Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha a családom...

Mit tehetnék, ha a családom folyamatosan lehúz?

Figyelt kérdés

Sajnos már gyerekkorom óta én vagyok a "fekete bárány", ugyanis viselkedésben és értékrendben is valahogy kilógok az egész nagy családból. Kislányként amolyan művésztípus voltam, verseket szavaltam, színdarabot írtam és rajzoltam, ráadásul rengeteget olvastam, mióta az eszemet tudom. Ma fiatal felnőttként (21 éves) nyelveket beszélek, egyetemre járok és dolgozok mellette, minden nap próbálok tenni valami azért, hogy előrébb jussak.


Már emiatt mindig megkaptam, hogy ők nem értenek engem, sosem voltak közös témáink és tulajdonképpen még csak meg sem próbáltak úgy tenni, mintha érdekelné őket az én lelkesedésem. A családban senki sem tanult ember, a napi program kb. mindenkinél abból áll, hogy a munkából hazaérve beesnek a tévé vagy számtógép elé, család fiataljai mind 23-24 éves szüzek, akik soha sehova nem jártak el, mert "nem szabad". A családom természetesen abba is folyton belekötött, hogy 18 évesen miért járkálok el ide-oda, miért vannak barátaim, miért nem otthon ülök egész nap, miért önkénteskedem, miért nem bolti eladó akarok lenni, mint a többiek, és úgy tulajdonképpen mit képzelek én magamról, hogy olyan álmaim vannak, mint egy jól fizető munkahely, saját lakás és nagy család?


Sajnos, idegileg egyre jobban kikészít ez az állandó lenézés, kritizálás és bántás. Próbálok nem odafigyelni, de bő két évtized után már nagyon-nagyon sok mindez, folyamatosan hátráltatnak, ahol csak tudnak és mindig azt érzékeltetik velem, hogy rossz vagyok, ráadásul ha nekik nem lesz soha jobb, akkor nekem se legyen... Már szinte hozzám sem szólnak, mindenbe belekötnek itthon, ki sem merem ejteni a számon az egyetem szót, mert máris nekiállnak vitázni, hogy miért járok egyáltalán egyetemre, ha nem tudom fizetni (fizetem, hiszen diákmunkt végzek, de abból le kell adnom még a rezsibe is és mindent magamnak veszek).


Szeretnék előre jutni az életben, de úgy érzem, hogy egyre inkább fladom az egészet. Egyedül a párom miatt tartok még ki, de lassan már minden este sírva alszok el. Mielőtt azt mondanátok, hogy költözzek el, sajnos ez nem lehetséges megoldás, ugyanis még diákmunkát is csak nehezen találtam, állandót már lassan egy éve keresek hiába, és még ha lenne, akkor sem tudnám egyszerre fizetni a tandíjjal....


2013. okt. 28. 21:37
 1/4 Ditta323 ***** válasza:

Megpróbálhatod elmondani a szüleidnek, hogy egyetemre járok, mert vinni szeretném valamire ebben az életben és nem elégszel meg a minimálbérrel. És ha esetleg ki szeretnél menni dolgozni kell valami alap, hogy ne csak takarítónőként kezdj.

Ha meg ez nem segít akkor meg fizeted a rezsit tandíjat és közöld velük, hogy nem kell a segítségük, mert egyedül is meg tudod oldani, de ne szóljanak inkább hozzád ha csak oltani tudnak, mert arra nem vagy vevő.


Igaz, hogy írtad az albérletet, de pároddal nem tudnál összeköltözni?

2013. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 acelsziv ***** válasza:

ajjaj...

Ideje volna elköltöznöd otthonról. Gyanítom, hogy minden tetteddel, megjelenéseddel tükröt állítasz az ő silány életüknek és ezért próbálnak meg téged is lehúzni az ő nyomorult szintjükre. Minél többet vagy kommban velük, annál inkább el fognak nyomni. Lépj, amíg teheted. Javaslom, hoyg keress pár motivációs írást, videót és állítsd helyre az elszántságodat.

2013. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátkozz velem, és felspanojoljuk, biztatjuk egymást!:)
2013. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Zárkózz el. Én se jövök ki a családommal, bár nem épp emiatt, másért. De engem se csípnek. Én alig találkozok velük, mert vagy lelépek itthonról, vagy fent vagyok a szobámban és így nem tudnak annyira bántani. Elköltözni még nekem sincs lehetőségem, sőt, kilátásban sincs egyelőre. Aztán ki tudja, mit hoz az élet.
2013. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!