Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen iratokat kell cserélni...

Milyen iratokat kell cserélni névváltoztatás után, és mennyibe kerül ezek cseréje? Többi lent.

Figyelt kérdés
A kérvényezés tízezer , cserélni kell a személyit + lakcímkártyát , ezek mennyibe kerülnek? És ezeken kívül cserélni kell még valamit? És csak a második nevemet akarom megszüntetni.

2013. máj. 16. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Adókártya, taj kártya, bankkártya, jogosítvány, útlevél
2013. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Személyi 1500,lakcím 500,taj 3000,adókártyát nem tudom.
2013. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A taj kártyát nem kell lecserélni , mert azon nincs rajta a 2.nevem. És én csak a második keresztvevemet akarom megszüntetni.
2013. máj. 16. 15:13
 4/9 A kérdező kommentje:
És azt nem tudjátok , hogy mit írhatnék indoklásnak , amikor megváltoztatom? Azt írhatom , hogy túl hosszú a nevem? A vezetéknevem 7 , keresztnevem 7 , második keresztnevem 9 betűs. Szerintem elég gáz , az ilyen hosszú név. Szerintetek?
2013. máj. 16. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden okmányodat cserélni kell, amin rajta van a teljes neved. 2007-ben tettem meg ezt én is, a második keresztnevemet hagytam el. Már bánom, mert édesanyámat nagyon megbántottam ezzel... Mindegy most már. Én is azzal indokoltam hogy túl hosszú, az anyakönyvi hivatalban javasolta az ügyintéző, de valójában tök mindegy mit írsz, ha kifizeted az illetéket, nem fognak visszautasítani, bármit is írsz indoklásnak. Az én ügyintézőm 30 éves pályája alatt még nem volt visszautasítás. Én akkoriban 3 hét múlva kaptam meg az engedélyt a belügyminisztériumtól. Sok sikert! Csak meg ne bánd mint én...
2013. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az én anyukámnak is tetszik a második nevem , jobban mint az első. De hát ilyen hosszú név alig fér ki a személyi igazolványomon is , szerintem meg fogja érteni.
2013. máj. 16. 15:44
 7/9 A kérdező kommentje:
És leírnátok , mi a menete a névváltoztatásnak illetve mennyi időt vesz igénybe , hogy lecseréljék a a nevem?
2013. máj. 16. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:
A névváltoztató vagyok. Bemész az anyakönyvi hivatalba, elmondod mit szeretnél, megkapod a nyomtatványt, kitöltöd, a pénztárban befizeted a 10.000.- Forintot. Indoklásnak megbeszéled az ügyintézővel hogy mit írjatok, ne izgulj, ő már rutinos ebben. Ő elküldi hivatalból a kérelmet a belügy minisztériumba, ott van rá egy bizonyos határidő hogy engedélyezzék. (én három hét múlva kaptam meg, a barátnőm egy év múlva, már kétszer oda is telefonált hogy mi a gond) Mikor megkapod a névváltoztatási okiratot, ezt postán kapod a lakcímedre, azzal besétálsz megint az anyakönyvi hivatalba, és bemutatod, addigra már valószínűleg ők is megkapták a másolatot róla. Fogják, átírják az anyakönyvet, módosítják, beírnak dátumot, minden fontosat, majd bevezetik a gépbe is, és várni kell néhány napot, mire megjelennek az új adatok. Ez nekem 3 nap volt. Mikor sz kész, akkor az okirattal bemész a személyi igazolványt csináltatni, és utána az új személyivel már intézheted a többi okmányodat. Ez a menete. Ja, ha nem ott laksz ahol születtél, akkor a születési helyedre is el kell vinni az okiratot, mert ott adják ki az új születési anyakönyvi kivonatot, a régit le kell adnod.
2013. máj. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. máj. 16. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!