Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom teljesen "rákattant"...

A lányom teljesen "rákattant" erre a témára, teljesen elszánt és eltökélt. Hogy beszélhetném le róla?

Figyelt kérdés

A 17 éves nagylányom évek óta „meg van őrülve” a cirkuszokért, illetve kimondottan egy cirkuszért (és konkrétan a cirkusz akrobatájáért). Kisebb korában is bárki kérdezte, mindenkinek azt mondta, hogy ha nagy lesz, „cirkuszos” lesz, de az édesapjával azt hittük, ezt idővel majd kinövi.

Jövőre fog érettségizni, tolmács szeretne lenni és kitalálta, hogy majd ezzel a szakmával fog elhelyezkedni a cirkusznál. Egyszerűen hajthatatlan, nem lehet lebeszélni. És mindezt azért, mert fülig bele van zúgva egy artistába.

Szülők, Anyukák, Válaszolók! Teljesen kétségbe vagyok esve, félek, mert fogalma sincs arról, milyen életet akar választani. Nem tudja, hogy nem minden olyan szép és csillogó a kulisszák mögött, mint amilyennek tűnik. Honnan tudja, hogy ez a cirkuszos, ez a fiú milyen (én azt sem tudom, hogy barátnője van-e egyáltalán), hogy milyen ott az élet, városról-városra, és mindezt lakókocsival. És egyébként is, nem hiszem, hogy egy nagy cirkusz fenntart tolmácsot még akkor sem, ha külföldön is turnéznak. Legfeljebb jegypénztáros lesz, de azt is meddig csinálja? Mit tennétek a helyemben? Hagynátok, hogy élje az álmát vagy lebeszélnétek (csakhogy olyan önfejű és makacs, hogy lehetetlen lenne)?


2013. aug. 7. 10:03
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%
Azt írod: "nem tudja, hogy nem minden olyan szép és csillogó.." Hát akkor hagyd, hogy megtudja! Miért kellene neked megvédened? Mindenki a saját kárán tanul! Legalább van célja, ha tolmácsként a cikruszban nem válik be, majd ha rájön, hogy mégsem jó ez a cirkuszosdi, máshol igen is jól fog járni ezzel a szakmával! Hagyd, hadd jöjjön rá saját maga, hogy milyen is a valóság, nagy baja nem lehet! Nem óvhatod meg minden csalódástól! Inkább támogasd! A szülőnek ez a feladata!
2013. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, hagyd, majd kinövi... Amíg nem az a célja, hogy ő is akrobata legyen, addig semmi baj...

A cirkusz nem biztos, hogy felveszi. A srácnak lehet tényleg van barátnője, vagy ha nem is, egyáltalán nem biztos, hogy bejön neki a lányod.

Lehet, hogy hamarabb kiábrándul a dologból és menekül az egésztől, mint hinnéd.


Viszont addig is nyelvet tanul, és ha tolmács lesz, azzal bárhol máshol talál majd munkát...

2013. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%
Ha megpróbálja és nem sikerül, legalább akkor is lesz egy diplomája. Szerintem ez az ügy akkor lenne gáz, ha diploma nélkül akarna belevágni, de legalább így is lesz egy b terve.. :)
2013. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, igazatok van. Lehet, hogy hagynom kéne, mert engem is hagytak annak idején, hogy kipróbáljam magam abban, amit szeretek. Ennek csak az lett a következménye, hogy - csak egy példát hadd említsek - jártam zongorára, furulyára, fuvolára, társastáncra, néptáncra, balettre, úsztam, aztán a végén mindet otthagytam fél-, egy év után. Aztán később meg csodálkoztam, hogy ha valamit elkezdtem (mondjuk egy iskolát vagy tanfolyamot vagy akármit), nem volt az, hogy „köszönöm, inkább mégse, én kiszállnék”. Vagyis ott lett volna a lehetőség, de amikor valamibe nagy pénzeket belefektet az ember (mondjuk építkezés), akkor már nem mondhattam ezt.

Ezért szeretném, hogy bár élje az álmát a lányom, de lássa reálisan a dolgokat, és ne menjen fejjel a falnak. Mert én is pont ezt mondtam neki, hogy attól, hogy ez az artista szépen rámosolygott vagy elhívta szórakozóhelyre, attól még nem biztos, hogy mostantól „ásó-kapa-nagyharang”. Persze az is igaz, hogy nem tudom és nem is szabad minden csalódástól, kudarctól megvédeni, de az bosszant, hogy nem látja, mekkora fejetlenséget csinál.

2013. aug. 7. 10:18
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Te sem tudod, milyen és mi van mögötte, vagy te talán dolgoztál cirkuszban?

Majd ő megtudja, ha nem tetszik neki, vált, ennyi, emberek dolgoznak ott is, nem egy szekta, nem őrültek gyülekezete.

Tolmácsként bárhol elhelyezkedhet, az egy teljesen jó irány.

2013. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hogy megtapasztalja. Az ember mindig a saját kárán tanul. Nekem is mondhattak akármit a szüleim, hogy mi lenne nekem jó meg mi nem, addig úgysem nyugodtam, amíg nem estem pofára. Ha soha nem tapasztalhatja meg, továbbra is idealizálni fogja ezt a dolgot és vágyik majd rá téged meg utálni fog, amiért nem engedted neki. Ha tolmács szeretne lenni, főleg nincs gond, tolmácsként rengeteg helyen kaphat munkát és nagyon jól is keres majd vele. Ha a cirkuszos dolog nem jött be neki, akkor majd lesz máshol tolmács. Ez nem egy korlátozott hivatás, amit csak a cirkuszban gyakorolhat majd.
2013. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban mindenkinek van valami nagy álma (az a rosszabbik eset, ha nincs), én Hollandiában szerettem volna élni, mániákusan rajongtam az országért. 17 évesen ki is mentem egy hétre, utána már nem is érdekelt annyira a dolog, nem költöztem ki. :)

Hagyd és támogasd, magától ki fog alakulni az egész ha nem ütközik gátakba.

2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy az, aki összeveszett a férjével, mert a lánya beleszerelmesedett egy cirkuszosba, de drága a belépőjegy?

Ha igen, akkor mi lett a végkifjlet?

2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
anyuka úgysem tudod megállítani a lányod. írogathatnak neked hosszú válaszokat de a választ te is tudod, nem tudsz mit kezdeni a helyzeteddel és ha a lány akar, megy. jövőre meg ha betölti a 18at végképp nem szólhatsz bele sajnos. nem benned van a hiba, tisztességgel felnevelted de tiszteletben kell tartanod a döntését. ha valami baja lesz, hibázik, a saját bőrén tapasztalja meg. de az is lehet hogy bejön neki és ő így érzi majd teljesnek az életét. nem kell szégyenkezned hogy cirkuszos lett a lányomból nem kevesebb így sem senkitől mint más
2013. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Persze, és örülök is a szakmaválasztásának, mert a tolmácskodással elég sok helyen el tud majd helyezkedni.

Nekem ez a cirkusz nem tetszik, mert annak ellenére, hogy nem dolgoztam benne egy percet sem, hallom, látom, hogy néhány helyen hogy viselkednek az alkalmazottakkal, mennyire semmibe veszik őket, és teljesen ki vannak szolgáltatva a munkaadójuknak. Ettől féltem, illetve attól a vándorélettől, ami majd ott vár rá.

Ha meg esetleg össze is jönne ezzel a fiúval, az artistával, mi a garancia arra, hogy abban a zárt közösségben nem csalja majd meg, egy-egy turné során nem szűri-e össze a levet valami csinos kis nézővel. Aztán akkor már késő, amikor ott marad a egy-két-három gyerekkel...

2013. aug. 7. 10:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!