Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ez így működik? Párom...

Tényleg ez így működik? Párom azt mondta én ápoljam majd de ettől függetlenül vannak örökösei.

Figyelt kérdés
Párom szerint nekem kötelességem ápolni Őt de a 2 örököse nem tesz majd semmi hisz én azért vagyok ott mert ez a feladatom.Úgy érzem ha azok örökösek akkor nekik is ki kell venni a részüket majd nem?
2013. máj. 17. 06:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is természetes lenne, hogy ápoljam a párom, örökösöktől függetlenül. Persze, kivehetik a részüket, de ha messze laknak, dolgoznak, nehéz megoldani.

Esetleg anyagi támogatást kérhetsz az örökösöktől, ha sokba kerül az ellátása, gyógyszere, házi segéd gondozót kell alkalmaznod, mert mondjuk egyedűl nem tudod mosdatni.

Ellenkező esetben Téged is ápolna a párod, hiszen neki ez természetes. Nekem is.

2013. máj. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a szituáció? Ezt ennél bővebben kifejtenéd?
2013. máj. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Persze nem is erről van szó,csak arról,hogy azért ha már van örökös vegye ki ő is a részét ha kell a jó kelljen a rossz is.Itt laknak tőlünk fél órára.

Ha én ápolom akkor engem illetne az örökség úgy érzem de ezt a barátom tudja.De ha így csinálta akkor azok ne üljenek és röhögjenek míg én helyettük és nekik csinálom a munkát.

2013. máj. 17. 06:56
 4/31 A kérdező kommentje:

15 éve együtt vagyok a párommal van 2 örököse rokonok.Rájuk hagy mindent azt mondta lehet én is kapok belőle egy negyed részt.

barátom szerint ha leesne a lábáról én nekem kellene őt ellátnom és nem az örököseinek.És mondtam ez nem így van ha örökölnek akkor dolgozzanak meg érte ne én csináljam.Ha én lennék az örökös az más de másnak miért csináljak jót?Vegye ki ő is a részét vagy anyagilag vagy máshogy de érezze azt,hogy a vagyon nem csak úgy ölükbe száll

2013. máj. 17. 06:58
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Párod = nem a férjed? És te ápolgasd, mert kötelességed? De ha meghal, akkor az örökösei viszik mindenét, neked meg semmihez semmi közöd, függetlenül, hogy az élettársa voltál, és még a lakhelyedről (hacsak nem a tied, vagy közös) is kipenderítenek, amikor akarnak?

Tudod, ha nekem valaki így vezetné föl, hogy az én kötelességem ápolni, de még csak a házastársa se vagyok, és kihangsúlyozza, hogy az örököseinek vsz. gyerekei) semmi kötelességük velük szemben, akkor igencsak ingyen ápolónőnek érezném magam, akit most még jól meg is aláztak. Nem vagyok pénzéhes, van nekem mindenem, de ha engem ilyen szinten semmibe vesznek, és megaláznak, akkor fognám a sátorfámat, aztán ápoltassa magát akivel akarja, ha én csak erre vagyok jó, mondván a kötelességem. De milyen alapon is? A házastársnak kötelessége, de az meg szeretetből csinálja!

2013. máj. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
23%
Az örökségért cserébe ápolnád a párod, de csak úgy szeretetből nem?????
2013. máj. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

15 év után jóban rosszban együtt vagyunk úgy érzem igen engem illetne hisz olyanok vagyunk már majdnem mint a házasok.

Nem akar esküvőt egyszer volt nős azt mondta többet nem akar nősülni.

2 örököse van azt mondta lehet én is lenék vagyis a vagyona 3 fele menne.De ez mégis olyan fura azok nem tesznek semmit én meg.((

2013. máj. 17. 07:08
 8/31 A kérdező kommentje:
Így is úgy is ápolom csak azt mondom nem korrekt a ez a dolog.
2013. máj. 17. 07:08
 9/31 anonim ***** válasza:
azt gondolom ha jóban rosszban akkor igenis ápolnod kell...azonban én viszont is úgy gondolom jóban rosszban tehát neked is jár az örökségből...föleg ,hogy 15éve együtt vagytok...nem értem a párodat
2013. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Fura, bizony, és nem is érzem korrektnek.


Ha úgy alakul, hogy akár a munkádat feladva kell ápolnod akár csak egy évig is, majd meghal, mehetnél a lakásból, munka és egy fillér nélkül. A házasságban legalább ott az özvegyi haszonélvezet, így fedél nélkül nem maradnál egy ilyen helyzetben, de így az örökösök kitehetnek minden további nélkül. :(

2013. máj. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!