Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Lassan egy éve rágódok/rágódunk, de nem találjuk a megoldást, olyan nehéz!

Figyelt kérdés

42 éves vagyok, van egy 17 éves lányom. 6 éve élünk együtt a párommal, akit mindennél jobban szeretek, a lányomat sajátjaként szeretni, neveli támogatja. Lényegében minden a legnagyobb rendben van, szeretjük egymást.

VISZONT. A párom 37 éves, és még nincs gyereke, természetesen nagyon szeretne. Már a kapcsolatunk első pár évében is felmerült a kérdés, de mindig elhalasztottuk (neki külföldi munka, nekem munkaváltás, költözés stb., stb). Most már viszont mindketten tudjuk, hogy nem halogathatjuk tovább a dolgot, mert csúszok ki az időből a szülésre. Lényegében vagy most belevágunk, vagy soha. Én el tudnám képzelni, hogy legyen egy közös gyerekünk, de ha igazán őszinte akarok lenni magamhoz, akkor nem akarok még egy gyereket. A lányom felnőtt, végigcsináltam (jórészt egyedül) minden nehéz időszakot, lassan egyetemre megy, elköltözik, csak pár éve jutottam el oda, hogy magamra is van egy kis idő, hogy kettesben is el tudunk menni nyaralni, hogy élhetem kicsit az életem. Szóval egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy előről kezdjem az egészet. Már energiában sem érzem úgy magam. Ő viszont tudom, hogy majd meghal azért, hogy gyereke legyen.

Egy éve örlődünk ezen, kezdi szétmarni a kapcsolatunkat is. Megért engem is, én is megértem őt, de egyikünk sem tud engedni. Szakítani sem akarunk, mert együtt képzeljük el az életünk hátralevő részét és soha senkit nem szerettünk ennyire. Mégis úgy érezzük, ha valamelyikünk nem enged, akkor ennek a kapcsolatnak vége lesz. De így gyereket vállalni, hogy engedek......de így benne maradni egy kapcsolatban, hogy lemondok a gyerekről ebben az életben. Jajj, megőrülök! Ti mit tennétek...őszintén!



2013. aug. 9. 21:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%
Csak akkor vällalj babát, ha késznek érzed magad rá!
2013. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
21%
A második gyerek amúgy is könnyű, mert kézre áll már sok-sok minden és nem annyira uj mint az elsőnél.
2013. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
34%
hát ez nagyon nehéz döntés, de neked kell egyedul meghozni...én talán azért döntenék még egy gyerek mellett, mert nagyon szeretem a párom plusz egy gyereket nem fogsz úgy igazán megbánni, nagyon nagy szeretetet tud adni, ha pedig szétmentek lehet, hogy a párod is elhagy és megbánnád a dolgot
2013. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
50%
Vallalnek babat a helyedben. Mivek szeretnem azt a ferfit, szeretnem is boldogga tenni. Es nem hiszem, h uolyan, lenne a gyerekneveles, mint a lanyodnal volt, hiszen most van egy tarsad is, aki biztos vagyok benne, h kivalo apa lenne! Ugyhogy hajra! :-)
2013. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
8%

Én nem akarlak rábeszélni, de....


Nem volt egy kész kis csoda, amikor a lányod született és figyelni, ahogy szépen lassan felnőtté cseperedett?

Gondolom de.


És Te azt akarnád megtagadni attól az embertől, akit mint írtad, mindennél jobban szeretsz, hogy ő is átélhesse ezt a csodát, csak azért, mert neked végre most van egy kis időd magadra...?


Én úgy gondolom, hogy ha TÉNYLEG mindennél jobban szereted a párod, akkor fontosabb az, hogy boldoggá tedd őt...

2013. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%
Én is 42 vagyok, és én gondolkozás nélkül bevállalnám, ha tényleg valóban jó a párod, tehát fog segíteni és anyagilag is bírni fogjátok.
2013. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

"de ha igazán őszinte akarok lenni magamhoz, akkor nem akarok még egy gyereket."


Ezt vedd figyelembe. Nem lebeszélni akarlak, de ez fontos.egy gyerek nem egy plüss, hanem egy ember! Nem lehet csak úgy ajándékozni! Szeretet ide vagy oda! Tudom, mit beszélek.

2013. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
nem feltétlenül a bulizásra gondolok, vagy önzőzésre, hanem pl. nézzük a másik oldalát: én eddig kb nem csináltam mást eddig, mint gyereket neveltem, háztartást vezettem, dolgoztam, szülőikre jártam, vásárolni, öltöztettem a gyerekem, varrtam neki, etettem, edzésre vittem, minden időm arra ment, hogy neki mindene meglegyen. barátaim nem nagyon voltak soha, nagyszülők nem segítettek, így tényleg napi 24 órás meló volt. Míg ő bejárta a világot, utazott, kalandjai voltak, kipróbált egy csomó mindent, amire én is vágynék, szórakozott, stb. Ezeket most már én is megtehetném, amire eddig nem volt lehetőségem, pedig olyan sokmindenre vágynék. Ha viszont most szülök, akkor 60 leszek, mire a gyerekünk leérettségizik...elment minden időm. Igen, lehet, hogy önzőség a részemről, és igen, csoda volt látni a lányom, de egyszerűen tudom, hogy nagyon nem erre vágyom már és nem lennék boldog.
2013. aug. 9. 22:16
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

NEM szulnek mar gyereket.

Lassan a lanyod fog szulni.

Munkat gyes utan nem konnyu talalni 40 felett kisbabaval.

Ideges lennel, es kesobb lehet hogy a parodat hibaztatnad.

2013. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Te nem szeretnél gyereket, a párod igen. Te élni szeretnél, mert babáztál eleget, a párod pedig élt már eleget, most már babázna.

Ez a ti döntésetek. Viszont ez az ellentétes életritmus, nem csak a gyerekvállalásban jön majd elő. Sjanos, tapasztalatból beszélek. Nagyon boldog életet kívánok neked/nektek!

2013. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!