Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavar, hogy a kislányom nem...

Zavar, hogy a kislányom nem apának hívja a páromat, hanem a keresztnevén (? )

Figyelt kérdés
Kicsit fura, hogy 43 évvel idősebb tőle és "Pitának/Pitinek" hívja. Tudom, hogy még kicsi, de akkor is... Hogyan szokassam rá, hogy apának hívja?
2014. jan. 15. 15:46
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Az igazi apja nem foglalkozik vele.
2014. jan. 15. 15:47
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a gyerek_? Tudom csúnyán hangzik de végül is nem az apja, lehet ő így érzi jónak rá kellene hagyni.
2014. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem sehogy, ő nem az apukája. Ne adjunk szerintem ennek a szónak más jelentést!

Ismeri az apukáját? Attól, hogy nem foglalkozik vele?

Így legalább, ha nagy lesz, nem kell neki magyarázkodnod, hogy ő nem is igazi apukája.


Ettől még szeretheti ugyanúgy őt és hozzá nőhet, de ne erőltesd ezt!!!

2014. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem az apja, ne szoktasd rá sehogy. Amúgy a gyerekek nem azért szólítják apának az apjukat, mert tudják, hogy ő az apu, hanem azért, mert ha megszületik a pici, otthon ösztönösen mindenki anyunak meg apunak kezdi el szólítani a férjét, feleségét.


Gondolom a párodat Pistának hívod, így a gyerek így ismerte meg. Ha apunak hívnád, akkor nyilván azt mondaná.

2014. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hiszem, hogy rá kéne erre szoktatni.
2014. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem az apja, csak a te partnered. Ha X év múlva vege a kapcsolatnak, akkor a következőt is apának kell majd hívnia?
2014. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen kicsi, joga van eldönteni, hogyan szeretné szólítani.

Az apa kifejezést nem erőltetheted rá! Az később vagy jön magától, vagy nem.


Másrészt pedig sok kicsit a vér szerinti szüleit is a keresztnevükön szólítja - ez egy ilyen korszak szokott lenni, abból adódik, hogy hallja, hogy a szülők ezt mondják egymásnak.

2014. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,nálunk a párom a lányunk apukája. S mostanában ő is elkezdte hogy nem Apa,hanem Feri. Mondjuk ha valamit akar(pl popsit törölni a wc-n) akkor apa gyere!:) (4 lesz áprilisban)
2014. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A lányom két és fél éves lesz. Az igazi apja nem törődik vele, nem is ismeri, a kicsi az én nevemen van.
2014. jan. 15. 16:28
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Na es? Az enyém el de törődött soha az apja, nem is ismeri, mivel meg a terhesseg alatt lelépett. A páromat a keresztneven szólítja, tudja, hogy nem o az apja. Mi ezzel a gond?
2014. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!