Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyeden, gyesen otthon lévő...

Gyeden, gyesen otthon lévő nők, mennyi beleszólásotok van a családi kassza beosztásában?

Figyelt kérdés
Például ha ki akartok festetni egy szobát mennyit kell könyörögni érte.
2013. júl. 17. 21:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Soha, senniért nem kellett könyörögnöm. Soha nem kellett beszámolnom még, hogy mire költöttem el a családi kasszát. Nekem az, amit felvázoltál, teljesen idegen, és kimaradt az életemből.
2013. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
TÁRSAK vagyunk, nem kell könyörögni, együtt döntünk.
2013. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Én vagyok itthon a bankár, apa leadja a fizetést, én pedig beosztom.
2013. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
az egyetlen dolog,ami miatt "könyörögni"kell,h vágjunk bele,a pénz nem téma ilyen szinten,csak nehezen veszi rá magát a dolgokra..Szóval ha azt mondanám csak fizetnie kell,nem kell pakolni,színt választani,stb,akkor azt mondaná,h jólvan,jöjjön holnap a festő...
2013. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nekünk lenne pénzünk venni például egy új konyha asztalt székekkel, de azt mondja nem kell nagyzolnunk, jó a régi is amit egy ismerőstől kaptunk mikor össze költöztünk. Már az ismerős is újat vett mert olyan ócska.

A padlót a szobában 3 éve kiakarom cseréltetni, mert felázott és több helyen feljött.

Bezzeg kocsit lehetett venni, de amit én szeretnék az csak pénz kidobás.

Most itthon vagyok sokat és ilyenek miatt olyan rossz kedvem szokott lenni. Az sose számít amit én akarok.

2013. júl. 17. 22:20
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egybevève az első négy válaszolo teljessen leirta amit én irtam volna csak jobban megfogalmazva.
2013. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs ilyen, gyeden vagyok, ami egy fizetést kitesz. Namár most mit jelent az, hogy "beleszólásom" van a saját pénzem elköltésébe? Ha valaki gyesen van, akkor megértem, hogy jobban kell spórolni, mert 25.000 Ft-ból nem lehet semmit venni.


Biztos vagy benne, hogy ha fizetésed lenne, a férjed akkor is nemet mondana ilyenre?

2013. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy nem gyek miatt vagyok itthon, hanem sajnos munkanélküli vagyok, de így is csak az elkezdés mtt kell könyörögni.

Egy festés például, ha otthon vagyok, ha dolgozom így működik


Én-szeritem festeni kellene

Ő- ráér az még

-Nézd már meg a konyhában hogy néz ki a tűzhely mellett a fal....

-hát az tényleg elég csúnya..

-fessünk ki a héten...

-jó


Persze ebből azon a héten semmi nem lesz, mert valami tuti közbejön...

Ah otthon vagyok (mint most)


- jó,vedd meg légyszi a festéket, segíts pakolni, majd megcsinálom (szeretek festeni, az egész lakást ketten csináltuk)


-jólvan lejavítom neked ma, mert azt is kellene...



És akkor készen van... H pedig ő is szabadnapos, akkor mindezt ketten csináljuk...

2013. júl. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kellett könyörögnöm, én gyesen vagyok.

Én intézem a befizetéseket, bevásárlásokat. Persze ha nagyobb értékben akarunk venni valamit, akkor mindig megbeszéljük, függetlenül attól, hogy ki mennyi pénzt kap.

2013. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor is ez volt, én nem kerestem túl sokat csak 68000-t. Ő ennek a 4-szeresét kapja. Most táppénzen vagyok itthon az első babát várjuk, most még kevesebbet kapok. Idősebb nálam 9 évvel és nem igazán veszi komolyan amit én szeretnék. Jobban ki kellene állnom magamért, de veszekedni sem szeretnék.
2013. júl. 18. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!