Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Mostoha kontra...

Mit csináljak? Mostoha kontra mostoha

Figyelt kérdés

A történet.Édesanyám összejött 3 éve a mostoha apámmal.velünk lakik a középső fia,aki állandóan szítja a vitákat.Anya is kivan már idegileg,mindenért kötekszik.Van egy másfél éves öcsém is ebből a kapcsolatból.Van amikor 3-4 hónapig minden happy,aztán a mostoha tesóm bekattanna,elkezd minden apró piti ügyön vitát kezdeni.Én szakmát tanulok,minden nap a gyakorlat miatt későn járok haza,és folyton panaszkodik hogy ha hazajövök nem csinálok semmit.Persze ilyeneket megcsinálok hogy szoba takarítás stb,esetleg ha napközben itthon vagyok főzni is szoktam,kertben munkálkodok stb.Ő otthagyta az iskolát 9! osztály után,de mégsem megy dolgozni,egész nap csak "döglik" a szobájában.az oké hogy az apja őt védi,de any és én is besokalltam.anya el akar költözni,na de egy 1,5 éves kisbabával???!!! énsem szívesen mennék,barátok szinte minden ideköt mostmár.állandóan lehord minket mindennek,anyának fújolja a főztjét,pedig sokszor egy mesterszakács is megirigyelné.szóval.a mostoha apám nem akarja hogy elköltözzünk,de a fiát is szeretné.mi a francot csináljak?

21/L


2013. jún. 17. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélni a fiúval ezekről a dolgokról, vagy hívd el valahová szórakozni a barátaiddal hátha felfogja,hogy mégse kellene állandóan titeket bántani.Kérdezd meg tőle mégis miért csinálja ezeket.

Ha nem változik a helyzet akkor kérjétek meg, hogy költözzön el,mert a ház mégis csak a tietek.

2013. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
többször volt már "közös" beszélgetés...akkor hónapokig nem volt gond.azt elfelejtettem leírni,hogy mostoha apám külföldön dolgozik,ritkán van itthon.általában amikor itthon van minden szuper,amikor visszamegy,a fia is fordul 180 fokot és kezdi a vitákat.a ház közös,együtt vették a szülők,ő nem akar költözni,ugyan abból az okból mint én.akármit mondok neki,lekutyáz,meg hogy csicskájává fog tenni stb.
2013. jún. 17. 16:29
 3/7 A kérdező kommentje:
egyébként szerintem féltékeny a kisöcsénkre,vagy zavarja ha anyuék boldogok.az édesanyja is ellenünk "beszéli" ha beszélnek telefonon.
2013. jún. 17. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg vagy te, vagy anyukád a semmittevő apuci fiának, hogy kezdjen valamit magával, mert egy élősködő. Vagy költözzön el, vagy segítsen a rezsibe be, azaz dolgozzon, mert azért nem kevesen vagytok, és még egy 1,5 éves kisgyermek is veletek van, akit nevelni kellene, és nyugalomban kellene élnie. Ez így megértem hogy nem állapot. Esetleg még egy teendő van, méghozzá az, hogy anyukád megmondja az élettársának hogy küldje el a gyereket dolgozni, vagy valahova. Nincs több ötletem, amit ilyenkor belehetne vetni!
2013. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha meg nem akar költözni akkor legalább viselkedjen vagy próbáljon meg úgy viselkedni mint egy átlagos ember és attól hogy apuka távol van az még nem jogosítja fel, hogy ilyen legyen.

Ha nemtetszik a koszt akkor tessék elmenni dolgozni, meló után kaját vásárolni és utána megfőzni. Senkinek nem kötelessége őt eltartani,etetni,mosni rá ha így viselkedik.

Lehet még az anyjával kellene beszélnetek, hogy ne uszítsa a kisfiát vagy ha az a baja,hogy veletek meg az apjával van akkor vigye el és tartsa el.

2013. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem változik semmi akkor pedig tényleg költözzetek el.ne messzire (a barátaid miatt és hogy a másfél éves gyerkőcöt is láthassa az apja)

Ha az apuka jön azzal, hogy nem akarja,hogy elmenjetek akkor mondjátok meg neki, hogy nincs más választásotok mert kikészít titeket a fia és ilyen körülmények között nem vagytok hajlandóak élni.Vagy beszél a fiával, hogy térjen észhez vagy mentek.

2013. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden napra hívj át pár barátot hid el elöttük nem lesz akora pofája azért csinálja mert nem szóltok elég erőteljesen vissza és mert az apja védi ahelyet hogy lekevert volna neki pár nevelő célzatú pofont.

Addig jár a korsó a kutra amig el nem törik, fenyitsétek be.

2013. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!