Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így egy babát?...

Bevállalnátok így egy babát? Hogy döntenétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal 2 éve vagyunk együtt, ebből 1 éve együtt is élünk. Én 23 éves vagyok, ő 30. Nagyon jól megvagyunk, eljegyzést és esküvőt is tervezzük, valamint beszélgettünk már a gyermekvállalásról is. Az eredeti terv az volt, hogy jövőre eljegyzés, rá 1 évre esküvő, rá 1 évre baba, de a baba úgy döntött, előbb jönne. :) Terhes vagyok, bár még a korai szakaszban járok.

Örülünk neki, de nagyon elgondolkodtam, hogy meg tudnánk-e adni neki mindent, ugyanis pár hónapja kezdtem el dolgozni, az egyetemet pedig most fogom befejezni. A munkában töltött évek miatt, ha jól tudom a minimális támogatást kapnám, ugynis nincs meg az átlag 2 évem. A párom viszonylag jól keres (150 000 ft-ot), félretett pénzünk is van, a lakás is a páromé, hitel, minden nélkül, autó is van, így azért mégsem a "semmire" szülnék. De azért mégis aggaszt, hogy így szinte csak a párom fizetése lenne, plusz a tizen-huszon ezer forint amit én kapnék. A félretett pénzünk szerintem elmenne a gyerekszoba berendezésére, babaholmikra. A párom nagyon jó apa lenne, látom ahogyan a terhes ismerőseinktől érdeklődik a várandósságról (mielőtt még terhes lettem volna, előtte is), a babákról, a baba ellátásáról, és a nevelésről is. Ő azt mondta, hogy vállaljuk be, ha kell túlórázik, hogy mindenünk meglegyen.

Engem mégis aggaszt, hogy nem minden támogatást kapnék meg (anyagilag), a munkában eltöltött éveim hiányában.

Ti mit gondoltok? Szerintetek nyugodt szívvel "belevághatunk"? Érdekelne, hogy akiknek van már gyermeke, milyen körülmények között vállaltatok babát, milyen lehetőségeitek voltak?


Köszönöm, hogy végigolvastátok, és leírjátok a véleményeteket!


2013. aug. 22. 09:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen esetben tuti nem vetetném el...


Szándékosan nem biztos, hogy vállaltam volna a terhességet, de már egy meglévőt örömmel várnék...

2013. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%
Ha mar elobb jott, akkor sztem ne gorcsolj ezeken... Baba butorokon lehet sporolni nem kell 100ezrekert vasarolni.. Mivel gyest kapsz majd celszeru lenne 1eves kora utan bolcsibe vinni a gyerkocot es tudnal ujra dolgozni ( ezert sokan lehurrognak majd) de neked is jobb lesz, gyerkocnek is es persze a csaladi kasszanak is :)
2013. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
85%
Én is megtartanám. Saccra 30ezer forint felett fogsz kapni, nem tizen-huszon ezer forint. Jó, ez nem sok pénz egy babára, de gondoltam leírom, hogy tisztán láss. :) Feldolgozni azt, ha esetleg elvetetnéd, hát.. nem biztos hogy lehet. Szerintem tartsd meg. Van saját lakás, autó, azért akkora gondok nem lesznek. Rokonok vannak akiktől nagyobb dolgokat tudtok örökölni? Pl kiságy, babakocsi, stb. Az is sokat számítana.
2013. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell két év munkaviszony. Az elmúlt két évben kell lennie 365 biztosított napnak összesen. Illetve a szülés napján is biztosítottnak kell lenni (fennálló munkaviszony).
2013. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)


Hát igen, még nem pontosan vagyok tisztában a lehetőségekkel, hogy milyen támogatásokban részesülhetnék, vagy, hogy mennyi is lenne az annyi.

Örökölni tudnánk, testvéremnek van egy 1 éves kislánya, úgyhogy az is nagy segítség lenne, hiszen a fürdetőkád, babakocsi, hordozó stb. ezek adottak lennének. Azért szerencsére nem olyan helyzetben vagyunk, hogy tényleg a nullából kellene gazdálkodnunk, és semmink nem lenne. :)

2013. aug. 22. 10:03
 6/36 anonim ***** válasza:
82%

Ha értesz a spórolós részéhez a dolognak, az nagyon sokat segít. Egyik ismerősöm friss apuka, ő mondta hogy feleannyit költ pelenkára, mint más ismerősei, mert a drágábbat veszik ami extra nedvszívó és ritkán kell cserélni. Ha lesz tejed rendesen, az etetés is elég olcsó lesz az első időkben.

A gyerekszobát is érdemes úgy berendezni, hogy később is jó legyen, kisebb átalakításokkal... És ha megkapod az ismerősödtől a babacuccokat, az nagyon király.


A helyedben én mindenképpen megtartanám. De pályakezdőként egy bölcsődés gyerekkel nehezen fogsz tudni elhelyezkedni két év múlva. A párodnak van előrelépési lehetősége, hogy idővel többet keressen?


Sok boldogságot!

2013. aug. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

Én is megtartanám mindenképp. A párodat szereted, őt szántad gyerekeid apjának, nem is a semmire szülnél. Az egyetemi évek is beleszámítanak a biztosítotti jogviszonyba, így valószínűleg nem is a minimum ellátást kapnád. A párod emellett igényelhet adókedvezményt is. Ráadásul ott a sok kölcsön babaholmi, minden adott, akárhogy is nézzük. :)


Hidd el, a munkahelyi körülmények sosem lesznek tökéletesek. Ha már évek óta dolgoznál, akkor meg azon aggódnál, hogy milyen fizetésemelésről, előléptetésről csúszol majd le a baba miatt, akkor sem lenne aggodalmaktól mentes a helyzet. Ha már így adódott, örüljetek neki teljes szívből, mások hónapokon keresztül hőmérőznek, ovulációs teszteket csinálnak, ti meg ajándékba kaptátok a babátokat. :)

2013. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
69%
Ebben az esteben ez nem kérdés ! Ne aggódj ! Sok boldogságot ,jó babázást kivánok ! :-)
2013. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%
Nincs értelme elvetetni, a nagy "terv" szerint sem jött volna sokkal később.
2013. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
61%

Hát, nézd, nem tudom. Támogatásra szülni amúgy sem lehet, sokkal többet nem kapnál. Magyarul keresetet sem így sem úgy nem pótol a dolog.

Éppen ezért mindenképpen azt kell nézni, hogy a más bevételetek elég-e?

Az a 150.000,- Ft sajnos nem valami sok. :s (Nyugi, én ennek kevesebb, mint a felét keresem, szóval nem leszólni akarom, csak a tény az, hogy ennyiből eltartani egy háromfős családot, elég szűkös...)


De mivel a baba már jön, csak emiatt biztosan nem vetetném el. De az is biztos, hogy ilyen körülmények között direkt nem vállalnék gyereket egyelőre.

2013. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!