Elmondjam anyunak?

Figyelt kérdés

Mamám ma megmutatta,hogy hol van a végrendelete.Azt mondta,hogy titok,és csak akkor mondjam el anyunak,ha eljön az "ideje".

Ez kicsit így aggaszt.Most egész jól van,vérnyomásbajai voltak,érszűkület,de megkatéterezték.

És pár napja meg pár porcelán dísz(ami az övé) mondta,hogy jelöljem meg,mert az az enyém lesz majd.

De nem látszik rajta,hogy rosszul van,tehát nem értem miért csinálja ezt:(


2013. aug. 14. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

MIT akarsz elmondani anyádnak?


Hogy a nagyi végrendelkezett? Ez teljesen normális dolog egy idös valak részéröl.


Attól nem kell rosszul lennie, söt lehet, hogy éppen azért csinálja, mert jobban van, de elötte a rosszullétek megijesztették.

2013. aug. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondanád el? A végrendelet nem befolyásolja az egészségét, semmi baj nem származik a "titokból". Abból viszont igen, ha nem őrzöd meg a titkát.

Az idősek sokszor készülnek a halálra, ez normális.


Amit viszont megtehetsz és meg kellene tenni: szólni anyukádnak, hogy szerinte jól van-e a nagyi. És jobban odafigyelni az egészségére, többször látogatni stb.

2013. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az normãlis ha ebben az életkorban az ember felkészül a halálra és igyekszik elrendezni maga körül mindent.A környezete meg nem mindig partner ebben,mert nem akar szembenézni azzal a ténnyel,hogy a mama is meghal.Nyilván te nyitottabb vagy minderre és nem mondod neki,hogy ugyan mama,messze van ez még.Szerintem maradjon ez a ti közös titkotok.
2013. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ez normális dolog. Ha te idős lennél, tudtában volnál annak, hogy egyre inkább véges az időd. Mit tennél hát: biztosítanád a dolgaidat, hogy ki mit kapjon, mert szereted a családodat és segíteni akarsz nekik. Megkönnyíteni azt az időt, amikor majd amúgy is káosz lesz, mert sajnos gubancos egy temetés meg pakolás stb.


De ne aggódj, csak használd ki az időt, hogy még él és egészséges. :)

2013. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, ha úgy látod, jól van. Tudod, az idősek máshogy gondolkodnak, általában ők fel szoktak készülni az elmúlásra, manapság ez egyre ritkább. És szerintem az egésznek a célja az volna, hogy téged is felkészítsen arra, ami majd egyszer el fog jönni, hogy ne egyik pillanatról a másikra szembesülj vele, de ez nem jelenti azt, hogy hamar meg fog történni, eltelhet még 20 év is akár. Én legalábbis úgy gondolom, hogy csak azt szeretné, hogy tisztában legyél a dolgokkal. Amikor az én nagyapám elment, ami elég hirtelen történt, de akár számíthattunk volna is rá, én felkészületlen voltam. Előtte nem halt meg családtagom, illetve akkor, amikor még csecsemő voltam. Senki nem beszélt soha a halálról, senki nem készített fel, hogy egyszer úgyis bekövetkezik - nem azért, hogy számítsak rá, hanem azért, hogy ha megtörténik, tudjam, mi az, és hogy kezeljem.

Mivel engem váratlanul ért, én gyakorlatilag sokkot kaptam akkor, 16 évesen, és jó másfél évig depressziós voltam azt követően, rengeteget fogytam, nem is sok mindenre emlékszem abból az időből.

Szóval ne ijedj meg, a mamád részéről ez a szerető gondoskodás része szerintem.

2013. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha. Anagymamád csak úgy írt egy végrendeletet az senkit sem fog érdekelni, csak ha közjegyző is ellátta kézjegyével!,,


Felesleges elmondani, ha hivatalos, akkor amikro eljön az ideje, akkor anyukádat értesítik, hanem az akkor oda rejti ahova akarja...

Nm ettől lesz beteg vagy ilyesmi...

2013. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el senkinek.
2013. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

normális családban elég a nagyi kézzel írt végrendelet, nem kell hozzá semmilyen közjegyző...

(tudom, hogy törvényesen kell, arra célzok, hogy ahol normális a család, elfogadják a sajátot, nem kell hitelesített...)


Szerintem ne szólj neki, mert csak elveszíti benned a bizalmát a nagyid.

Attól, hogy 'felkészül' a halálra, még nem haldoklik.

Az én mamámnak pl. már 5-6 éve megvan a temetésére a pénze...

Morbid, de így gondoskodnak rólunk, ezzel is levéve a terhet a vállunkról...

2013. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Megnyugtattatok:)
2013. aug. 14. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell elmondani anyukádnak, valószínűleg okkal kérte tőled ezt nagymamád, nem? Valószínűleg arra is oka van, hogy végrendelkezni kíván és nem a törvényes öröklési rendet akarja érvényre juttatni. Egy idős ember tisztában van vele, hogy bármikor eljöhet az idő, és jobb előre gondoskodni arról, mi legyen utána. Nem kell aggódni, lehet, hogy még 25 év múlva sem lesz szükség a végrendeletre. :)

(A végrendelet érvényességével kapcsolatosan pedig ajánlom a Ptk. 629.§-t, ha a mamád kézzel írta, aláírta, van rajta keltezés és kiderül belőle, hogy ez a végakarata, akkor érvényes a végrendelet. De az egyéb kérdéseket majd akkor is ott kell rendezni, gondolok itt arra, hogy érvényes-e egyáltalán, ha kitagadás van benne, akkor azzal mi a teendő, kötelesrész, hagyatéki költségek, stb, esetleg a jogi oldalának nézzen utána mamád, ha meg akar téged kímélni egy várhatóan csúnya procedúrától)

2013. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!