Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házassági szerződés?

Házassági szerződés?

Figyelt kérdés

két éve házasodtunk

most akarja aláiratni velem a pairt hogy a házához kocsijához semmi közöm volt ügyvédnél eddig cirka 4 millát kellene neki leperkálnia ha lelépnék elválnék töle

arra kért irjam alá hogy a házbol kocsibol egy kanyi fillért nem kérem ingoságok uöme elvihető vagy kifizeti ha arra kerülne sor


ö vette anno a házat saját tulajdon kocsija ugyszintén


hitel van rá felvéve

házat teljes egészébe akkor még bnem voltunk házasok csak élettársak átalakitottuk


most hogyminden kész most akarja aláiratni velem


kedves nem?

nem megyünk szét nem válubk de ezt rögziteni akarja


2013. júl. 30. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves. De mi a kérdés? Ha nem akarod nem írod alá. Kész.


Ha házasság előtt vette a házat meg az autót, akkor amúgy sem osztoznátok rajta, max kifizetné a felújítás felét, ha tudod bizonyítani, hogy adtál bele pénzt.


Vihar a biliben az egész, a férjed ostoba, valaki biztos telebeszélte a fejét.

2013. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő vette és az ő nevén van minden, akkor lényegtelen, hogy aláírod-e a papírt. Ha a házasság kötés előtt vette a házat meg a kocsit, akkor neked nem jár semmi.
2013. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasság előtt megvolt neki akkor ha aláírod ha nem így sem meg úgysem jár belőle semmi neked váláskor.
2013. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni, hogy szerintem is valaki telebeszélte a fejét.. Különben nem most jutott volna hirtelen az eszébe..
2013. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szamit, hogy alairod e, vagy sem. A haz is es a kocsi is az o tulajdona. Amit te kovetelhetsz valas eseten, az a hazassagkotes alatti felujitas miatti erteknovekedes fele, semmi mas.
2013. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

ÜGYVÉDEL BESZÉLT A HITELEK FELE JÁR KIFIZETÉSRE ETTÖL FÉL

DE ALÁIROM NEM OSDZT NEM SZORTOZ DE baromi bunko doplog én ha forditott lenne a helyzet nem csinálnák ilyet

2013. júl. 30. 14:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegulis nem bunko dolog, csak felti a vagyonat, amibol amugy sem jarna semmi, mert ha hazassag elott szerezte azokat, az bizony kulon vagyon. Ha ezt igy felvetette, biztos vagy benne, hogy nem mentek szet.. Akkor miert is bu*nko dolog a reszerol?
2013. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nem értem pontosan mi ebben a bunkóság, hogy emberek egy házassági szerződés keretében rögzítik a tényeket.Nekem inkább az a fura aki megsértődik hogy ő nem írja alá.
2013. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a kocsira a hitelt együtt fizetitek, akkor a kocsit nem írnám alá. A házat is csak úgy, hogy most felértékeltetném azt a házat, levonnám belőle a ráköltött összeget, és azt az értéket íratnám a szerződésbe, majd hozzá tetetném, hogy válás esetén kérem az azóta a házra költött összeg felét. Ergo: ha pl. 10 év múlva elválnátok, és a ház értéke a ráfordítások miatt növekedne, ennek az összegnek követelném a felét.

2013. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jutott eszembe, hogy ha nem akarod elhagyni, esetleg ő akar lelépni, csak előtte be akarja biztosítani magát.

Ezt így utólag biztos nem írnám alá. Esküvő előtt kellett volna erre gondolni. Mit mondott mi az oka, hogy ezt szeretné?

2013. júl. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!