Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülők után az unokák...

Nagyszülők után az unokák örökölnek ha már nem élnek a gyerekeik, vagy a házastársa? A másik két unoka mit tehet? Soha nem foglalkoztak a nagyszüleinkkel.

Figyelt kérdés
Apukám sajnos már meghalt,de még életében nagyim és a testvére ráíratták a házukat. Így azt a részt megörököltük a testvéreimmel. Nagyapám a saját részét megtartotta. (Hárman élnek egy házban.)Ha előbb papa hal meg,nagyim örököl vagy mi? A papa része annyi felé oszlik ahány unoka van? (Rajtunk kívül még van két unoka.)Most én a két testvérem és nagyapám,egyenlő részben vagyunk tulajok. Anyukámnak haszonélvezeti joga van. Remélem érthetően fogalmaztam.
2009. nov. 27. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a Papád hal meg előbb, akkor a felesége örököl. És igen, ha mindkettő meghal, és az unokákra van írva, akkor mindhárman egyenlő részben örököltök, kivéve, ha másképp nem rendelkezik. De ha van egy jó ügyvéded, lehet, hogy el tudja intézni, hogyha bizonyítható, hogy ők nem fogalkoztak a magyszüleitekkel, akkor Te többet örökölj. Ezt én már nem tudom.
2009. dec. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És ha anyudnak haszonélvezeti joga van, akkor ő ott lakhat, ha akar. De attól még a neveteken lesz.
2009. dec. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a papád meghal és nem volt végrendelete, akkor nem a feleség örököl, hanem ti. A feleség csak leszármazók hiányában örököl. A nagyid özvegyi jogosultként haszonélvezetet kap a papád részén. A fél házat (ami nem a ti neveteken van) azt egyenlő részben megkapjátok ti az unokák (valamennyien).
2009. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Remélem még nagyon sokáig fognak élni a nagyszüleim,és néném is! Ez egy nagyon kusza helyzet. Köszönöm a válaszokat.
2009. dec. 7. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!