Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, aki már nem bir a...

Van olyan, aki már nem bir a szülőkkel élni?

Figyelt kérdés

Mert én már nagyon nem. Mindenért le vagyok orditva, ha csinálok itthon valamit, akkor az nem jo, nem nézik hogy mi a jo nekem, a barátommal nem aludhatok együtt, el nem járhatok... sorolhatnám.És pár honap mulva 18 éves leszek, de mint egy gyereket ugy nevelnek. És én vagyok, aki mindent megcsinál itthon, segitek, de cserébe semmit nem kapok. Nem birom, hogy nem tudnak kicsit felnőtebben viselkedni velem.

Egyszer volt itthon veszekedés, és akkor mindkét szülő kijelentette, hogy nem érdekli őket, hogy mi lesz velem.

Én nyugodt életet akarok, de amig itthon vagyok, addig az az érzésem, hogy nem kapom meg.Hiába beszélek velük. Elmenni meg restellek majd. :S


2009. okt. 17. 12:41
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
És hozzá teszem, rengeteg estét végig sirtam.Meg fogok őrülni a sok hangoskodás,stb miatt.
2009. okt. 17. 12:43
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Miért restellenéd? Ha bizonyítani szeretnél, vagy ha egyszerűen csak jobban élni, olyan szempontból, hogy a magad ura lennél, ahhoz bizony lépned kell. Sokan megtették már. A legtöbben azzal a tapasztalattal lettek gazdagabbak, hogy mennyivel könnyebb volt az az élet, amit annyira nem bírtak elviselni. Együtt élni bárkivel (család, barát, lakótárs) mindig kompromisszumokkal jár. Egyedül élni nem túl könnyű (különösen anyagilag), de annak is meg vannak az előnyei. Szóval az a 2 mód van: maradsz és alkalmazkodsz a szüleid szabályaihoz, vagy lépsz és te teremted meg az életed saját szabályait.
2009. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
24 és fél éves koromig bírtam, de mivel nincs olyan fizetésem, amiből önállóan fenn tudom tartani magam, ingázok, és a száműzött kedvenceimet átszállítottam albérletbe.
2009. okt. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, tudom, hogy lépnem kell, de nagyon félek. De ha itt maradok, akkor csak szenvedni fogok. És igen, könnyebb ha itt vagyok, de visont igy is, ugy is magamnak kell megvennem a ruhát meg ilyeneket. Jo, nem mindig én veszem, de anyum mindig azzal jön, hogy neki ere nincs pénze, máshova kell rakni, stb..minden csak neki. Amugy a barátommal élnék, külön mennék, de ő azt mondta neki itt is jo lesz, hogy hozzám jön. De igy ezt nem viselném el.
2009. okt. 17. 12:53
 5/29 A kérdező kommentje:
És hamarosan szalagavatom lesz, és ugy illő, hogy a szülők ott vannak. Anyum kijelentette valamelyik nap, hogy őt nem érdekli, ő nem lesz ott, mivel ott lesz egy személy, akit látni nem akar. De ha már az én lányomrol van szo, akkor kibirom azt az 1 estét. És ez is nagyon fáj. Egyszoval őket nem érdekli, hogy mi van velem vagy mi lesz, ez elszomorit.
2009. okt. 17. 12:57
 6/29 anonim ***** válasza:
59%

Itt sír a szája jó néhány embernek,hogy jajj de nem birom elviselni a szüleimet stb.stb.


mit meg nem adnék,hogy ha engem baszogatnának,ha egyáltalán tudnám hogy kik ők.Nem ismerem őket.Nem tudom mi van velük.És rossz volt felnőni nélkülük,és a mai napig rossz.Az is marad.Becsüljétek meg a szüleiteket,hogy nektek van.Nekem nincs.Ennyi

2009. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy ettől szomorú vagy! Isten ments, hogy ebbe a helyzetbe még odaköltözzön a barátod is! Rá ne beszéljen! A mostani problémák megsokszorozódnának, és persze azt sem hiszem, hogy a szüleid ebbe belemennének. A családnak igazából kis meleg fészeknek kellene lennie, ahová mindig jó bújni. Sajnos ez nagyon ritka, próbálj meg minden feltételt megteremteni ahhoz, hogy önállóak lehessetek. És aztán majd Te olyan otthont teremthess, ahová jó hazamenni... Sok munka és idő még, de a legszebb feladat az életben. Ennek része a tanulás, hogy jó munkád lehessen. Szellemi és lelki fejlődés, amivel olyanná válhatsz, hogy jó partnert tudj bevonzani, igazán szeretni, akivel gyereket is vállalhattok, közösen kialakítva a családot. Közben megteremteni az otthonotokat, ami lehet, hogy kezdetben egy albérlet, vagy csak egy szoba, de ott is lehet boldogan élni. Úgy megadni a gyerekeiteknek mindent, hogy közben ti is élitek az életeteket. Aztán szépen lassan megöregedni, és szeretni tovább egymást, hazavárni a gyerekeket, unokákat.

Elvileg ennek így kellene működnie... szép és nehéz feladat, de megéri érte tenni.

2009. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Utolsonak: Ezt nagyon sajnálom.Meg kell becsülni igen, de én nem tudom. Egy csepp szeretetet nem kapok tőlük. Ezt is sirva irom, mivel épp most csesztek le.
2009. okt. 17. 13:12
 9/29 A kérdező kommentje:
előzőt a 13:08-nak
2009. okt. 17. 13:13
 10/29 anonim ***** válasza:
60%

Ja ha te nem tudsz a sarkadra állni, akkor meg is érdemled.

15 éves koromig velem is ezt csinálták, amit veled. Olyan lettem, mint ők. Minden sz*rért üvöltöttem, amit ők csináltak (pl. ebéd) ott hagytam hogy ez szar, stb. Rájöttek hol hibáztak, azóta kedvesek velem.

Ha akarok 1 hétig haza se megyek, hanem a barátomnál alszom. Ha vacsira pizzát szeretnék enni, rendelhetek (havi max 2x). Nincs olyan dolog, amit megtiltanak nekem.

2009. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!