Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én úgy tudom a "házassági"...

Én úgy tudom a "házassági" gyűrű a karikagyűrű. Vagy nem jól tudom? Hogy nevezik? Vagy egyáltalán van "neve"?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Jegygyűrű.

Régen ezt húzták fel eljegyzéskor is, csak a másik kézre.

Ma divat a kísérőgyűrű, sőt (angolszász hatásra) sokan ezzel jegyzik el a lányt.

A magyar hagyomány szerint a kísérőgyűrűt csak a gyerek születésekor adták a nőknek.

2009. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi más lenne, Kedves Kérdező? Hát persze!. Ezzel jegyeznek el és ezt húzzák majd át a jobb kezedre az esküvőn.
2009. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de nálunk és nagyon sok helyen az a szokás, hogy a jegy-gyűrű a jobb kezen van, és amikor házasságot kötnek, akkor új gyűrűket vesznek, és azt a balra húzzák fel. A jegybenjárásnak más az értelme , mint a házasságnak...
2009. okt. 11. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Nme tudom,hogy hol lakik az előttem válaszoló.Én még soha nem hallottam olyanról,hogy az esküvőre másik gyűrűt vennének.Az eljegyzéskor húzzák fel az ujjukra a karikagyűrűt ( jegygyűrűt),és az esküvőn teszik át a balkezükről a jobbkezükre.Kísérőgyűrűt eddig régebben az eljegyzéskor kapott a menyasszony.Ha a házasságkötéskor is kapott,az nem kísérőgyűrűnek hívták.hanem nászuajándéknak.Ugyanez vonatkozik a gyermek születésekor vett gyűrűre vagy egyéb ékszerre is.Ez nem angol szokás,már a háború előtt is így volt szokásban.
2009. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon eltévedtél, Kedves Kérdező. A jeggyűrű minden esetben a menyasszonnyá tett hölgy BAL kezére kerül. Ha kap melléje kisérő gyűrűt, azzal együtt, de csakis a balra. Ez jelenti ország-világ előtt, hogy még NEM vagy asszony, csak menyasszony! És miért kellene másik jeggyűrűt venni az esküvőre? Teljesen felesleges flanc volna, azonkívül épp azokat a hónapokat tenné utólag jelentéktelenné, amit "jegyességnek" neveznek. És aki ennek ellenére mégis másikakat vesz, mit csinál a régiekkel??? /merthogy jeggyűrűt nem illik ajándékozni, kölcsönadni, stb./ Esküvőn kerül át az eljegyzéskor kapott jeggyűrű a JOBB kezed gyűrüs ujjára. Az már más kérdés, hogy az asszonyok egy része kényelmi és más okokból esküvő után mégsem a jobb kezén hordja a gyűrűt, hanem esetleg visszateszi a balra, esetleg nem is pont a gyűrüs ujjára, hanem pld. a középsőre.


Sajnálatosnak tartom, hogy a fiatalok egy része abszolute nincs tisztában se a jegyességgel, se a házassággal. Egy részük akkor érzi "komolynak" a kapcsolatot, ha összeköltöznek. Ez sok esetben a vágyak netovábbja és hatalmas a csalódás, mikor /többnyire/ a férfi egyszerűen kisétál a kapcsolatból. Hiszen igazából el sem kötelezte magát.

2009. okt. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!