Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tévő legyek? Költözzü...

Most mit tévő legyek? Költözzünk szét?

Figyelt kérdés

A párommal több, mint 3 éve ismerjük egymást és több, mint egy éve lakunk együtt. Szeretne nézni új albérletet. Hozzá tette, hogy nagyobba szeretne költözni és nem baj, ha drágább is lesz. Nekem sajnos a mostani albérlet is a felső határ árban. Ő jól keres, nekem kb. fele annyi a bevételem. Nem vagyunk közös kasszán, mindenki fizeti a felét a dolgoknak.


Mondtam neki, hogy nekem már nem menne drágább albérletben lakni. Erre ő, hogy majd, ha annyit keresek, mint ő akkor nekem se lesz gond egy drágább albérlet. Diplomám is van, nem is buli szakon végeztem, de hát manapság nem könnyű jó állást találni. Mondtam, hogy sajnos oda nem tudom követni őt majd, erre ő, hogy akkor az már szakírást jelent.

Én nem kérem senkitől se, hogy lemondjon a terveiről miattam, de múltkor megmondta, hogy ő senkiért se fog megváltozni.


Mondjuk amúgy se jó fázisban van a kapcsolatunk. Sok a nézeteltérés. Sajnos ő elég erős akaratú és mindennek úgy kell történnie, ahogy kitalálja. Olyan helyzetek teremt, hogy neki ne kelljen kompromisszumot kötnie és a másiknak kelljen lemondania a dolgokról. Nem tudom, hogyan, de ügyesen csinálja ezt. Most is ez van. Ő nem fog olcsóbba költözni akkor inkább költözzünk szét.


Mostanában kezdtem azt a taktikát, hogy nem hagyom teljesen érvényesülni őt. Hogy olyan dolgokban, amikben ő se enged, azokban én se. Lehet mégse jó ez a hozzá állás a részemről, mert látszólag eltávolodik tőlem.


A közös lakással is ez a gond. Ő nem akarja felesbe megvenni. Neki mindenből saját kell, de persze hozzá költözhetek majd.


Köszönöm a válaszokat!


24 N.


2013. nov. 10. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire külön kasszán vagytok, annak ellenére, hogy együtt éltek, akkor ez nem egy szerelmi kapcsolat, hanem inkább olyan, mintha lakótársak lennétek.

A nagyobb, drágább albérlet kapcsán is úgy bánik vele, mint egy lakótárssal. Ha neked nincs pénzed, akkor nem veled költözik.

Ez milyen kapcsolat? Sose számíthatsz rá majd semmiben sem. Én gyorsan lelépnék és keresnék egy normális embert, akinek lelke is van, nemcsak a pénztárcáját szereti. Addig lépj, amíg fiatal vagy, ne pazarold egy ilyen szívtelen, rideg emberre az idődet!

2013. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Zárd le ezt az egész kapcsolatot, és tanulva az itteni dolgokból, kezdj egy teljesen új életet, egy teljesen új helyen, teljesen új emberek között.

Ez a férfi abszolút nem való hozzád.

2013. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Akárcsak az én pároma itad volna le.. ő is ugyanilyen akaratos öntörvényű, neki nem elel meg semmi, ami nem ugy van, ahogyan ő eltervezte..kezd betelni a pohár.. érdekes, hogy ő is olyan "ügyesen" el tudja intézni a dolgokat, hogy minden ugy alakuljon ahogyan ő szeretné...nálam tegnap este telt be majdnem, de ugy érzem, hogy nem kell már sok és kilépek csak én 6 év után..mert elegem van.. ugy érzem megérdemlem én is azt a boldogságot amire vágyom, olyan mellett akivel lehet kompromisszumot kötni..neharagudj, ha nem tudtam segiteni, de legalább tudatom veled, hogy nem vagy egyedül! ha nem müködik, akkor nincs más megoldás..ugyanugy probálok én is taktikázni ahogy te, de nálam is hasonlo az eredmény...ha ő szeretné azt a lakást, amit kinézett magának, akkor vegye meg és odaköltözöl hozzá, ha neki ez nem jelent gondot.. (irtad, hogy neki mindenből saját kell és odaköltöznél)
2013. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez szamomra nem lenne kerdes a tovabbiakban.

Ennyire erzeketlen, onzo alakkal egy percig nem elnek egyutt.

Esetleg felajanlhatta volna, h mivel o szeretne menni nagyobba, a kulombozetet o allja.

Sajnalom, szerintem ennek vege. De ne bankodj, jo lesz ez igy!

2013. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hoy jót tenne neked, ha hazaköltöznél. Egyrészt végre anyagilag összeszedhetnéd magadat (nyilván adnál haza pénzt, de a javát félre tudnád tenni), másrészt pedig kiderülne, hogy hányadán is álltok a kedves pároddal. Az biztos, hogy én nem tudnék együtt lenni (pláne nem együtt élni) egy ennyire önző, kompromisszumra képtelen emberrel. Nem mondom, hogy szakíts vele, mert azt neked kell tudni, viszont tényleg jobban járnál, ha visszaköltöznél a szüleidhez (ha megoldható).
2013. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Te amúgy minek is vagy ezzel a hapsival?
2013. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt írtad, most kezdted azt a taktikát, hogy nem hagyod teljesen érvényesülni őt.

Ez így nagyon rosszul hangzik. Egyrészt, mert egy igazi, őszinte kapcsolatban nem kell taktikázni, másrészt egy igazi kapcsolat mindkét félnek jó, tehát kompromisszumokra épül. Egy kicsit mindenki enged a saját akaratából, és akkor nagyon jól működik minden.


A ti esetetek nagyon egyoldalú, te mindenből engedsz, a párodnak meg ez jó. És neked? Boldog vagy így?

Az a véleményem, hogy egy 3 éves kapcsolatot veszni hagyni 24 évesen még mindig sokkal jobb, mint teljesen alávetni magadat más akaratánaK.

Egy kicsit gondolkodj hosszú távon: ha már a lakás dologban nem tudtok megegyezni, mi lesz, ha a gyerekneveléssel kapcsolatosan is vitáitok lesznek, aztán az anyagiakon, meg még sorolhatnám. Szerinted ez egy boldog élet kezdete?


Ez a a pasi nem társnak való, ahhoz túl önző. Hagy a fenébe. Én is 24 évesen kezdtem teljesen elölről. 29 vagyok, házasságban élek és már gyerekem van.

Ami rossz, azt nem kell erőltetni. Kutyából nem lesz szalonna, és miért is változna, ha neki így kényelmes.

2013. nov. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: Fontosabb neki egy nagyobb albérlet, mint az, hogy veled éljen. Mi itt a kérdés?
2013. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szégyellem magam a párod helyett is, hogy ilyen férfiak vannak a világon. Borzalmas.

Nem is értem egyébként, hogy ezt hogyan gondolta...a gyerek is majd az "övé" lesz? Álljon már meg a fáklyás menet...

2013. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

jézusom! olvasd vissza amit írtál. szerinted ez a normális viselkedés egy kapcsolatban?! egy igazi társ így bánik a párjával?

költözz el tőle nagyon messzire, és töröld ki a számát a telefonodból. meglátod, ennél felszabadítóbb élményben már rég volt részed.

2013. nov. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!