Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölhetek e ha apám meghalt,...

Kovács Gabriella Ügy kérdése:

Örökölhetek e ha apám meghalt, de az ő édesanyja még él és nincs végrendelete, de van 2 gyermeke aki él?

Figyelt kérdés

2013. júl. 19. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
A törvényes örökös először mindig az utód, vagyis te.
2013. júl. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, kinek van két gyereke, a nagymamádnak, vagy apukádnak?

Apukád után elsősorban a gyerekei örökölnek, azaz te, és a testvéreid, ha vannak.

2013. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Elsökörben a gyermek örököl. Ha apukádnak több gyermeke van akkor egyenlö arányba, ha csak végrendelet nem született, de még az is meg támadható, mert elsö a gyermek az örökségben.

Anyuka vissza menöleg csak akkor örököl ha apukádnak nem lenne gyereke és testvére sem.

2013. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Röviden és tömören: igen. Mamád vagyona 3 részre oszlik. A 2 testvér részére+ami apukádnak járna. Te (és ha van testvéred) apukád részét öröklitek.
2013. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Örökölhetek e ha apám meghalt, "


Ezt ugye nem komolyan kérdezted?

2013. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért kicsit pontosabban fogalmazhattál volna. Így nagyon nehéz eldönteni. Te csak Apukád vagyonából örökölheted a rád jutó részt.
2013. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mármint a mamád vagyonát, ami apukádra szállt volna??? Igen, ami apukád része lett volna azt te fogod örökölni, ha a mama máshogy nem végrendelkezik.
2013. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem érthető a kérdés:

A kérdező arra kíváncsi, hogy a nagymama örökségével mi lesz.


Az lesz, hogy a nagymama a 3 gyermekére 1/3-1/3-1/3 arányban hagy örökül. De mivel ugye az egyik gyermeke (a te apád) már halott, így az ő örökrésze a gyermeke(ire) száll, azaz rád illetve ha van testvéred akkor egyenlő arányba rájuk.

2013. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jaa, én úgy értelmeztem, hogy az apukája után örököl-e.


Kérdező, tanulj meg fogalmazni.


A nagymama után a három gyereke örököl.

Ha apukád, az ő egyik gyereke meghal, akkor helyette - az ő örökségére - belépnek az ő örökösei, azaz te, és az esetleges testvéreid.

2013. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én megtanultam fogalmazni,sajnos te vagy az egyetlen ember,aki nem értelmezte megfelelően a kérdésemet.Nagyon szépen köszönöm a megtisztelő válaszokat,igazán hasznosak voltak számomra.
2013. júl. 20. 00:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!