Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasságban/élettársi kapcsola...

Házasságban/élettársi kapcsolatban külön hálószoba?

Figyelt kérdés

Olvastam 1-2 ilyen kérdést és meglepődtem. Nem értem.. Akiknél ez a helyzet: nálatok hogy alakult ki? Azzal a kapcsolattal összehasonlítva, amiben egy hálószoba volt, jobb? Mi miatt alszotok külön? El nem tudom képzelni, mondjuk szex után, jóvolt, jóéjt, szia, megyek aludni?:D

Az én párom elég emberesen horkol, ráadásul elég rossz alvó vagyok, alapból másfél óra, míg elalszom. Mégis 1-2 kanapén töltött éjszakán kívül soha nem aludtam külön.


2014. febr. 13. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Amikor nappal mindennaposak a veszekedések, mert mindketten kialvatlanok - emiatt ingerültek és feszültek vagyunk, kevésbé kérdéses, hogy mi a jó döntés.


Alvás közben úgysem észleljük a környzetetet, így nekem pl mindegy, hogy ott van-e valaki vagy nincs. Viszont 2-3 órás alvásokkal lehúzott munkahetek, fáradtság miatti figyelmetlenségből eredő hibák, csúnyán néző főnök (jogosan)...


Egyébként miért annyira fontos az egy ágyban alvás? Azon kívül, hogy "mert hát így szokták az emberek"?

2014. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Sok embert nem tud nyugodtan aludni más mellett, van, aki egyáltalán nem tud aludni, ha a másik horkol.


De a szex után valószínüleg nem azonnak felpattan és megy a másik szobába. (Mellesleg szex nemcsak a hálószobában illetve az ágyban lehetséges, és pl a "nappaliban a szönyegen" után azért nem maradnak ott végleg...)


MI egy ideig aludtunk külön szobában, mert a gyerekek éjjel nagyon sokszor felébredtek, és ha velük egy szobában aludtam, akkor elég volt halkan szólni nekik, hogy visszaaludjanak, a hálószobából viszont minden esetben át kellett mennem meg vissza és jóformán semmit nem tudtam aludni.

Ebben az idöszakban este a hálószobában voltam, együtt olvastunk, utána összebújtunk és csak késöbb mentem aludni a másik szobába, és reggel megint átmentem hozzá.

2014. febr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért alszunk külön, mert ő nagyon rossz alvó. És még horkol is.

A gyerekek forgolódnak álmukban, én rendezgetem őket, annak semmi értelme sincs, hogy ő se aludjon miattuk (nekem meg ez nem teher). És így legalább nem ver föl minket a horkolásával :)

Nekünk ez így jó. Elaltatom a gyerekeket, aztán mi kint a másik szobában éljük világunkat, aztán ha elálmosodok, elvonulok aludni. Ő még ilyenkor szeret tévézni, erre alszik el, ami engem megintcsak zavarna.

2014. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
A jó házasság titka a külön szoba.
2014. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Első: neked nem fontos, van, akinek igen. Mivel én elképzelhetetlennek tartom, ezért csak kíváncsi voltam, hogy mások miért alszanak külön, semmi egyéb :)

2014. febr. 14. 10:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk kezdettől különalvás volt. Aki nem inszomniás vagy nem ismer olyat, aki tényleg az, az nem tudja, micsoda kín. Párom nem tud társaságban aludni. Ennyi. Most akkor ne legyek vele? Kínozzam azzal, hogy de én meg azt akarom?

Stresszes időszakban a legrosszabb neki, mióta sikerült nyugodtabb életet kialakítanunk, azóta jobb a helyzet, így általában együtt alszunk el, vagy legalábbis mellettem van, míg elalszom, és utána ha nem megy neki így, akkor átvonul a saját ágyba.


Mondjuk én is nehezen alszom párban, mindenre felébredek.


Mi értelme fáradtan, a másikra kimondva-kimondatlanul dühösen élni az életet, amikor a megoldás olyan egyszerű? Amúgy meg: szerintem fontosabb, hogy ébren hogy vagyunk együtt, mint hogy egy légtérben töltjük-e napi önkívületünket. :D

2015. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!