Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 30 évesen mennyire elítélendő,...

30 évesen mennyire elítélendő, ha valaki orvosi egyetem elvégzésébe kezd?

Figyelt kérdés

Jelenleg csak fantáziálok az ötlettel. Mérnöki szakmát tanulok és úgy gondolom, hogy 30 éves koromra bőven le tudnék diplomázni és lehetnének kezdeti sikereim a szakmámban. Az orvosi mindig is vonzott, de valamiért a mérnökit választottam, mert jobban tetszett. Most 22 éves vagyok és még nagyon sokat kell tanulnom a jelenlegi szakmámban is.


Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire rossz ötlet? Esetlegesen őrültség? Vagy felesleges pénzkidobás? Volna értelme vagy haszna?


Ha esetleg házas lennék már abban az időszakban, akkor a házastárs mennyire nézné rossz szemmel, hogy azzal vagyok elfoglalva, hogy orvosira járjak? Gondolom elég időigényes és dolgozni sem tudnék annyira mellette, mind különben.


Megvetendő az ilyen elgondolás?

Ha igen, akkor meggyőznétek arról, hogy miért ne csináljam?


2013. szept. 10. 23:07
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem nem elítélendő, amennyiben van annyi pénzed, hogy el tudod magad tartani, és nem anyudék nyakán élősködsz még 30 évesen is. Ha már mérnökként dolgozol és jól keresel, miért ne kezdhetnéd el? Feltéve, hogy érdekelni fog még az orvosi :]]

22/L

2013. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
30%

A tanulás soha nem elítélendő! :) Sőt!


De nem értem, hgoy 30 éves korodra úgy érted, hogy mérnökiből és orvosiból is lediplomáznál? Vagy csak mérnökiből? (mert addig még van 8 éved, de azt írod, 30 évesen kezdenéd az orvosi egyetemet, szóval ez nem érthető számomra).


Mellette dolgozni szeretnél és úgy?

2013. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
61%
1. válaszoló vagyok, még annyit elfelejtettem leírni, hogy mérlegeld azt is, megérné-e több milliót rááldozni egy másik szakra. Ha államilag támogatott vagy, most elhasználod a támogatott féléveket, költségtérítésesen meg úgy tudom nem olyan olcsó az orvosi, mint mondjuk egy bölcsészkari szak...
2013. szept. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem,ha komolyan érdekel a dolog akkor mérnöki tudásodat az újabb orvosi kűtyűk fejlesztésére irányíthatnád.A mai tudományos áttörések csak a külömböző szakemberek csapatmunkájával elérhetőek.
2013. szept. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%

Én pont 30 éves leszek amikor befejezem a mester szakot, és hidd el már nagyon elegem, van és örülők hogy vége.

Én is szeretem tanulni 22 évesen csak amikor minden spórolt pénzed elmegy még 30 évesen is az egyetemre az egy idő után elég rossz érzés,még akkor is tudom hogy jóra költöm. Az meg, hogy 6 éves koromtól 30 éves koromig tanultam amiből csak az utolsó 2 év levelező, hát mit ne mondjak nem kevés idő az életemből.

Orvosit nem lehet levelezőn csinálni tudtommal, így ha minden jól megy te 35 évesen végzel, nappalin és még nem is szakosodtál csak általános sebész vagy akkor.

Nekem már nem hiszem, hogy beleférne az életembe, főleg hogy 1 milliós tandíj van.

De azt csináld amit te szeretnél és ne más döntsön.

2013. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Jelenleg mérnökin vagyok és államilag támogatott szakon. Még 3 db félévem van a BSc diplomáig. Szeretném ezt a mérnöki szakot mindenképpen elvégezni, mert szeretem, érdekel és el is tudok vele helyezkedni. Persze nem állnék meg a BSc-nél, továbbképezném magam.


Csak úgy gondoltam, hogy 30 éves koromra már ugyahogy "ki tudnám élni magam" ezen a szakon. Ha lehetne szeretnék phdzni is a mérnökiből. Persze nem akarok felvágni vele vagy ilyesmi, csak szívesen csinálnám mert érdekel. Már ha egyáltalán eljutok addig.


És arra gondoltam hogyha 30 éves koromra megvan a phd is ebből és élveztem is, akkor belevágnék az orvosiba. Meg hogy esetleg a mérnöki tapasztalataimat később fel tudnám használni egészségügyi területen.


Igen, ez probléma hogy fizetős. Én sem tudom, hogy lenne a jobb. Jelenleg csak ötlet vagy inkább olyan fantázia. Azért tettem fel a kérdést, hogy érdemes ragaszkodnom ehhez az elgondolásomhoz vagy inkább tegyem félre mert irreális. Külföldön is hajlandó lennék csinálni, ha már ígyis-úgyis fizetnem kell az orvosiért.


Nem tudom, belegondolva elég hajmeresztő az ötlet. Mert jelenleg a mostani sulimon is vannak nehézségeim, de úgy látom hogy el tudnám végezni (vagyis nagyon remélem). Azért tettem fel a kérdést, mert ha belegondolok kb 7 évem van még odáig, ami elég sok. De ha később jutna eszembe, akkor meg kevés lenne rá az idő, esetleg ha van értelme, hogy belevágjak, akkor tudnék úgy tervezni is, hogy 7 év múlva olyan helyzetben legyek. Már ha lehet ilyet.

2013. szept. 10. 23:28
 7/39 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán nem elítélendő, de ha úgy diplomázol, hogy államilag támogatott vagy, akkor ott van a horribilis tandíj. Én elgondolkodnék, mert a mérnöki végzettség egy nagyon keresett, kifizetődő szakma (külföldön is).
2013. szept. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
68%

Nem olvastam végig a válaszokat, de miért lenne elítélendő!!!!


Tanulni mindig lehet. De azt ugye tudod, hogy az orvosit csak nappalin lehet elvégezni?


Pár éve volt, hogy Ausztráliábna egy úr közel a 70-hez végzett az orvosi egyetemen, ez volt a régi álma, és nyugdíj után iratkozott be.

2013. szept. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem elitélendő!!!!!

41 évesen, most szeptemberben kezdtem Bécsben egy ápolói képzést,vagyunk 15-en a csoportba,ebből kb a fele 30 év alatti a többi meg efölötti korban van.

2013. szept. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
65%

Én meg 45 múltam, és tervezek másod diplomát, de csak 2-3 év múlva.

Na und?

2013. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!