Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy házasságban hogyan lehet...

Egy házasságban hogyan lehet eleget tenni az elvárásoknak?

Figyelt kérdés

Friss házasok vagyunk, a férjem félárva, így eddig mindent maga kellett megcsináljon, amire szüksége volt (pl. étel stb.) Engem azonban sosem köteleztek a szüleim semmiféle házimunka elvégzésére, maximum segítséget kértek, így sosem kellett főzzek. Ma megjegyezte a férjem, hogy milyen bénán fordítottam meg a húst a tepsiben, még az olaj is kifröccsent. Nagyon igyekszem, de sajnos nem tudom még úgy csinálni, mint aki évtizedek óta főz. Másik dolog: a szüleim sosem voltak nagy rendmániásak, én igyekszem most az mi kis új életünkben jól teljesíteni ilyen téren, de sajnos nem felelek meg, pl. észrevett a férjem egy leesett faldarabkát az emeletre vezető lépcsőn és kérdőre vont, hogy milyen háziasszony vagyok, ha nem söpörtem még fel? Vagy neki az is szemet szúrt, hogy a szüleimnek vásárolt pohárkészlet ugyanott volt az asztalon ( a szüleim lakásában) egy hét múlva is ahova akkor letettük,és hogy nem voltak képesek eltenni onnan. Megjegyzem, azt a szobát, ahol volt nem használják.

Hogyan lehet ezt túlélni? Mit tegyek, hogy megfeleljek? Lassan egyre jobban kiborulok, hogy nem vagyok jó feleség.


2009. okt. 29. 19:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Ezen át kell esni . Egy picit lehetne engedékenyebb a férjed , te pedig egy kicsit figyelmesebb . Amúgy nálunk is vannak a mai napig ilyen vitá-megjegyzések 8 év után . Közben lett 3 kicsi gyerek...gondolhatod ! Sok sikert !
2009. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom, nem éltetek együtt az esküvő előtt. Ez volt a hiba... Régi nagy igazság, hogy lakva ismerszik meg a másik. A férjed az esküvő után máris kérdőre von, leszid?

Így nem lesz hosszú életű a házasságotok...

2009. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
Tudja, hogy te igyekszel, de időre van szükséged? Mióta éltek együtt? Minél több időt lesztek együtt, annál jobban kiismeritek egymást, hogy mit szeret és mit nem szeret a másik. Neki is alkalmazkodni kell, neked is. Ha meg bénán fordítod meg a húst, add át neki, hogy mutassa meg, vagy addig te csinálsz mást. Neki nagyobb a gyakorlata, akkor segítsen, ne kritizáljon.
2009. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem laktunk együtt házasság előtt, mert elég konzervatívak vagyunk ilyen téren, viszont sokat együtt voltunk azelőtt is. A nyáron volt az esküvőnk :) Amúgy rendes, aranyos, és kápráztatóan figyelmes, és szeret is nagyon (elmondása szerint emiatt figyelmeztet), szóval nem hiszem, hogy emiatt a nézeteltérés miatt ne lenne hosszú életű a házasságunk. Csak én szeretném jól csinálni a dolgokat, de mindig valahol hibázok :(
2009. okt. 29. 19:58
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Mi két éve lakunk együtt, ebből egy éve itthon vagyok babázni. Hát engem sem a zacskós levesért vett el a párom:)!

Nem voltam konyhatündér, és a házimunkát sem éreztem sosem a legfontosabb feladatomnak. Mikor elkezdtem főzni, bizony bénáztam rendesen,talán a kutyus is kicsit dundibb lett. A párom mindíg megkóstolta az ételt, ami ízlett azt látványosan jóízűen megette, ami nem volt jó abból is evett, de látszott hogy nem az igazi. Durván sosem kritizált, inkább csak finoman, építően megbeszéltük. Ha lebénázott volna valószínű a fejébe borítottam volna. A takarítást én csinálom, de ha neki valami nem felel meg, akkor megfogja a rongyot, vagy a seprűt és rendbeteszi.

Szerintem jó FELESÉG vagy! Azért írtam nagybetűvel, hogy látszódjon, te nem házicseléd, takarítónő, szakácsnő vagy, hanem egy gyakorló feleség! Ne akarj görcsösen megfelelni neki, hanam alakítsd ki az új közös életeteket. Ha legközelebb hamarabb észreveszi a faldarabkát mint te, akkor mond el neki holtalálja a seprűt amivel orvosolhatja a problémát!

A főzésbe is bele fogsz jönni hamar! Én már zserbót is sütöttem!

2009. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%
Én elválnék, ha ennyire nem érezném azt, hogy a párom mellettem áll és megért, támogat. Ha most ilyen, mi lesz később? Ha esetleg gyerekek is lesznek?
2009. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. Ne engedd, hogy tönkretegye az önbizalmad! Ez nagyon fontos!
2009. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

Bizony, bizony, ne akarj annyira megfelelni! Akkor valószínűleg kevesebb hibát is vétesz.


De ugye tudod, hogy minden összeköltözés hasonló bukdácsolásokkal, bakikkal kezdődik? Úgyhogy nyugi! És igen, kritizálni könnyű, tessék mintát adni a kedves férjnek:)

2009. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
97%

Össze kell szokni!

Az a lényeg, hogy elsősorban most is a szerelmese vagy!

Ezt nem szabad elfelejteni! Ne akarj nagyon megfelelni(a házimunkában) de legyél nagyon jó szerető, mármint lelki értelemben is.

És beszélgetni kell, igenis, mondd meg neki, hogy te szép házat akarsz vezetni, de neki is szoknia kell hozzád!

És hogy ő már nem legényember, nem úgy lesz, hogy amit ő megszokott, mindig az van.

És ha rádszól, akkor csak térítsd vissza, hogy "de ugye épp így tetszem""stb. és nehogy már ez hiba legyen, hoyg hogy fordítod a húst! El kell érned, hogy ezt inkább aranyosnak találja. Egyszer beszéld meg vele komolyan leülve, hogy te igyekszel kedvére tenni, d e neki is engednie kell, mert nem egyedül van már.

S aztán már te vigyázz, hogy a pajkos, és a partneri hangnem megmaradjon! Urad, d e nem parancsolód.

(mert sokan elkezdik a szülői mintát másolni önkéntelen a házasságban, de már nem úgy van semmi sem)

Otthon te vagy a főnök, igazítsd helyre!

Csak a csókok nyelvén van joga nagyobb kéréseit közölni! :)

Nem a takarításnál kell "lefeküdni" ne hagyd hogy kifogásoljon. Ha nagyon aláadod magad, az se vezet jóra.

Beszélgess vele többször, hogy össze kell szoknotok! S mondd el, te mikor mit éreztél, és kérdd meg őt is, hoyg számoljon be! és miben csalódott és mi tetszik, és te is mondd el, mi esett rosszul, és mi szerzett örömet. De bensőséges é svidám hangulatban!


Én az első két évben folyton elrohantam!

S néha ő is.

Szerencsére nem volt hová.


Egy tanács: ha elmentek, mindig vigyél kulcsot, mert sose tudod, hol vesztek össze!

:) ilyen ez! De amikor már a hamut is mamunak mondjátok, nevetni fogtok ezen:)!

Nem olyan könnyű! Kérd a segítségét, és dicsérd meg, ha megtanít valamire! És várd el, hogy csodáljon, ha valami jót csinálsz! Kölcsönös! Neki is igyekeznie kell!

Ne hagyd már az elején a fejedre nőni, mert azzal csak elrontod a szerelmet! Ő udvarol neked továbbra is, nem fordítva!

2009. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj! Ha rendes házat akar, akkor egy házvezetőnőt vett volna fel!

De ő egy (elkényeztetett?) lánykát vett el FELESÉGÜL mert annyira szeret. Hús ide vagy oda - maradj az, akibe beleszeretett!

2009. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!