Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg tudnád fogalmazni mit...

Meg tudnád fogalmazni mit jelent neked, milyen érzések kerítenek hatalomba amikor hazatersz a szülői házban?

Figyelt kérdés
2013. dec. 1. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
mikor? naponta a suliból? vagy egy hosszú út (pl külföldi melo)után? vagy?
2013. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szívesen megyek oda. Egyrészt már teljesen máshogy néz ki, mnit amikor én is ott laktam, másrészt közben szétmentek a szüleim, és apám nélkül még idegenebb... nem szeretek ott lenni.
2013. dec. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Férjhezmenetelem után kerültem el otthonról. Amíg nem voltak gyermekeink mindennap hazalátogattam a férjemmel. Minden este csendben elvonultam a fürdőszobába és megsirattam, hogy már soha többé nem fogok itt lakni, külön életünk van és azáltal, hogy férjhez mentem lezárult egy fejezet az életembe. Szívszorítóan fájdalmas érzéssel telve;hiszen ott, abban a lakótelepi lakásban a boldogság,az öröm,a bánat és voltak félelmek, szorongások is gyönyörű emléke örök nyomot vésett bennem. Olyannyira szerettem ott lakni, hogy a mai napig pedig eltelt már 23év, álmaim helyszínéül mindig visszatér. Pár év múlva szüleim elköltöztek máshová, de ez a családi ház annak ellenére, hogy az a nagyszülői ház volt, egészen más emlékeket, érzéseket ébreszt bennem : Összeházasodásunk után itt, akkor még nyári konyhában indult a közös életünk a férjemmel, és boldog órák részesei voltunk: akkor élt még a nagymama, szüleim még a lakótelepen éltek. Később,nagymama halála után mikor a szüleim oda költöztek, már nem éreztem olyat, hogy hazatérnék... minden volt ez csak nem szülői ház.Persze, addigra volt már saját házunk,voltak gyermekeink is. Az igazi, szívszorító fordulatot Édesanyám gyógyíthatatlan betegsége és elhalálozása, majd az Édesapámé is hozta; csúnya szóval azóta ravatalnak érzem a házat: Az üresség, a magány, a betölthetetlen űr ami körül ölel ha betérek ide.AZ emlékek még fájóbbak mint régebben voltak: a szavak valahogy belém fagynak, már nincs kinek kimondani őket.Néma hallgatásba burkolózva, bezárkózva az egyik szobába régi, megkopott fényképeket, iratokat, személyes tárgyakat nézegetve a csend körül ölel..... és mind úttalan ráeszmél.....a múlt elmúlt, de a jelenre rányomta közönyét.
2013. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szülői ház elhagyása a gyerekkor biztonságának végét jelentette számomra. Ez az érzés elevenedik fel bennem a hazatéréskor.
2013. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Na tipli van innen" :, (
2013. dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elsirtam magam :(



Köszönöm a válaszokat

2013. dec. 2. 06:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Mint a 4- es...


Hazaérek, nem kell a házba sem lépnem, csak a falutáblát elhagynunk, már akkor vigyorgok.

Amikor a megye táblát elhagyjuk akkor amindig azt mondom



.Há megyííbe vagyunk.." viccesen:) pedig onnan még jó 30 perc hazaérni.


Otton van saját szobám is mé..ott a családom.

Viszon már 4 éve élek küllön háztartásban a férjemmel, előtte ismkolis voltaam. Mégis ez a 4 év alakttkezdtem éreznihogy nehezenkövetem otthon a változásokat. Benyúlok a konyhaszekrénybe "vakon" és kiderül, hogy nemott van amit keresek, mert anyu átrendezte... Ezek nagyon rosszak, mert mutatják hogy már nem vagyok az életük annyira szoros része

2013. dec. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

HázBA térsz, és házBAN laksz. :)


Igen, meg tudnám fogalmazni: semmilyenek, mert már nem térek haza oda. Előtte, amíg kénytelen voltam "haza"térni, maga volt a pokol. Talán erre nem szívesen emlékszem vissza, ha nem muszáj. Ahol muszáj (terápiában), az éppen elég.

2013. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Furcsa volt, hogy egy idő után, már nem éreztem magam otthon a szülői házban. Inkább vendégnek. Már megvan a saját otthonunk, persze megyünk mindkettőnk szüleihez. De ha pl. már nem szeretünk ott aludni. Már nem oda tartozunk.
2013. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!