Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám eladta a házrészem a...

Az anyám eladta a házrészem a nevemben 8 éve! ő írt ala helyettem én nem tudtam az egészrő. De ügyvédi papír van róla . Bevallotta hogy a tesója hozta már a papirt ő meg aláirta helyettem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ez durva hogy ezt tette, az meg a legdurvabb hogy eztbmeglehet csinálni? Nem kell az ügyvédnél megjelenni eleg csak úgymond elvinni aláiratni és visszavinni? A tulajdoni lapon most a rokon nevén van akinek eladta . Mit tehetnék??
2013. nov. 4. 16:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
98%
Akkor anyukádat és a rokont is fel kell jelentened okirat-hamisításért, nagy értékű vagyoni kár okozásáért stb. Ügyvéd tájékoztatni fog a részletekről, de biztos van rá esély, hiszen az aláírásról meg tudják állapítani, valóban a tiéd-e. Viszont a büntetőjogi következményekkel számolj, azaz lehet, hogy anyádat börtönbe is küldheted ezzel.
2013. nov. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd, ő elmondja a részleteket.


De súlyos következményei lesznek anyukádra nézve, az illető ügyvédre dettó, ha kiderül, hogy tudott arról, hogy nem a tulajdonos ír alá.

2013. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, hány éves voltál 8 éve, amikor ez a szerződés készült?
2013. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
39%
Azért csak óvatosan. Ha mindhárman azt vallják, hogy te írtad alá személyesen, te meg egyedül tagadod, akkor még rosszul is kijöhetsz belőle. Keress tanúkat, akik a te verziódat támasztják alá.
2013. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát hiába állítják, ha az aláírás láthatóan nem stimmel. Márpedig azt nem lehet hamisítani, annyira nyilván nem voltak ügyesek. Egy írásszakértő rögvest kiszúrja.
2013. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%

Nem ez a gond itten, ha a Kérdező 8 éve már nagykorú volt, akkor meg kell nézni az akkor hatályos (régi) Btk-ban az adott értékhez tartozó elévülést, és aszerint lehet lépni.


Ha a Kérdező még nem volt nagykorú, akkor teljesen jogszerű, ha a gyámja (adott esetben az anyja) ír alá helyette, sőt ingatlan adásvételt csak ő írhat alá, de persze a saját aláírásával, arra a fiatalkorú aláírása nem is kell.

Viszont a fiatalkorú vagy kiskorú ingatlanának értékesítéséhez minden esetben kell a gyámhatóság engedélye, úgyhogy be lehet hozzájuk kocogni, hogy szedjék elő, miért engedélyezték, és ha ilyen engedély nélkül ellenjegyezte az ügyvéd akkor rá lehet borítani a felelősséget, ha a gyámhatóság vette félvállról, akkor talán rájuk is.

2013. nov. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
19 voltam
2013. nov. 4. 16:26
 8/35 anonim ***** válasza:
77%
Hány éves voltál mikor az adásvételi szerződést megkötötték? Ha kiskorú voltál akkor anyukád, mint törvényes képviselőd jár el helyetted, persze kellett volna a szerződés megkötéséhez a gyámhatóság engedélye, amit nagyon valószínűleg anyád nem kapott volna meg. Ez nem okirat-hamisítás lesz akkor, hanem egész egyszerűen érvénytelen szerződés.
2013. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező (#7) és milyen értékű ingatlanról beszélünk a szerződés szerint?
2013. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Nem láttam a szerződést csak kikértem a tul. Lapot igy tudtam meg.kiskoruként örököltem azbingatlanrészt .
2013. nov. 4. 16:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!