Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nagyon elegem van! Ti mit...

Már nagyon elegem van! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Férjemmel párkapcsolatilag már elmúlt minden. 3 hónapja el is költözött 1 hónapra majd visszajött, mert állítólag nem bírta a szüleivel, albérletre pedig nincs lehetőségünk. Majd kis idő után előállt, hogy felejtsük el a rossz dolgokat és csak a jóra emlékezve kezdjük újra. Ugyanez nálam kb. 2 éve bekövetkezett, sokat próbálkoztam, hogy jobb legyen minden, de csak 1-2 hétre sikerült jobbá tenni.

Akkor még szerettem, mint párt.

Most már csak mint két gyermekem apját.

És úgy érzem külön kéne mennünk, de nincs rá lehetőségünk és sajnálnám is bizonyos szempontból. Így viszont félek, hogy még emberileg is meg fog szűnni minden, ami gyerekeink miatt nagyon rossz lenne.


Nagyon rossz így és nem tudom mit kéne tennem. Nem Tőletek várnék rá fix választ, de már azt sem tudom mártír vagy önző legyek (persze nem szó szerint). Kettő között pedig tippem sincs milyen megoldás lehetne.


Csak azt érzem, hogy olyan jó volt az az egy hónap, ameddig csak hárman voltunk a gyerekekkel.



2014. jan. 1. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha így érzed, akkor fogod magad és beadod a válópert.

A többi (anyagiak, megosztás, gyerekelhelyezés, tartásdíj, stb) majd a bíróság megoldja.


Felesleges ebből ekkora problémát csinálni.

2014. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyszerű, adjátok el a házat/lakást, vegyetek belőle két kisebbet, váljatok el. Ha nem költözik messze az apa megegyezhettek közös felügyeletben is, és bármikor láthatja a gyerekeket.


Ha már nem szereted, az együttlétnek semmi értelme sincs - a gyerekek megérzik ezt a feszültséget, előbb-utóbb pedig tányértörés, megcsalás lesz belőle. A férjed sem azért jött vissza, mert érdekled, hanem mert a szülei jobban idegesítik,..

2014. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De jó lenne, ha ez ilyen egyszerű lenne.
2014. jan. 1. 16:43
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk eladni sajnos a házat, mert kevesebbet ér, mint amennyi a tartozás rajta.
2014. jan. 1. 16:45
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Áruld már el, mitől nem ilyen egyszerű! Mert az én apám is vagy 5 évig húzta, hogy ne váljanak, mert "nem ilyen egyszerű". Aztán érdekes módon a 2. tárgyaláson sikerült megegyezniük az anyagiakról...
2014. jan. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Anyagiak miatt lenne szinte kivitelezhetetlen most még.
2014. jan. 1. 16:47
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor szenvedjetek tovább.

Ha tudod, hogy nincs megoldás a problémádra - pedig simán lenne, ha mind a ketten akarnátok -, akkor minek kell erről kérdést feltenned?

Ülj szépen a kanapéban és vár, amíg az életed még rosszabb lesz és totál roncs leszel, amiért be vagy zárva egy ilyen kapcsolatba.

Nem kell sztárügyvédeket felfogadnotok, ha a véleményetek egy és ugyanaz a házasságotokról.

Szépen, csendben is ellehet válni. Nem kell többfordulós válópernek lennie.

De, ha d rámát jobban kedvelitek, akkor várjatok és gyűjtsetek rá pár milliót.

2014. jan. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szüleim elváltak, mégis egyházban élünk mint előtte. Külön szobában laknak és kész. Ha csak az egyikükkel laknánk, akkor se hozna haza új nőt meg fickót meg akármit, úgy se tűrnénk meg. Néha vitatkoznak ezen azon, de mindennek meg van a rendje és kész.
2014. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy mit írsz, de ő még csak most jutott el odáig, hogy el akarná kezdeni jobbá tenni, amiről nekem most az a véleményem, hogy szerintem már nem lehet.


És az sem biztos még, hogy válni akarnék. Amit most fixen érzek az az, hogy most nem szeretnék vele élni. De véglegest most még nem tudnék neki mondani.


Sajnálnám is őt, mert szinte totál egyedül maradna. Idióta szülei vannak (már bocsánat) és barátai sincsenek.

2014. jan. 1. 16:59
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Na,már megint itt a sok okos válaszoló...

Melyik részét nem értitek annak,h nem tudják eladni a házat?! Ha eladnák,elmenne a hitelre a pénz,sőt valószínűleg nem is fedezné azt a vételár! Akkor a kérdező is menjen a gyerekekkel az utcára??


Kérdező! Nincs más megoldás,csak ha albérletbe megy a férjed. Gondolom van munkája. Egy kisebb albérletbe biztosan el tudna menni!

2014. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!