Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell szüleimenk folyton...

Miért kell szüleimenk folyton bátyámmal példálózniuk, hogy ő jobban viselkedik, jobban tanul stb?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

off.

vannak lények, akik a majmok szellemi színvonalán vannak.

ez nem azt jelenti, hogy ne lennének értelmes lények,

mert értelmes lények, de értelmük szűk korlátok közé van szorítva.

ezek a lények képesek például az eszköz-használatra,

vagy dolgok (jelenségek) össze-hasonlítására,

megállapítani, hogy két dolog (jelenség) azonosnak látszik-e vagy sem.

ha megállapítják, hogy két dolog (jelenség) különböző,

annak megörülnek, és azt elkezdik hangoztatni.

és ha ellen-véleményt mersz megfogalmazni,

akkor feszültség keletkezik bennük,

megdobálnak szavakkal, banánhéjjal, vagy, ami a kezük ügyébe kerül...

2014. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Őt helyezik eléd példának, hogy te is legalább annyira tanulj jól, és viselkedj jól.
2014. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyén hangzik, de a szülők sokszor ilyen hülye módszerrel akarnak jót a gyerekeiknek. Pozitív példákat állítanak eléd, és remélik, hogy a saját érdekedben felébred benned úgymond a bizonyítási vágy, és ezentúl jobban fogsz teljesíteni egyes területeken. Ez szinte minden családban megvan, ne hidd azt, hogy a tesód jobban szeretik ettől vagy valami :)
2014. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű azért teszik, mert ezzel akarnak rábírni, hogy valami versenyszellemet erőltessenek rád. És oké, gimis vagy gondolom, ki a franc akar tanulni a gimiben? De tudod nem árt meg, és nagyon jó érzés is, amikor felkészülten megy el az ember suliba, vagy megcsinálta minden dolgát, egészen máshogy alszik el.

Viszonylag sok eszméletlen lusta osztálytársam volt, 2-3-as tanulók voltak. Aranyosak voltak, jó fejek, némelyik még egészen értelmes is, csak lusta. És rossz bevallani, de akkor is kevesebbet gondolok róluk, mert nem voltak képesek naponta egy órát leülni és valamicskét tanulni.

Minél idősebb leszel, annál jobban fogod értékelni, ha tudás van a fejedben, meg elérsz dolgokat, ami mondjuk nem az ivóverseny győzelme :)

Nem árt tanácsot kérni a bátyádtól, hogy ő hogyan csinálta a dolgait, mert lehet, hogy tud tanácsot adni.

Én is voltam ilyen helyzetben, mint te, aztán most 20-éves fejjel mesélte el bátyám, hogy minden miatt, ami miatt én büntetést kaptam, ő szépen el tudta sikálni azokat a dolgokat. Valahogy ügyesebben oldotta meg, hogy ne bukjon le :)

2014. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!