Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon rossz így:' (

Mit tegyek? Nagyon rossz így:' (

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. Anyukám mindig rosszul van, pl.: épp beszélgetünk, kérdezek tőle valamit de már nem felel, hogy miért? Fogalmam sincs. Ilyenkor motyog valamit, alig bír állni, nem lehet irányítani. Mondtuk neki hogy menjen el az orvoshoz, azt mondta, hogy nem, mert minek? Van elég oka... Sejtem, hogy miért van rosszul olyan sokszor. A papám akkor halt meg amikor anyukám 25 éves volt. (Én 39 éves korában születtem.) Papának daganat volt a lábában. Egy hónapig kórházba volt, utána elhunyt. Anyukám a mai napig nem tudja feldolgozni az akkor történteket. Most 52 éves. Ha megemlíti valaki a papát, akkor mindjárt rosszul lesz. Emiatt nagyon szomorú vagyok, ahogy a testvérem, apa, mama... Nagyon szeretem őt és sohase akarom elveszíteni. Mit csináljak?
2013. dec. 5. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a család többi tagjával hátha tudtok rá hatni.

Ha pozitívak vagyunk lehet csak kimerült és ezért van rosszul, de mindenképpen célszerű lenne kivizsgáltatnia magát.

Ha esetleg valami komolyabb dolgot találnának nála, kezdeti stádiumban sokkal könnyebben gyógyítható és nagyobb az esély a mihamarabbi gyors és teljes felépülésre.

Értessétek meg vele,hogy ez elsősorban az ő érdeke és mondjátok el neki,hogy aggódtok érte és nem szeretnétek ha valami baja esne.

2013. dec. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. dec. 5. 19:07
 3/5 anonim válasza:
42%
Valahogy vedd rá anyukádat,hogy egy szép napos időben menjetek ki egy parkra! Ott beszélgessetek,aztán úgy,hogy ne vegye észre,osonjatok be valahogy a pszichológushoz! El kell érned,hogy elmenjetek egy szakértőhöz,aki segít megoldani a problémát! Megjegyzem,hogy ehhez ne vitatkozzatok,és ne bántsátok egymást! Legyetek rendesek és legyetek egymással tiszteletben! Sok szerencsét! :)
2013. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

19:28zetterberg: remélem kivágnak, mint hasas macskát szrni, példátlan ökör vagy.

-

Kérdező, talán van olyan rokon, aki segítene feldolgozni a nagypapa elvesztését? sok év telt el, de úgy látszik, ez nem történt meg, és betokozódott a seb és időnként (ha hozzáérnek) kifakad. Sajnos az nem igaz, hogy az "idő begyógyítja a dolgokat" -így nem, ha nem dolgozta fel.

Halál van, ezt nehéz feldogozni, megérteni, de lehet. A művészetek segítenek ebben a legtöbbet. Szép zene, irodalom.. versek. Sebő Ferencnek volt nemrég (hónapja?)a Bartók rádióban egy szép műsora: A gyógyító dal. Az emberek régen "kiénekelték " a fájdalmat gyönyörű népdalokban - és ez gyógyító volt. Többet segített, mint a pszichológus. Jó lenne, ha valahol meg tudnátok azt a műsort hallgatni - van, ahol le lehet tölteni? nem tudom.

2013. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó: majd megnézem a youtube-on, és megmutatom anyukámnak.:) Köszönöm, hogy segítettetek!
2013. dec. 6. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!