Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit javasolnátok? Hagyjam ki...

Mit javasolnátok? Hagyjam ki az utolsó előtti hetet az iskolából?

Figyelt kérdés

Szóval. Június 1-én lesz a kicsengetésem. Az a gondom van, hogy anyuék reggeltől estig dolgoznak (saját családi vállalkozás). Én is csak 6ra vagy fél 10re érek haza a suliból, mivel ingázok. Kicsit elegem van mostmár, mert tudják jól, hogy tanulnom kellene érettségire és felvételire is (Fogorvosi kar-Erdély), anyukám meg annak örvend, ha nem mennék suliba, hogy itthon intézzem a jelenleg feje tetején álló házat. Most értem haza reggeltől, az asztalon halomban a kaja-maradék. Mosatlanról ne is beszéljünk. Egyszerűen elviselhetetlen ilyen környezetben élni, úgy érzem. Apukám meg áradozik, hogy a "Lányom orvosira készül", de azért mikor suliból kimaradok és ő hazaér, már hoppon kell lenni, kapunyitástól megkezdve háziállatok ellátása (vidéken lakunk), a ház körüli teendőkről nem is beszélve. Ők meg úgy vannak beállítva, hogy "annyit dolgoznak", és ők is csak sírnak minden egyes áldott nap az esti söröcske mellett(amit, persze megérdemelnek), hogy olyan fáradtak, hogy esnek le a székről.Egyszerűen úgy érzem, hogy most robbanok fel. Szeretnék továbbtanulni, de mintha anyukám nem is szeretné. Gondoltam kérek a doktortól igazolást jövőhétre, mert így nem tudok még suliba sem napról-napra készülni. Mit tegyek? Járjak anyám kedvében vagy hagyjak "csapot-papot", házat a feje tetején és már járjam ki ezt az egy tanulósabb hetet ?

Pár hónappal ezelőtt említettem nekük, hogy jön az érettségi, felvételi, tanulnom kell, de egyik fülükön be másikon meg ki, mert hát ugy-e mi az, hogy "ülsz csak az asztal mellett". Szívesen takarítok, mert nem szeretem a rendetlenséget, de mostmár kezd felgyűlni az egész hisztijük, az elvárásuk. Így nem tudom, fel fogok-e tudni készülni a felvételire is, és itthon már nem maradok az Fix, mert ez így nem menet. Ha már egy diplomás ált. orvosi asszisztens is, de leszek. Mit tanácsolnátok, hogy kezeljem ezt a szituációt?


2013. máj. 14. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
az egyetem fontossabb,mint pár mosatlan tányér
2013. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért neked kéne intézni a házat? Szerintem a tanulásra koncentrálj, mert a végén még ott ragadsz.
2013. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hiányozz! Minden erőddel koncentrálj az érettségire és a felvételire (egyébként ez az utóbbi kettő szerintem egyben van, nincs külön felvételi!) csak a tanulás álltál tudsz elmenekülni előlük. Mondd meg nekik, hogy ez a fontosabb, és ők a szülők, lássák el a háztartást! Te majd ellátod a sajátodat, ha majd külön élsz!
2013. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erdélyi vagyok, és itt nem pontrendszer szerint van a felvételi. A felvételi jegyben csak 10%-ot számít az érettségiátlag, a többi 90% az a felvételi.
2013. máj. 14. 21:08
 5/15 A kérdező kommentje:
És azért kell én intézzem, mert nekük "semmire nincs idejük", hogy fáradtak, hogy esnek el, hogy mennyire megterhelő, úgyhogy holnap is haza kell jönnöm akármivel (korábbi busszal/ stoppal), hogy az öcsémet kivegyem az óviból.
2013. máj. 14. 21:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak mondják, hogy nincs idejük és rádtukmálják a feladatokat? Ha meg tényleg olyan fáradtak, akkor vállaljanak kevesebbet, ne rád számítsanak.
2013. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Te már nyitottál ezzel kapcsolatban vagy hasonló kérdést itt nem? szerintem kérj igazolást és tanulj. A szülőknek meg mond meg, hogy ha nem sikerül a felvételi akkor nem leszel orvos....
2013. máj. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem az volt a célom, hogy ebben a kérdésben rájuk panaszkodjak, de anyám, mert nem egyszer mondta, hogy a "francba azzal a kva iskolával", mert nem mentem segíteni. Ez idén volt. Tavaly meg 2 hétig nem szólt hozzám, mert dolgozatos hetem volt. Akkor is szépen (tényleg szépen) mondtam, hogy Ne haragudjatok, de jövőhéten nem fogok tudni kijönni mindennap, mert felmérőket írunk. Ez nem esett jól neki, megsértődött, aztán úgyis én kértem a bocsánatot. Nem tudom őszintén, szerettem volna valami komoly hivatást választani, de így lehet lennebb kell tennem a színvonalat.
2013. máj. 14. 21:28
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem nyitottam kérdést ezzel kapcsolatban én.
2013. máj. 14. 21:31
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt sem tudnád megbeszélni velük, hogy az érettségiig, felvételiig mentesítsenek a feladatok alól, aztán majd kiveszed a részed a házi munkából is, csak legyél ezeken túl?
2013. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!