Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok külföldre készül?

A ti családotok külföldre készül?

Figyelt kérdés

Egyre többször találkozom itt azzal, hogy a fiatal házasok, esetleg nagyobb családok vándorolnak kifelé, esetleg már régóta külföldön élnek. Kíváncsi vagyok, arányaiban hányan vannak így ezzel, illetve ki mit gondol a dologról.

Vannak, akik szeretnének itt maradni, mert itt is megtalálják a számításaikat, de ők nem félnek attól, hogy a kivándorlás miatt tovább romlik a gazdaság helyzete?


Nem akarok vitákat. Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. okt. 9. 11:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal házasok vagyunk, nem készülünk külföldre :) Nálunk ez valahogy sosem merült fel, sosem terveztünk nyaralásnál többre külföldön... Az sem igaz, hogy félnénk, egyrészt, mert azért annyian nem mennek ki, hogy emiatt romba dőljön a gazdaság (több ismerősünk is visszajött, mert ott sincs kolbászból a kerítés), illetve hiányszakmában dolgozunk (ő orvos, én védőnő), így viszonylag könnyen találunk munkát, igaz, a meggazdagodás veszélye nem fenyeget :D
2013. okt. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

Mi is ugyanebben a cipőben járunk, kisgyerekkel vagyunk.

Sajnos munkaerőpiaci szempontból rendkívül előnytelen helyen lakunk (keleti országrész) és ha megszakadunk, se találunk normális munkahelyet, sőt, egyáltalán ha behívnak. Most is állást keresek a neten, de már rájöttem, hogy a "rendes" állásokat nem hirdetik meg.

NÁlam még nehezítő körülmény, hogy van gyerekem. Terhesen engedtek el az előző munkahelyemről, és azóta sem találok semmit. Sőt, legutóbbi állásinterjúm után ezt mondták: (idézek, beleégett a fülembe a mondat...) "Te lennél a befutó, a legjobb ember a posztra, de mivel gyereked van, más mellett döntöttünk, aki jobban terhelhető."

Szerinted? És nem volt egy nagy szám az állás, de állás. 80 ezres bért kínáltak.

Kérdésedre válaszolva: IGEN! A gyerek jövőjét itthon sajnos képtelenség megalapozni. Főleg úgy, hogy a megélhetésünk is késélen táncol.

2013. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem készülünk egyenlőre, de hosszabb távra, oda tervezünk. Apukám kint él külföldön, a családja idén megy utána. Sokan vannak a családban akik kivándoroltak.
2013. okt. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem készülünk külföldre. Párom tavaly még nagyon afelé hajlott, hogy menjünk ki, de szerencsére megemelték a fizuját, így maradunk.
2013. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb távra mi is kint képzeljük el az életünket. Itthon csak egy irányba vezet az út: a szakadék mélyére és ez párttól független. Hol lassabban, hol gyorsabban, de csúszunk lefelé. Évek óta hittük, hogy ha eleget dolgozunk, akkor jobb lesz, idővel csak jobb, csak most rossz, kivárjuk, de sosem lesz jobb, beleuntunk a várakozásba.
2013. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem keszulunk, mar kikoltoztunk, de par ev mulva visszamegyunk, mert otthon szeretunk, szeretnenk elni. Ket kisgyerekunk van, nagyon nehezen tudtuk mar fizetni a devizahitelt. Most amennyit tudunk felreteszunk, hogy ha hazamegyunk vegtorleszteni tudjunk es normalisan elhessunk.
2013. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
100%

Én eredetileg nem szerettem volna külföldre költözni, de az élet közbeszólt. Megismerkedtem egy külföldi férfival, és azóta együtt élünk. Akkor választás elé kerültünk, hogy maradjunk-e Magyarországon, vagy költözzünk a szülőhazájába. Külföld mellett döntöttünk. Sehol sincs kolbászból a kerítés, ez igaz. Sajnos meg kell tanulnom egy új nyelvet, mert anélkül nem valószínű, hogy kapok a szakmámhoz megfelelő állást (az angol sajnos nem elég ehhez).

Viszont itt ellentétben azzal, amit az egyik válaszoló leírt (hogy a gyerek miatt nem vették fel, illetve azóta nincs állása, mióta gyereke van),itt rendkívül családbarát politika folyik. Egyszerűen nem rúghatnak ki, mert terhes vagy, sőt nagy mértékben támogatják a családokat, a családalapítást, az oktatást, mert viszonylag kevesen élnek az országban, és tudják, hogy a gyerekekben van a jövő.

2013. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen is meg nem is. Mind a ketten olyan nemzetközi vállalatnál dolgozunk, ahol van lehetőség éveket a cégen belül, de másik országban dolgozni. Én már dolgoztam így Olaszországban, aztán éltünk 1,5 évet Angliában, akkor már a lányunkkal.
2013. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem készülünk, eszünkbe sem jutott soha. Fiatalok vagyunk, 30 évesek, 4 gyerekkel, biztos munkahellyel (állami szféra), a családi adókedvezmény miatt a fizetéseink is (ill jelenleg gyedem) nagyon szépen emelkedtek.
2013. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
76%

Az én tesóim kimentek. Előbb az egyik majd követte a másik. Rettenetesen hiányoznak annak ellenére, hogy felnőtt vagyok és önálló. Mostanában gyakran gondolkozom azon, hogy utánuk megyek valahogy. Szeretem a környezetemet a barátaimat, de itthon nem lehet megélni csak vegetálni. Nem akarok örökre kiköltözni csak pénzt keresni, mert az itthoni csont amit elénk vetnek nem elég semmire arról nem is beszélve, hogy dupla annyit dolgozok mint ők és jóval kevesebb pénzért.

Szóval ez egy valós kérdés, nap mint nap gondolkozom ezen én is..

2013. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!