Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja még a mai világban...

Elvárhatja még a mai világban egy férfi, hogy a nő végezze el egyedül otthon a házimunkát? Miért olyan nagy katasztrófa egyesek szerint, ha oldódik a "hagyományos nemi szerepek" merevsége, ha ez mindkét félnek előnyös?

Figyelt kérdés
Egy korábbi kérdés nyomán fogalmazódott ez meg bennem. Miért olyan nehezen elképzelhető nálunk, Magyarországon, hogy a felek egyenlően megosszák a házimunkát? Miért mosolyogják meg, szólják meg gyakran a férjet, aki kiviszi a szemetet, mosogat, főz, gyereket pesztrál (és miért tartják a feleségét házisárkánynak, csak mert nem szolga)? Miért "önző" az a nő, aki a munkájában, művészeti tevékenységben, stb. is szeretne érvényesülni a család mellett? Miért csak a férfiaknak lehet szabadideje, hobbija, a nők meg ilyesmire nem érnek rá az oly sokat életetett "hagyományos nemi szerepek" mellett?
2009. okt. 21. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
nekem szerencsém van, a férjem sokat segít. Ha főzök ő elmosogat. Van amikor dolgozom, ő szabadnapos, akkor megcsinálja a mosást, a takarítást és vacsival vár haza. Persze én sokkal többet csinálok házimunkát, de ha arról van szó, kérés nélkül segít. Ehhez képest az exem, még boltba sem volt hajlandó elmenni, mondván az a nők dolga:-)
2009. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem IGENIS a férfi is vállaljon szerepet a házimunkából! Elvégre a NŐK IS DOLGOZNAK, MINT ŐK. Amikor lehetőség volt arra, hogy elegendő volt a férj keresete, az asszonyok otthon a házimunkával voltak elfoglalva. Igenám, de a mai világban nem elég egy kereset, így a nők is dolgoznak, s napi 8 óra munka után ne várja már el senki a nőktől, hogy a házimunkát is csak ők végezzék!!!!
2009. okt. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

Én férfi vagyok, és simán mosok, főzök, takarítók, meg amit kell, mert ez az én dolgom is.

Ez akkor is így volt amikor nős voltam, most hogy egyedül vagyok, meg végképp.

A nejemnek mondták mindig azt, hogy mekkora szerencséje van velem, hogy mennyit segítek neki. De, nálam ez természetes dolog volt mindig is.

2009. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

szia!


Teljesen így látom, ahogy te. Röviden: egy 21. századi nőhöz 21. századi férfi kell. Amikor én terhes voltam, a férjem takarított, még a fürdőszobában is. Tegnap is ő főzött, én csak kukta voltam, krumplit főztem ki a kajcsihoz.De az az igazság , ez nevelés kérdése. Ha az anyukának természetes, hogyha meg is szakad, de kiszolgál mindenkit, akkor ezt látja, tapasztalja a fia is.

2009. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha a férfi az egyedüli pénzkereső és a nő nem dolgozik, eltartott, akkor igen, elvárható, hogy a nő végezzen el mindent otthon. Egyébkén, ha a nő is dolgozik, jobb, ha oszlanak a házimunkák is.

De például apámra a nagytakarítást nem bíznám, mert mindent máshova tesz, mint ahol a helye lenne, és utána nem lehet megtalálni, kidob olyant is, ami még kellene, főzni 1-2 ételt tud, azt nagyon jól, de mást nem, szóval alkalmanként jó, ha ő főz, de ne állandóan, mosogatni szeret, de évekbe telt, mire rászánta magát, hogy a küszöbömet megjavítsa (kb. negyed órás munka).

2009. okt. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Mi az , hogy "eltartott" ?? Úgy értve, hogy munkanélküli, Remélem, mert én kisbabával vagyok itthon, mégsem érzem magam "eltartottnak". És így is segít a férjem, amikor itthon van!
2009. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
12:07 - Úgy értettem, hogy van olyan nő - ritka, de van -, aki odacsapja magát egy gazdag pasi mellé, ő meg nem dolgozik.
2009. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
12.04: hát nem tudom, szerintem még mindig jobb, ha először rosszul csinálja meg, de megcsinálja - majd belejön! :) Én a javításhoz, szereléshez stb. nem ragaszkodom, főleg hogy az évente 1-2 negyedórás javítás amúgy sem kompenzálja a mindennapos mosás-főzés-takarítást. Szerintem sokkal, sokkal többet jelent az, ha a férfi a mindennapos munkákból veszi ki a részét - ha elromlik valami évente egyszer-kétszer, majd hívunk szerelőt.
2009. okt. 21. 12:12
 9/14 A kérdező kommentje:
Ma már szerintem az az alap, hogy a nő is dolgozik, és ez így van jól. Az "eltartott nő" kérdése már több helyen szóba került, én most nem arra gondoltam, amikor feltettem a kérdést, hanem arra az alaphelyzetre, hogy mind a ketten dolgoznak. Aki kisbabával van otthon, az nyilván nem számít "eltartottnak".
2009. okt. 21. 12:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem várható el! :) Az egész gyökere a neveleésben keresendő szerintem, amikor a pasi anyukája a "klasszikus" férfiszerepet húzta rá a gyerekre, pedig egy fiút is be lehet fogni mindenféle munkába. Nálunk - mivel a páromnak több szabadideje van - a párom csinálja a munkák kb 80%-át, néha elgondolkodom, hogy arra sem emlékszem mikor mosogattam utoljára. Vannak munkák, amiket annyira nem kedvel, azokat igyekszem átvenni tőle, de alapból van egy rend és tisztaságigénye, hogy nem bír egy disznóólban ülni. Tény, hogy az anyukája kicsi korától befogta a bátyjával együtt! Viszont azt is elismeri, hogy ő bizony nem tudna ülni és tvz-ni, amíg a másik dolgozik.
2009. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!