Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan maszhatnank ki ebbol a...

Hogyan maszhatnank ki ebbol a szegenysegbol? Mivel segithetem a szuleimet? Hogy lehetne jobb jovom, mint az oveke?

Figyelt kérdés

Alig tengodunk egyik honaprol a masikra. Csak apum dolgozik. A minimalber korul keres es 4 embert tart el. Foleg a penz miatt gyakoriak a veszekedesek. Egy nap se telik el ugy, hogy ne kotne bele valamibe vagy valakibe. Vagy az etel nem tetszik neki vagy mar tul regi a leves (2-3 napos), vagy az a baj, hogy a tesom nem szerzett penzt vagy az hogy alig terem valami a kertunkben ami nem is csoda, mert nem ontozzuk, hogy ne kelljen sokat fizessunk a vizert.

Mar reg meguntam ezt az eletvitelt es valtozatatni szeretnek, de hogyan?! Azt se tudom, hogy lesz-e az iskolakezdesre penzunk, hogy megvegyem a kotelezo fuzeteket, gyakorlofuzeteket. Az uj taska meg egy nehany ruha inkabb egy alomhoz kezd hasonlitani. Van amikor elgondolkozok, hogy mi lesz belolem. Anyum mind azt modja, hogy ne aggodjak, mert azt mondtak neki, hogy ha okos vagyok nem kell fizessem az egyetemet. Jol van na, de en egy kisvarosban lakok es akkor kell gondoskozdjak magamnak szallasrol es megelhetesrol amihez megint penz kell. Nem akarok minimalberen elni vagy azon eltartani a gyerekeimet (ha lesznek.)

Van 7 tyukunk akiknek mar nincs mit adjunk enni se. Szo szerint burjanokon meg zoldsegleveleken, gyumolcscsutkakon eltessuk oket. De mi lesz telen veluk?! Akkor nincs fu es mi is alig eszunk telen zoldseget vagy gyumolcsot. Mintha evrol-evre rosszabb lenne a helyzetunk.

A tesom enyhen nem normalis. Egy embernel szokott dolgozni es hetente max 10 lejt(kb 500 Ft-ot) szerez. Anyum nem dolgozik amiota megszuletett a testverem, ugyhogy meg nyugdija se lesz.

En dolgoztam volna a vakacioban, de hol alkalmaztak volna? Lany vagyok es nem nagyon ertem az ilyen dolgokban magam. Suli utan is dolgoznek par orat vagy hetvegente. Attol felek, hogy ha sokaig megy ez tovabb engem se fog erdekelni semmi ami a jovommel kapcsolatos es senki se lesz belolem.

Onbizalomban se bovelkedek, mert mindezek es a kicsikori csufolasok elegge levontak az onertekelesemet.

Koszonok elore minden normalis es hasznos valaszt vagy otletet!

15\L



2013. aug. 16. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Egy ember nem tud négy ember ma Magyarországon eltartani, szóval anyukádnak munkát kell találni.

Persze, hogy ideges konkrétan rajta a teher, hogy éhen haltok vagy sem.

Munkát kell találni anyukádnak meg a tesódnak ez a megoldás. Te meg tanulj jól és jövőre már mehetsz diákmunkára hivatalosan nyáron.

2013. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Hányan vagytok testvérek?

Anyukád nem tud visszamenni dolgozni? Neki mégis csak van valamennyi szakmai múltja, nem?

Te egyelőre annyit tudsz tenni, hogy nagyon jól tanulsz, és akkor lesz esélyed akár ösztöndíjaként bekerülni felsőoktatásba. HA az nem jön össze, akkor talán majd próbáld meg levelezőn, és mellette próbálj majd addig lehelyezkedni (tudom ez a legnehezebb része, valami ilyesmire gondolok, hogy a főiskola úgyis nagy városban van, talán ott egy étterem konyhájára be tudsz kerülni kisegítőnek, és ha csak egy szobát bérelsz, akkor ha nehezen is, de kihúzod a főiskolás éveket).

2013. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Te most annyit tehetsz, hogy nagyon jól tanulsz. Az írásod alapján értelmesnek tűnsz, úgyhogy ezzel biztosan nem lesz gond.

Ha egyetemre mész, ott már meg lehet oldani a dolgokat. Akinek a családja rossz körülmények között él, az kap szociális alapon ösztöndíjat, ami majdnem elég a megélhetésre. Ha ott is jól tanulsz, akkor tanulmányi ösztöndíjra is jogosult leszel. A kettő együtt már bőven elég. Tudom, mert én is így csináltam. A két ösztöndíjam majdnem kitett egy minimálbért, plusz nem albérletben, hanem kollégiumban laktam, ami olcsó. Így ugyan nem éltem nagy lábon, de ételre, ruhára és némi szórakozásra futotta. Később, amikor nem volt sok órám, elmentem mellette dolgozni. Egyetemistaként nem olyan nehéz munkát találni, főleg ha nagyvárosba mész. Szóval emiatt ne fájjon a fejed.


A jövő évtől el tudsz menni dolgozni, ha találsz állást. Csak arra ügyelj, hogy ne menjen a tanulás rovására, mert valóban az a kitörés útja!

Addig sajnos össze kell szorítani a fogad és kibírni. De gondolj a jövődre, úgy könnyebb.

2013. aug. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj keményen, csak ezt tudom tanácsolni. Esetleg diák meló.
2013. aug. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!