert olyan,amilyen.
2009. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 igabcsy ***** válasza:
72%

Az biztos, hogy ha nem önmagadat adod, akkor az csak ideig-óráig működik. Egy életen át nem lehet mindenkit becsapni. Ha ilyen a természeted, akkor Téged így kell elfogadni.

De azért megkockáztatom a kérdést: A barátoddal sem szoktál beszélgetni, bohóckodni, hülyéskedni? Mert én úgy gondolom, hogy mindenkinek szüksége van a jókedvre, a vidámságra, és egyáltalán a kommunikációra.

Ha azért vagy ilyen csendes a barátod szüleinél, mert esetleg zavarban vagy, vagy még nem ismered őket eléggé és nincs közös témátok, akkor ezen az idő biztosan segíteni fog.

Arra gondoltam, hogy csak van valami olyan témakör, amiben igazán otthon érzed magad, próbálj meg esetleg ilyent felhozni, és akkor elindulhat köztetek a beszélgetés. Nyilván kínosnak tűnik egy olyan helyzetben amikor csak ültök a nappaliban és csend van.

Én tudod hol szoktam jót dumcsizni a fiam barátnőjével? A konyhában!!!

Van egy jó ötletem: ha az anyukája szeret főzni, és mondjuk Neked bejön a főztje, akkor dicsérd meg, esetleg kérdezd meg hogyan készítette az adott ételt. Ha már tudsz főzni, akkor ez jó kiindulási alap. Ha még nem tudsz, akkor kimondottan hasznos ha megtanulsz pár fogást. Egy háztartást vezető nőnek mindig jól esik ha dicsérik a főztjét. Ezzel belophatod magad anyuka szívébe. :-))

Ha egy ilyen hétköznapi dolgokkal elindul a beszélgetés, akkor gyorsan oldódik majd a hangulat.

Észre sem veszed és már minden megváltozik. Nyilván ha Te mész oda hozzájuk, akkor Neked is közeledned kell feléjük.

Én a helyedben - ha tényleg azt szeretném, hogy megkedveljenek - akkor az anyukánál így próbálkoznék.

2009. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

én is ilyen voltam sokáig... sajnos. :/

mondjuk én gátlásos voltam, azért nem nagyon szólaltam meg.


de már nagyobb önbizalmam lett, és sokat változtam is, már nem is szeretek csendben ülni társaságban - szerencsére.


neked is azt tudom ajánlani, hogy próbálj meg többször bekapcsolódni a beszélgetésbe, vagy kezdeményezz te, mert a szótlan embereket sehol sem szeretik.

lehet, hogy látszólag elfogadják őket olyannak, amilyenek, de aztán összesúgnak a hátuk mögött, nem tudják miért ilyen, azt hiszik, valami súlyos lelki terhet cipel, talán pszichológus kellene neki, az emberek fantáziája határtalan.


azóta, mióta megváltoztam, (persze nem vagyok a társaság közepe most sem) már engem is idegesítenek az olyanok, akik alig beszélnek, és én sem kedvelem őket.

megjegyzést természetesen nem teszek rájuk, mert én is ilyen voltam valaha. ettől jobb dolog azonban nem is történhetett volna velem, hogy ezt kinőttem, azóta több barátom van, hasznom ismeretségekre tettem szert, mindenki másképp néz rám, elfogadnak és szeretnek.

nemcsak az a fontos, hogy beszédesebb legyél, hanem mosolygós is, ha tényleg változást szeretnél a barátod anyukájánál.

2009. szept. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Én mindig önmagam adtam, és mégis közellenség maradtam férjem családjában. képtelenek felfogni,hogy az ő tudós fiúk egy talpra esett és határozott lányt vett el. S képtelenek felfogni,hogy a fiúk nem lett papucs ahogy ők képzelik, képtelenek megemészteni,hogy minden döntésünk közös. Kiharcoltam,hogy ne legyen velem csendes, ossza meg a véleményét, mert ezt otthon soha nem kérték és nem várták tőle, és vele sem beszéltek meg semmit mondván nem ebben a világban él. De igen ebben él és igen jól boldogul mióta rájött mit és hogyan tegyen:)
2009. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!