Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki apasági nyilatkozato...

Ha valaki apasági nyilatkozatot tesz, de az anya nem szeretné, hogy a gyerek az apja nevét örökölje, kinek az akarata a jogerős, ha nem képesek megegyezni?

Figyelt kérdés

A babát az anya nevére anyakönyvezték a születése után, de a biológiai apa szeretne apasági nyilatkozatot tenni a véleémezett apasági per megnyerése után, hogy az ő nevére kerüljön.

Mennyiben van joga a gyereke vezetéknevének meghatározásában?


2009. okt. 5. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozatot tehetsz, ha pozitiv, akkor te leszel bejegyezve apának, DE attól még nem fogja a gyerek a te nevedet kapni.
2009. okt. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az anya beleegyezése is kell, hogy az apa nevére kerülhessen a gyermek. Ha nem kellene mindkét fél beleegyezése, bárkit bárkire rá lehetne íratni, mint "apá"-t. És ugyan az anyának mi baja van azzal, hogy a gyermek az apja nevét viselje? A problémákat nem a gyereken kell levezetni.
2009. okt. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én most voltam nemrég az apával nyilatkozatot tenni.A névviseléshez az anyának hozzá kell járulnia, egyébként nem kerülhet az apa nevére.Én hozzájárultam.

Miért kell a per, ha nem vagyok indiszkrét?

2009. okt. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha apaság vélelmének megdöntésében pert nyersz,tehát te vagy a biológiai apja,akkor a bíróság kötelezheti a gyermeket az apja családnevének viselésére,ez elvileg törvényben van,de én eleve ilyen esettel nem is találkoztam,szerintem bírója válogatja,nah meg az ügy körülményei is döntőek lehetnek.
2011. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,hozzátenném,akkor kezd el gondolkodni,ha már nyerésre áll az ügyed a bíróságon,mert ha vélelmezett apa azt állítja övé a gyerek,és az anya is azt,hogy a v.apáé,akkor minimális rá az esély,és komoly határidők is kötnek ebben az esetben.Sok esetben az elsődlegesen vizsgálandó körülmény,hogy a gyermeknek érdekében áll e,milyen a kapcsolatuk a vélt apával,milyen a szülők kapcs-a,és hogy mennyi idős a gyermek.Tényleg mennyi idős?Mert azt is vizsgálják nem éri e traumaként,hogy megmondják neki,apa nem az apa,hanem ő az apukád (akit setleg a gyermek nem is ismer),mert "kárt" tehetnek vele a szellemi fejlődésében,ami később komoly viselkedési és szociális problémákhoz vezethet.
2011. nov. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!