Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljek vele a...

Hogyan beszéljek vele a pénzkérdésről?

Figyelt kérdés

Nem túl régóta költöztünk össze és valamiért nem merek erről a témáról beszélni...jelenleg most munkanélküli vagyok, a megtakarításaimat élem fel, de csak kajára és háztartási dolgokra költök, másra nem. Viszont van pár dolog, amit csak pl. a párom eszik, de azokat is ugyanúgy én veszem. Ez nem is lenne baj, de ő pl. bent a munkahelyén is a múltkor pizzát rendelt (főzök, csomagolok neki ennivalót, bár tudom hogy az unalmas lehet egy idő után..) és cigizik, ami pedig nem olcsó mulatság. Karácsony miatt eléggé rosszul kezelte a pénzt és mondta hogy majd a következő fizutól ő is belead legalább fele arányban a (kaja)költségekbe, csak most meg van csúszva. Amit meg is értek, csak ez a cigi, pizza kombó mindig eszembe jut, meg hogy ezzel szemben magamra semmit se költök és direkt azt eszem, amit ő kevésbé szeret, hogy neki jobb legyen és ilyenkor mindig lehangolt, rossz kedvű és kissé mérges leszek...


Hogyan lehetne erről beszélni vele? Mert legszívesebben mostmár megvárnám ezt a 2 hetet, amíg lesz fizetése, csöndben és nem vásárolva neki egyéb dolgokat, de néha úgy érzem szétfeszít az, hogy nem beszélhetek erről.


2014. jan. 28. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány hónapja éltek együtt?
2014. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1%
Ő tart el és meg akarod neki szabni, hogy mit egyen?
2014. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ezt így mondjad el neki. De egyébként a kajapénzt adja be felesben, és a maradékból vegyen cigit meg pizzát. Pláne úgy hogy ő keres, elég nagy butaság a tartalékodat felélni. Ezt mondjad meg neki.
2014. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

nem értem, ha a kajája árát megkeresi, meg is veszi magának, akkor miért adsz ki plusz pénzt arra, hogy csomagolj neki.


Azt meg végképp nem értem, mit jelent, hogy azt eszed, amit ő kevésbé szeret...

2014. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1: 1 hónapja még csak

#2: nem ő tart el, mint írtam a félretett pénzemből fizetek albérletet, kaját

2014. jan. 28. 13:46
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
abból a pénzből, amiből csomagolsz neki kaját, ami a szemétben köt ki, mert neki nem kell, bőven vehetnél pizzát is, és nem lenne okod nyafogni.
2014. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4: mivel nem élünk luxuskörülmények között, ezért főzök és csomagolok neki kaját, de van hogy bent rendel (nem mindig).

A kérdésed másik felére meg az a válasz, hogyha teszem azt van a hűtőben 2 joghurt, felvágott meg mondjuk körözött, először megkérdezem hogy ő mit enne szívesen és ami "marad", abból eszek én...

2014. jan. 28. 13:49
 8/14 anonim ***** válasza:

A rezsit ha ő fizeti akkor az, hogy néha drágább kajába te is beszállsz szerintem tőled alapvetőnek kellene lennie.

Összeköltözés előtt kellett volna ezt megbeszélni.

2014. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem köt ki a szemétben a kaja azért, legalábbis nagyon remélem. Egyszer nem mondta hogy ne készítsek neki ételt, csak gondolom mivel a munkahelyén egy csomóan csak kaját rendelnek, ő is megkívánja néha a pizzát (nekik nincs aki főzzön...)
2014. jan. 28. 13:50
 10/14 A kérdező kommentje:
Albérleti díj és rezsi is felesben van fizetve, nem ő tart el.
2014. jan. 28. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!