Menni vagy maradni?

Figyelt kérdés

2 hónapja megismerkedtem valakivel,végülis már együtt is vagyunk.Komoly érzelmek vannak mind kettőnk részéről,tudom nem nagy idő ez,de elég idő ahhoz hogy már eléggé elmélyült legyen a kapcsolat,legalább is mi ezt érezzük.Kaptam egy külföldi munkalehetőséget mivel jelenleg nincs itthon munkám,viszont ő neki itthon jó munkája van amit szeret csinálni.Az én munkám is 4 hónapra szólna,jó fízetésel.Viszont nem tudom kifogom e nélküle bírni és nem tudom milyen írányban vinné el a kapcsolatot ha kimennék.Igaz nem végleges a dolog,tehát 4 hónapról lenne szó.A rokonaim is mondják hogy miért erőltetem azt hogy olyan messzire megyek,mert ha nagyon akarnám akkor találnék itthon is munkát,vagy legalábbis közelebb.Ebben valahol igazuk is van,de valami féle bizonyítási vágy van bennem....Félek hogy ez idő alatt eltávolodunk egymástól és nem jó rányba viszi el a kapcsolatot.Elég komoly érzelmek vannak köztünk és nem tudom hogyan és milyen hatással lesz a dolog az egészre.

Tény és való ha nagyon ráfeküdnék a dologra akkor találnék közelebb is,és itthon is munkátúgy ahogy eddig.Ti mit tennétek?Úgy érzem lehet rossz döntés lenne ha kimennék...nem voltam még ilyen nehéz döntési helyzetben.Tudom 4 hónap nem olyan nagy idő,de azért még sem olyan rövid,miközben tudom azt hogy ezt az időt tölthetném vele is,vagy együtt.


2013. júl. 18. 10:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a 4 hónapot nem bírja ki a szerinted komoly, elmélyült kapcsolatod,akkor úgyis kár a gőzért...

Én mennék a helyedben!

2013. júl. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Két hónapos kapcsolat még nem igazán komoly, a heyledben semmiképpen nem hagynám ki ezt a lehetöséget. Másrészt meg ha komoly lesz a kapcsolatotok, akkor ennyi idöt azért ki kellene bírnia úgy, hogy külön vagytok.
2013. júl. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőeknek igazuk van. Ha tényleg komoly a dolog, akkor kibírjátok. Skype van, beszélni tudtok, virtuális kufirc még nincs, de annyi baj legyen :P

Négy hónap nem a világ. Ha a lehetőség előnyös és jó lesz a fizetés, szerintem vállald.

2013. júl. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen részben igazatok van,de ha már régóta együtt lennénk az más dolog.Szerintem pont ez az a fázis amikor a párok többet vannak egymással és úgy mond építik a kapcsolat alapjait.Tehát teljesen más lenne ha évek óta együtt lennénk.Legalább is én így látom..
2013. júl. 18. 10:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg éppen hogy egy 2 hónapos kapcsolatért nem dobnék el egy jó munkát!
2013. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt kibírjátok, akkor van esély a folytatásra. De ha nem, akkor legalább hamar kiderül, hogy nem menne!
2013. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk volt ilyen veszély, amikor összejöttünk. Akkor párom munkanélküli volt. Volt egy lehetőség, hogy esetleg mehet Németországba dolgozni. Akkor voltunk együtt 3 hónapja.

Bár rosszul esett nekem, de azért drukkoltam neki, hogy összejöjjön a munka, mert szüksége volt rá. Ha kiment volna, és ő komolyan gondolja továbbiakban is a kapcsolatunkat, én megvártam volna őt. És ő azt tervezte, hogy kimegy, biztosít ott egy fix albérletet, és megpróbál nekem is munkát szerezni, és kimehetek utána. :)

Szerencsére nálunk máshogy alakultak a dolgok, talált itthon munkát.

Szerintem, ha szeretitek egymást, egymásnak vagytok teremtve, nincs akadálya, hogy együtt maradjatok. Akkor sincs, ha elvállalod azt a munkát.

2013. júl. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk ilyen helyzetbe és a páromnak is hasonló érzései voltak a dologgal kapcsolatba de ő határozatlan időre kapott anno munkalehetőséget külhonban. Én támogattam mivel ilyen lehetőséget nem biztos , hogy minden nap kap az ember , világot lát új kulturát szokásokat embereket ismerhet meg fejlesztheti a nyelv tudását nem szerettem volna hogy miattam hagyja úszni a lehetőségeit. Kerek 9 hónapot voltunk külön egymástól úgy hogy közben mindössze 2x pár napra láttuk egymást voltak hullámvölgyek de kitArtottunk és bátran állíthatom hogy ez csak erősített a köztünk lévő dolgokon . Szerintem érdemes megpróbálni mert később bánni fogod. Ha nem jön be a dolog időközben is lehet azt mondani h köszi elég volt megyek haza.
2013. júl. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Neked kell meghoznod a döntést, mi hozzászólók csak a nézetünket mondhatjuk el.

Én annak idején elszalasztottam a férjem (már 39 éve) miatt a továbbtanulást, amit azóta is bánok.


Ha tényleg olyanok az érzéseitek, mint amit leírtál simán kibírja a 4 hónap távollétet a kapcsolat. Sőt ha tényleg mélyek az érzések, még meg is erősödik. Hiszen van telefon, internet, napi kapcsolatban lehettek.

De ha nem bírja ki, akkor nincsen mit sajnálni. Ennyit ért.


Ez a távollét akár hőmérő is lehet.

"Elég komoly érzelmek vannak köztünk és nem tudom hogyan és milyen hatással lesz a dolog az egészre." A választ csak egyféle képen tudod meg- ha elmész.


Üdv. Zita

2013. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem.Köszi az eddigi válaszokat.A többség azt mondja hogy menjek egyötentően.Ő is azt mondja,igaz azt hozzátéve hogy nem örül neki de fél hogy egy lehetőségről lemaradok és magát okolná.Tudom azt is hogy egy hőmérője lenne a kapcsolatnak,ugyanakkor azt is érzem hogy nem biztos hogy ettől függ egy kapcsolat milyensége,mármint normál esetben együtt vannak a párok és nem több hónapig távol egymástól,ami nem jelenti azt hogy akkor ha ezt nem bírja ki,akkor olyan is lenne a kapcsolat amilyen...

Persze ezzel nem mondom azt hogy nincsen igazatok.Mert lényeében ő is ugyan ezt mondta amit ti.

2013. júl. 18. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!