Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek azt, hogy...

Mikor éreztétek azt, hogy felnőttetek? Hány évesen? Mi történt? Miben nyilvánult meg? El vagyok késve ezzel?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban érzem azt hogy már nem hallgatok a szüleimre, megyek a saját fejem után, zavar az, ha megkérdezik hol voltam. Kicsit kritikus szemmel is tudom már őket nézni, hibáikkal, jó tulajdonságaikkal (már egy jó ideje). Kezdem azt érezni hogy most már a saját életemet szeretném élni, elköltözni főként, de sajnos munkanélküli lettem így ez nem lehetséges most (eddig az anyagiak és az egyetem miatt nem volt az). Nagyon hálás vagyok nekik, szeretem őket, de most érzem úgy hogy ennek itt van az ideje. Valahol már ők is szerintem ezt várják. Valahol viszont azt is érzem hogy ennek hamarabb el kellett volna jönnie. El is jött talán, csak mostanság lett volna lehetőség rá. Kicsit azt érzem hogy el vagyok késve, mások már ilyen vagy olyan okból régen elköltöztek, megy az életük stb. Most vagyok 23 éves és arra lennék főként kíváncsi, hogy ezzel le vagyok maradva? Vagyis későn "nőtten fel" ha ezt lehet annak nevezni? Szégyen ez? Előre is köszönöm a válaszokat, történeteket stb. :)
2013. okt. 28. 23:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
én 15-16, de ez nem jó dolog, szar érzés volt elveszíteni a gyerekes életfelfogást ilyen korán, egyébként a 23 tényleg úgy tűnik kicsit késő, szégyennek azért nem mondanám
2013. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elkésve, ne is filózz ezen. Mindenkinek máskor jön el ez a pillanat, van akinek 16 évesen, van akinek soha. Nálam később jött el mint nálad. :) Más élethelyzetek adódnak mindenkinél, más családokba születünk. Nem lehet ezt objektíven összehasonlítani. Szerintem nem szégyen, de biztos van akik szerint igen.
2013. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem tök jó, hogy ennyi idősen ilyen dolgokon agyalsz. Sok emberke (és bocsánat, hogy ezt mondom, de inkább a férfiakra jellemző ez a viselkedés) otthon tesped 30 akárhány éves koráig, mert neki baromi kényelmes, hogy anyuci főz-mos. És sokuknak eszük ágában sincs leválni a szülőkről. Sajnos bátyám is ilyen, most, hogy 35 éves, végre sikerült leválnia, de nehezen, és a házassága is sokáig veszélyben volt.


Én akkor jöttem rá, hogy kezdek felnőni, amikor elkezdtem a fősulit. Nekem apukám sokat segített a háziban még középsulis koromban is. Megszokott volt, hogy ha valamit nem értek, hozzá fordulok. Aztán első félévben szintén nem volt valami világos az egyik tantárggyal kapcsolatban, és apuhoz fordultam, ő pedig azt sem tudta, hogy azt a dogot eszik e vagy isszák. :D Akkor jöttem rá, hogy apu nem mindentudó, és basszus, vannak dolgok, amiket egyedül kell megoldanom. :)

Hozzájött az is, hogy koleszos lettem, és mikor reggel lementem a konyhába reggelizni, csodálkoztam, hogy nincs mit, ugyanis előző nap nem vettem semmi kaját. :) Szóval arra is rájöttem, hogy szalámi nem mászik be magától a hűtőbe. :)


Azóta folyamatosan tudatosítom magamban, hogy külön életet kell élnem, de mondjuk engem nem rémít meg már ez a dolog. Jelenleg sajnos én is a szüleimmel élek, de éltem már a koleszon kívül is külön tőlük, ahol én vezettem a háztartást, és úgy érzem, hogy nagyrészt helytálltam. :)


De abszolút nem késtél le semmiről, a lényeg az, hogy ne hajts az "élősködő" posztra, és akkor nem lesz gond. :)

2013. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Lehet most lett volna rá lehetőségem hogy saját életet kezdjek és ezért érzem úgy, hogy most "nőttem volna fel". Már az egyetem alatt is szerettem volna elköltözni, de sajnos a mocskos anyagiak nem engedték. Most pedig a pályakezdők munkanélküliségével küzdök. Nagyon sok olyat ismerek, akik 24-25-28 évesen is még otthon vannak és nem is akarnak elköltözni. De valahol azt érzem csak ez lenne az a pont, ahol már tényleg felnőnék. Csak ez a mocskos munkanélküliség ne lenne. :( Sok ismerősöm pedig már egyetem ideje alatt is elköltözött, vagy egyből, amint befejezte. Mondjuk lehet nem kellene az elköltözéssel egy kalap alá vennem a két dolgot?
2013. okt. 28. 23:25
 5/19 anonim válasza:
57%

Én 18 vagyok, a párom 20. próbálom a saját utamat járni, de azért még nem érzem magam felnőttnek, mivel magamnak gyűjtögetek (suli mellett dolgozok), de nem szívesen nyúlok hozzá, így ha valahova el szeretnék menni, 75-80%-ban a szüleimtől kérek támogatást.

Viszont minden másban igen. Próbálok gyűjteni, hogy majd a közeljövőben (ami sajnos jó pár évet jelent) a párommal összeköltözhessünk. De ő is egyetemre jár, én pedig majd fogok, nem lesz lehetőségünk arra sajnos, hogy elegendő pénzt gyűjtsünk egyhamar mondjuk egy ház kezdőrészletére. Úgyhogy valószínűleg nálunk az esküvő az összeköltözés előtt fog eljönni (köszönhetően a hülye sulinak és tanulásnak) valamint addig valamelyikünk szülőjénél kell majd összebútoroznunk.


Ezt már pár éve tervezzük, szerintem akkor jön el, ha már én is egyetemre fogok járni, vagy ha megkér.

Hát ilyenek a mi kilátásaink.


Gyereket sem tudom mikor fogok vállalni, mert kiskorom óta azt mondtam, hogy legkésőbb 22-23 évesen szeretném az elsőt, de minimum 24 éves koromig suli, aztán munka ami szintén minimum 2 év a Gyed-gyes stb miatt és ezzel már majdnem 30 lettem .. :D Terveim szerint addigra már a 2. gyerek is 5 éves lett volna.


Hát, ilyen az élet.. :)

2013. okt. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

20 évesen, mikor külön költöztem és magamról kellett gondoskodnom, mert szüleim már nem támogattak anyagilag. Most vagyok 22

Nem vagy elkésve. Barátnőm (szintén 22) még tanul, szüleivel él... ami nem is lenne probléma, de semmit nem tud elintézni magának. Banki ügyeit nem képes intézni, orvoshoz nem megy el az anyja nélkül, ha szórakozni megy, akkor mindig elkéredzkedik és vagy elengedik vagy nem... szerintem ez cikibb

2013. okt. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
15-16 évesen, sok dolog hozzásegített, de túléltem... :)
2013. okt. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én nem érzem ezt cikinek, én 26 éves vagyok lehet az egyetem miatt meg, hogy a szülőkkel élek de néha most is azt érzem nem nőttem fel teljesen még.
2013. okt. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Először 13, aztán 19, aztán 25, aztán 31 évesen éreztem, hogy felnőttem :) Nem egyszerre történik az, hanem folyamatosan.
2013. okt. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18 évesen, mikor elköltöztem otthonról, rám szakadt egy csomó probléma, olyan dolgokkal kellett megküzdenem, olyanokat kellett csinálnom, amiket azelőtt soha, magamra voltam utalva, nagyon gyorsan önállónak, talpraesettnek és felelősségteljesnek kellett lennem. Most sem vagyok sokkal idősebb, és nem azt mondom, hogy semennyi gyermekség nincs bennem, elég bohém életet élek, sokat bulizom, hülyéskedem, bolondozom, minden ilyesmi, de a gyermeki énem ezen részét életem végéig szeretném megtartani. :)
2013. okt. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!