Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Vagy rossz?

Ez normális? Vagy rossz?

Figyelt kérdés

10 éves párkapcsolat, együtt élünk, külön kassza van. A párom jóval többet keres és teljesen külön a kassza, így ha nekem nincs valamire és időnként ad, akkor az kölcsönben van, amit fizetéskor vissza kell adjak.


Most ki kellett venni a mandulámat, mert állandó gyulladásban voltak. Még nem kaptam fizetést, így anyukám vett egy rendes pizsamát, köntöst nekem, ő adott a nővéreknek, hogy foglalkozzanak velem. A párom pedig hozott egy női újságot, hogy legyen mit olvasnom. Viszont majdnem végig ott volt míg bent voltam! Meg nem is kértem tőle konkrétan pénzt, de az igaz, hogy tudta, nekem nincs és venni kell ezt-azt a kórházi napjaimra, de nem hozta fel a témát, így kértem anyukámtól.


De az egész család azt mondja, hogy ha a bajban is azonnal anyámhoz kell fordulni, mert "otthonról" mármint a páromtól semmire sem számíthatok, akkor ne is várjak sok jót tőle a jövőben. Valóban elég anyagias, eddig is tettek rá megjegyzést, de a műtét óta egy jó szót sem szólt róla senki, sőt. Ez tényleg annyira gáz volt?


2014. febr. 24. 01:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg. De a fő, hogy te elégedett vagy...
2014. febr. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A külön kassza amúgy nem lenne gond, de a párod ilyen hozzáállása már igen. Azért olyan, hogy a másikat fillérre elszámoltatja vagy hogy egy vacak pizsamát ne venne ajándékba az nagyon gáz.


A gyereket hogy tervezitek majd ellátni? Minden egyes pelenkát vagy bébiételt felesben veszitek?

2014. febr. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a pizsis story gaz igen. Meg az is h edesanyad adott penzt a noverkenek. A parodnak kellett vna nem neki.

Es nem ertem ezt a "vissza kell adni" dolgot. En akarhanyszor kertem penzt a paromtol meg sose kellett vissza adnom,m azt mondta h ez a termeszetes. Vele elek egyutt nem anyukammal igy teljesen normalis h tole kerek.

2014. febr. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, az újságot kifizetted a párodnak.
2014. febr. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Wwwaaaa....ez az ujsagos komment mekkora!!! :-D :-D :-D

Kiraly!!!!

2014. febr. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális és nagyon rossz !!!

Az egész külön kassza dolog számomra érthetetlen :/ ! Mire jó az ?! -.-

Nem is értem akiknél az van ,ki találja ki ... aki többet keres ,hogy neki több maradjon ? Én külföldön dolgozom ,a családom még Magyarországon van ,el nem tudnám képzelni ,hogy amit küldök nekik az kölcsön legyen és később vissza várnám . Ami az enyém ,az a családomé is !!!

2014. febr. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
+ Kérdező ,nem bántásból .... de ha ne adj' Isten munkanélkülivé válnál ,mi lenne ? Akkor a párod mindig jegyzetelné mennyit adott ,+ eltenné a blokkokat ,hogy mennyit költött rád ,csak a miheztartás végett ,hogy tudjátok mennyivel tartozol ?
2014. febr. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A párod egy fillérb^szó.

Ezen nincs mit szépíteni. A külön kassza bizonyos mértékig működik, de ez konkrétan elmebaj, amit fenn leírtál.

Ki hogy áll hozzá, én menekülnék, de ha neked kényelmes...

2014. febr. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon gáz.Hogy bírod 10 éve vele? Még sohasem beszélted meg vele?
2014. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk is külön kassza van, ami azt jelenti, hogy minden hónapban összerakunk egy előre meghatározott összeget, amiből a rezsit fizetjük és az otthoni dolgokra valót vesszük meg. Ami e fölött van és egyedi igény, azt mindenki finanszírozza. Ezt két okból csináljuk így: ne finanszírozzunk már olyat, amire egyébként eszünk ágába nem lenne költeni (pl. a legújabb Smart TV - nekem a TV alapból marhaságnak tűnik - párom viszont szereti vagy fordítva: ő nem olvasós típus, nekem viszont simán elmegy 5-10e Ft könyvre egy hónapban) - ebből így nincs vita, hogy miért erre-arra költjük a pénzünk.

A másik ok, hogy megtartsuk a romantikát. Vagyis én nem az általa keresett pénzt költöm a neki szánt ajándékokra vagy meglepetésekre és fordítva.

DE! Ez nem jelenti azt, hogy tahónak kell lenni. A párod tahó, ezen nincs mit szépíteni. A mai napig meghív vaxsorázni, ebédelni a párom (6 éve vagyunk együtt), kapok kis figyelmességeket (virág, kis marhaságokat) és ez viszont is igaz.

Az a helyzet telejesen elképzelhetetlen lenne, hogy ha bármelyikünk korházba kerül, akkor nem egymásra támaszkodhatnánk. Szerintem ha csak valami banális dologgal is kerülnék be korházba, akkor is kb. a csillagot lehozná az égből nekem, senkinek nem jutna eszébe hamarabb, hogy mire van szükségem, mint neki.

Szóval tényleg nagyon gáz, ahogy éltek. Megoldás: változtattok vagy szétmentek. Tehát az eddigi életet mindenképp érdemes lenne befejezni, mert így a biztonságérzeted kb. 0 vagy -1 mellette, ez meg annyira nem élet, csak valami hasonló.

2014. febr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!