Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira hiányzik a megértés,...

Annyira hiányzik a megértés, a baráti kapcsolatok, hogy már attól szerelmesnek érzem magam, ha valakinek hasonló a zenei ízlése, vagy megdicséri a sütit, amit sütöttem. Normális?

Figyelt kérdés
Házas vagyok, és szeretem a férjem, nem csalnám meg, de ki vagyok éhezve további érzelmekre, van egy kislányunk is, és szépen élünk különben. Barátaim nincsenek!
2009. okt. 22. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress olyan elfolgaltságot, ahol jól érezheted magad! Barátokat is szerezhetsz:) pl, biztos van a közeledben baba-mama klub, vagy hasonló, és már egy "baráttal" mész, a kislányoddal, nem vagy egyedül, könnyebb az ismerkedés. Vagy csak járj el valahova, ahol jólérezheted magad, és önmagad lehetsz.:) Szereted a férjedet, akkor meséld el neki, hogy mit érzel. MEg fogja érteni, és akkor talán még együtt is kereshettek valami elfoglaltságot.

Lassan jön a hideg, lehet menni korizni:) Mozdulj ki, mert egy szerető anyának, és feleségnek is kell egy kis kikapcsolódás.

Testmozgás, vagy bármi elfoglaltság, ami örömet okoz:) Hajrá:D

2009. okt. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Megértelek, az ember alapvető szükséglete a szeretet, megbecsülés, elismerés. Sokan ezt félreértik, mert pl. Te is szeretetben élsz végülis, de az a mély egyetértés, azonosság, érzelmi kényeztetés hiányzik, tehát egy alapvető szükséglet kielégítése csak felszínesen van jelen.

Vigyáznod kell, mert ez gyors segítség nélkül veszélyes, ugyanis az ember képes szerelmes lenni a "szerelembe", azaz hajlamos többet beleképzelni olyan baráti, vagy párkapcsolatba, vagy esetleg csak közeledésbe, melybe egyébként egészséges érzelmi feltöltöttséggel nem tenne.

Én elmennék a helyedbe pszihológushoz ezt megvitatni, ugyanis először magadban kell tisztázni, deffiniálni a dolgokat, és ha ez megvan, akkor már pontosan meg tudod fogalmazni mit vársz pl. a férjedtől, akkor tudjátok ezeket átbeszélni.

2009. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem akarok pszichológushoz menni, hisz ő csak beszéltet, és velem fogalmaztatja meg a problémámat, ezt pedig írással, töprengéssel is megtehetem. Természetes hogy a férjem nem tud egyszerre a szerelmem és a legjobb barátom is lenni, azt hiszem, szóval ezt nem is várhatom tőle.
2009. okt. 22. 12:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen megértelek, én is hasonlóan érzek. 3 gyermekem van, a férjemtől nagyon ritkán kapok dícséretet, pedig sokkal nagyobb kedvvel tenném a dolgom. Úgy érzem, sivár a kapcsolatunk. Közeledtek volna hozzám férfiak, de én sem akarom őt megcsalni.
2009. okt. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mennyi idős vagy? Dolgozol?


Engem szokott dicsérni a férjem, csak még Gyed-en vagyok itthon, alig beszélek mással, a legnagyobb kikapcsolódásom a bevásárlás. Persze mindenki azt mondja(aki egyáltalán meghallgat) hogy kezdjek hobby-ba, szerezzek barátokat, de gondolom te megérted, hogy kisgyerek mellett ez nem igazán megy.

2009. okt. 22. 19:51
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! 36 éves vagyok és már dolgozom, de nem olyan helyen, ahol a munkatársaimmal sokat lehetne beszélgetni, hülyéskedni. Ha dolgozol majd és jó kollégáid lesznek, valószínűleg enyhülni fog ez az érzés benned.
2009. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
KÖszi, én is ebben reménykedem,de addig még hónapok vannak, és közben attól félek, hogy akkor meg a fáradságtól leszek rosszkedvű..meg hogy ne betegeskedjen majd sokat a kislányom, és nehogy kirúgjanak...
2009. okt. 23. 22:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Megértelek. És mégis azt mondom, add magadat jobban az anyaságnak, figyelj arra. hogy most ez jelenti neked az életet, az itt és most-ban való élést. Éld át az örömét, a gyönyörűségét jobban.Ha jobban figyelsz, jobban felfedezed, és több örömet találsz benne. Most úgy hiszed, örökkévalóság, de majd ha már mást hoz az élet, akkor már ez rövidke átmenetnek fog tűnni.
2009. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Anyaság és környéke rövidke sztorik

[link]

2009. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, de talán idővel mégis lehetne a férjed egyben a legjobb barátod is. Azért foglamaztam ilyen óvatosan, mert sokszor kialakul a családban a családfő hagyományos főnök- szerepe. A főnöktől félni kell, vagy tartani kell tőle legalábbis, ez nem vezet jóra hosszútávon. Most tehát koncentrálj a babára, de ahogy múlik az idő föl kell készülnöd arra, hogy a férjednek egyenrangú társa, legjobb barátja lehess.
2009. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!