Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes ebben a helyzetben...

Mi a helyes ebben a helyzetben? Össze vagyok zavarodva! Menjünk?

Figyelt kérdés

Anya kapott egy olyan állásajánlatot, ami jobban fizet, mit a mostani. Viszont az a gond, hogy el kell ehhez költöznünk. Ezt nem akarom, mert egy évem van hátra a gimiből. Nem akarok egy teljesen új gimibe beilleszkedni, megszokni az új közösséget, tanárokat, helyet. Fontos, hogy jól sikerüljön az érettségim ('hazai terepen, nyilván könnyebb dolgom van, nem?)


A sìrás kerülget. Eszemben sincs elköltözni innen a suli, barátok miatt. Nem mellesleg itt kezdtem el kiépíteni a karrieremet. Teljesen magam alatt vagyok most.


Mi a teendő ilyenkor?



2013. júl. 17. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Te maradj ahol vagy, anyukád meg költözzön ha szeretné az új melót. 17-18 évesen már elég nagy vagy.
2013. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
1 évre menj koliba, vagy nagyanyádhoz.
2013. júl. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Apukád hol lakik, nagyszülők, kollégium.
2013. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is rögtön a kolesz jutott eszembe. Ha megváltozik a lakcímed, akkor kapnál kollégiumot a sulidnál.

Nem gondolom, hogy nagy hátrány lenne a suliváltás. Én idén érettségiztem, és komolyan mondom neked, hogy 2 héttel a szóbelim előtt kezdtem el tanulni úgy, hogy semmire nem emlékeztem az elmúlt évek anyagaiból, mégis sikerült mind 4-es 5-ösre. Úgyhogy emiatt szerintem ne aggódj, a tanárokat is lesz időd egy év alatt kiismerni, nekik is téged.

Ha az érettségid miatt aggódsz, akkor csinálj egy nyelvvizsgát, ez rögtön +28 pont, így ha rosszabbul is sikerül, még mindig van hova nyúlnod pontokért.:)

Az meg hogy itt vannak a barátaid. Igen, ez így megy, viszont két év múlva úgyis elmentek egyetemre, szétszéled a csapat. Lehet, hogy ott viszont újra összetalálkoztok majd.:)

Fél éve még én sem mentem volna bele ebbe a dologba, volt egy ismerősöm, aki szintén 12-ben váltott osztályt, és nagyon furcsának tartottam. Most, érettségi utáni fejjel viszont azt gondolom, hogy mindenki felfújja ezt a témát, de olyannyira mindegy, hogy hol érettségizel, hiszen úgyis otthon, magadnak tanulsz, amire lesz egy hónapod. Ha meg a tanár vázlatai nem fognak tetszeni, akkor még mindig kereshetsz interneten tételeket, vagy előveheted a korábbi füzeteidet, ha már annak a tanárnak szoktad meg a stílusát.

Kicsit hosszúra sikeredett, de azt gondolom tényleg ne ezen agyalj, és sírj. Ha anyukádnak van egy biztos állása ott, akkor szerintem simán menj vele, eleinte lehet, hogy fura lesz, de hidd el segítenek majd beilleszkedni.:)

2013. júl. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kollégium? nem vagy már olyan pátyolitásra szorúló tinike.
2013. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én megértem, hogy nem akarsz utolsó évre teljesen új osztályba kerülni.

menjél kollégiumba, tényleg. egy évet ki lehet bírni koleszban.

2013. júl. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Én meg anyukádat értem meg! Manapság nehéz jól fizető állást találni. Mivel ő tart el, joga van oda költözni, ahol munka van. Te meg ne hisztizz, mint egy kisgyerek, inkább támogasd. Vannak fontosabb dolgok az életben, mint a tini haverjaid. Az érettségi meg mindenhol ugyan az. Ha tanulsz rá, teljesen mindegy, hogy hol írod meg.
2013. júl. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem, igenis fontosak a baráti kapcsolatok, a közösség, stb.

itt nem csak a tanulásról van szó. pont gimi vége alatt nagyon nehéz a környezetváltás lelkileg meg mindenhogy.

én nagyon kiakadtam volna, ha utolsó évben másik iskolába kell járnom.

a kollégium áthidaló megoldás erre az évre.

így anyukád is el tudja vállalni azt a munkát, te pedig maradhatsz még arra a pár hónapra. a negyedik amúgy is a legrövidebb év. minél előbb igényelj kollégiumot, magyarázd el a helyzetet, biztos, hogy megértik, és lesz helyed. sok sikert!

2013. júl. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!