Ilyenkor ez hogy fair?

Figyelt kérdés

Ha a ferfi ki akarja venni es nem akar a noben elelvezni, de a no azt mondja, hogy "nyugodtan belem johetsz, mert szedek tablettat."


Es a srac benne megy el, majd utana abbol terhesseg lesz, mert a no nem akarja elvetetni. Es meg gyermek is szuletik, akkor a ferfinek kell fizetni tartasdijat?


Mert ha ez igy van, akkor ez igy elegge "lehuzos"...


2014. febr. 4. 12:08
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
53%
Gratulálok Apa! 15 év is kevés volt hogy feldolgozd a történteket!!!!! :(
2014. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell bemondásra mindent elhinni.

Ha a pasi ennyire naív, akkor csak fizessen.

2014. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen egy normális bizalmon alapuló kapcsolatban nem fordul elő.
2014. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Felnőtt emberről feltételezhetjük, hogy van annyi esze, hogy nem hisz el bemondásra mindent.


Mondjuk értelmes emberrel ilyen szituáció elő se fordulhat. Nyilván első szex egy jó eséllyel alig ismert nővel, ALAP, hogy gumit húz az ember. Akinek ennyi esze sincs, az meg így járt.

2014. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
39%

a jog általában megkülönböztet úgynevezett "gondossági kötelmet" és úgynevezett "eredmény-kötelmet".

más összefüggésekben: "szándék-felelősség", "eredmény-felelősség".

(a "felelősség" kifejezés igen komplex, többszáz oldalas könyveket írnak róla,

én most felületesen fogalmazok)


az úgynevezett "eredmény-kötelem" vagy "eredmény-felelősség" lényege

(pontatlanul, konyhanyelven fogalmazva)

hogy a jogi következmények (elsősorban) nem a magatartáshoz kötődnek,

hanem tényekhez, "eredményekhez".


(persze, ez jóval összetettebb, bonyolultabb,

az egyszerűség kedvéért fogalmaztam pongyolán)

2014. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak úgy lefekszik egy férfi egy nővel, vagy nem gondolja komolyan a kapcsolatot, akkor vegye a fáradtságot és figyeljen oda a védekezésre, és ne a nő bemondására hagyatkozzon.

Ha egy tartós, komoly kapcsolatról beszélünk és "becsúszik" a baba (és nem átveri a nő a férfit) akkor ugyanakkora a felelőssége mindkét félnek.

Igazából itt nem derült ki, hogy mi volt. Egyéjszakás?

2014. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
50%

Ez szerintem se fair. Nőként írom. Sokszor elgondolkodtam itt egy-két kérdés kapcsán, hogy miért csak a nőnek van döntési joga egy olyan kérdésben, ami a férfit is felelősségvállalásra, életre szóló elköteleződésre kényszeríti.

Nő vagyok, de ezt sose értettem. Volt itt egy-két olyan kérdés, hogy a férjem nem akarja a gyereket, vagy én akarok de a párom hallani se akar róla stb.


Ebbe két embernek közösen kellene döntenie. Persze a bizalom kérdése amit itt többen írtak. Ezzel nem értek egyet.

Ha egy nő gyógyszert szed, akkor joggal sértődik meg a pasi bizalmatlanságán, ha gumit is húz. Mert hát minek?

Azonban ha egyszer beül a bogár, hogy gyereket akar, akkor önállóan úgy dönthet, hogy nem szedi tovább, persze erről nem szól.


Szóval egyértelműen nem fair, sőt ebből a szempontból a férfiak kiszolgáltatott helyzetben vannak, mert hát valljuk be egy akár több éves kapcsolatnál nem vesz az ember minden együttléthez gumit, főleg akkor nem ha a nő gyógyszert szed. Ez életszerűtlen.


Persze megoldás nincs erre, mert a gyerekről gondoskodnia kell mindkét félnek.

Ha lenne arra törvény, hogy az első 12 hétbe apuka dönthet arról, hogy vállalja-e a babát vagy nem, és anyuka nyilatkozhatna hogy egyedül neveli fel, még akkor is kiszolgáltatott helyzetben maradnának a pasik, hiszen ahogy az embereket elnézem, biztos egy nő sem "venné észre" a terhességet, csak a 13. hétben.

2014. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Igen, fair, MERT egyrészt az, hogy megszakítással akar "védekezni" egy férfi, CSAK akkor elfogadható, ha nem tartja problémának, ha terhes lesz a nö - mivel ez NEM védekezési módszer.

Másodszor ha "szótfogad", akkor megintcsak ö a hibás.

Harmadszor, ha KOMOLYAN nem akarná, hogy terhes legyen a nö, akkor óvszert használnam, függetlenül attól, hogy mit mond a másik, föként alkalmi kapcsolatban.


Ezen kivül az utolsó válaszolónak a megjegyzésére reagálok: akár sok éves házasságban sem "nem életszerü", hogy a férfi MINDEN szexnél gumit használjon!!!! Ha nem akar gyereket, akkor Ö MAGA védekezik és nem másra tolja a felelöséget.

2014. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Itt nem arról van szó, hogy fair vagy sem. Arról, hogy akárhogy de ha megszületik a gyerek akkor ketten felelősek érte, még akkor is ha a nő becsapta a férfit.

Ilyenkor mindegy, hogy

"de hisz azt mondta gyógyszert szed" szöveg. Fizetni kell legalább 23 éven keresztül.


Egyébként egy komoly kapcsolatban ahol mindkét fél tiszteli, becsüli, szereti egymást ilyen elő sem fordulhatna.

2014. febr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

8-as: Akkor ezek szerint ha valaki kilopja a ferfi spermajat a gumibol es abbol gyerek lesz, akkor a ferfinek fizetnie kellene 23 evig?


Szerintem ez boven tul megy mar a becsapas hataran. Es mi az hogy a ferfi a hibas, mert szot fogadott. Ezt kifejtened?


(Ki az aki egyaltalan ezt felpontozza? Ezert vannak itt szazasok, akik egyaltalan nem is szazasok.)

2014. febr. 4. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!