Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazudtam a szüleimnek a párom...

Hazudtam a szüleimnek a párom családjáról, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pontosabban nem is hazudtam csak nem mondtam el nekik, hogy milyenek a párom szülei, családja.

Apukám az átlaghoz képest mondhatjuk, hogy gazdag, anyukám is hasonlóképpen, már elváltak.

Még a főiskolán ismertem meg a párom és most lesz az esküvőnk.

Apu felesége szervezte az esküvőt, mi Olaszországban voltunk az utóbbi 2 évben, apu egyik cégénél kapott munkát a párom, én készültem a felsőfokú nyelvvizsgámra, tanultam.

A párom szülei, édesapja sokat iszik mondhatjuk hogy sajnos alkoholista, az édesanyja is iszik de nem annyit mert van egy húga a páromnak 16 éves akiről gondoskodnia kell így eljárógat dolgozni takarít vagy ami éppen van. Ezenkívül van két idősebb testvére is nővére aki férjhez ment, és egy bátya aki megnősült és négy gyereke van de nem dolgozik, iszik, és a gyerekek után járó pénzből alkalmi munkájából élnek.

A párom néha küld pénzt nekik a fizetéséből, szerettem volna segíteni én is de nem engedi és ez miatt volt is egy nagy veszekedés. Szerettem volna ha a húga hozzánk költözik és ide Budapestre járna iskolába.

Szóval apu erről mit sem tud, és nem tudom hogy mondjam el neki, mert szeretem imádom, de ő pont az ellentétem, félek hogy nagyon ki

fog akadni. Anyu tudta már az elején is, de ő is azt tanácsolta apunak egyenlőre ne szóljak, mert el üldözte volna a párom.

Nagyon szeretem a vőlegényem, ha választanom kell közte és apu között Őt választanám.


2013. aug. 28. 16:41
 1/9 anonim válasza:
62%
Szépen elmagyarázod neki a dolgokat, kifog bukni, de csak azért, mert félti a vagyonát, amit összekapart. Idővel felenged, nem te vagy az egyetlen, aki ilyen gondokkal küzd :) Jól tetted, hogy idáig még nem mondtad el neki.
2013. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
A legrövidebb út mindig az egyenes! Mondd el apukádnak, hogy ez a helyzet, hogy ne érhesse meglepetés az esküvőn. Az ember nem választhatja meg a családját.
2013. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Előző ! Szerintem nem a vagyonát félti, hanem a lányát.


Nem voltatok valami egyenesek édesapáddal szemben, ezért jogosan haragudhat.

2013. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

Miért érzem úgy, mintha egy fiatal, éretlen csitri tette volna fel a kérdést, akinek még véletlenül se kellene házasodnia?


Miért az apukád cégénél dolgozott a párod? Csak ott talált állást?

Te dolgozol?


Hogy miért kérdezem?

Mert az egész fogalmazásodból az jön le, hogy te egy teljesen életképtelen, anyuci-apuci pénzén elkényeztetett lány vagy, akit JOGOSAN félt az apád, hogy ha nem egy hasonszőrű családba házasodsz be (értsd: ugyanolyan gazdag), akkor elég kaki életed lesz, mert nem fogsz boldogulni.

2013. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Az ember a barátait,párját megválaszthatja,de a családját nem! Nem az a lényeg,hogy a fiú családja hogy viselkedik,hanem ahogy a fiú! Gondolom ha Édesapád már két éve alkalmazza a vőlegényedet,tisztában van vele,hogy szeret dolgozni,nem egy csélcsap fickó,a családjával,meg neki többé nem kell találkoznia! Sőt,Én azt mondanám,nektek sem,mert csak lehúznak benneteket!!
2013. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Apu ajánlotta neki a munkát, mert bízik a páromba aki sokat tanult és nagyon jó abban amit csinál. Én még nem dolgozok, de természetesen fogok. Nem érzem magam egy elkényeztetett királylánynak, mindent itt tudnék hagyni ha arról lenne szó, hogy csak úgy lehetnének boldogok.
2013. aug. 28. 17:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy édesapád bizalma megrendül majd Benned és a párodban is. Ezt nehéz lesz helyrehozni.
2013. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A párom nem "titkolta" el a családját és még ő sem tudja, hogy apu nem ismeri a "részleteket". Inkább anyavál szoktunk beszélgetni erről megkérdezi, hogy van a húga és a szülei, ha haza megy utána elmeséli mi volt otthon.

Apuval ilyesmiről nem nagyon beszélünk vagy csak felszínesen, család jól van? Igen, köszönöm !

Néha szóba került ez az , de apu annyira önző vagy inkább felületes hogy mégsem hallotta, én meg igyekeztem témát váltani el viccelni a dolgot.

2013. aug. 28. 17:20
 9/9 anonim ***** válasza:

A helyedben a vőlegényedre bíznám a dolgot, feltéve, hogy elég bensőséges a viszonyuk apáddal. Ha ő egy beszélgetés folyamán szomorúan megvallja, hogy: "Apám alkoholista...", lehet, hogy inkább empátiát fog kelteni. Elmondhatná egyben azt is, hogy ő normális, szeretetteljes családot akar, ahol az emberek felelősséget vállalnak magukért és egymásért. És hogy szeret téged és hogy komolyan gondolja veled a dolgokat.


Csak hogy ő sem tudja, hogy apád nem tudja...

2013. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!